Киселото мляко

  • 436
  • 3
Навсякъде се казва, че не е добре заради алергиите да пием прясно краве мляко. Днес обаче се опитах да потърся информация за киселото, но не открих. Може и да не съм търсила както трябва, но да питам - важи ли същото за киселото? Ям по около кофичка на ден - с мюсли, на айрян... В този ред на мисли, ако някой знае нещо и за сиренето нека сподели. Освен това майка ми се кани да поръчва козе мляко - и принего ли е същата ситуация?
Виж целия пост
# 1
Спокойно си яж кисело мляко и сирене. Все пак те са основни храни.
Аз си позволявам дори и прясно мляко, но в ограничени количества, главно с кафето.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Ani111
Навсякъде се казва, че не е добре заради алергиите да пием прясно краве мляко.
 Shocked  Shocked  Shocked
А аз как съм пропуснала този момент? Та аз си пия по около половин литър на ден и то от както родих .........отделно си пия и айрян....
Виж целия пост
# 3
Ето ви отговора на Белинда по подобна тема от тези дни:
Цитат

Нееее, момичета, не е заради коликите  
Заради алергията към белтъка на кравето мляко е изискването.От БМК вземат кърма предимно за бебета с такава алергия, защото те не могат да пият адаптирано мляко/то нали се прави от краве/.И ако кърмачката е приемала много такъв белтък/прясно млако, сирене, кашакавал/, алергичното бебе го усеща и реагира.Това е.
Като превенция на тази опасна алергия, не се препоръчва кърмачки да пият повече от чаша прясно мляко на ден - в него белтъкът е най-сложен и трудно усвоим.В киселото е пресечен и е по-безопасно.При установена алергия на бебето, не бива да се приема вече никакъв кравешки белтък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия