Погача на новородено

  • 10 264
  • 11
Здравейте!
Искам да питам дали е лошо ако погачата на бебето се направи не на 40, а на 41 ден от раждането!Сбърках при броенето на дните.И също искам да питам майките с второ бебе,как се опазват от вирусите,защото дъщеря ми е ученичка и изпадам в паника как да опазя 1-месечното си бебе.
Виж целия пост
# 1
Ако може да те успокои....аз даже не въм правила.Разбрах с месеци по късно че се правило питка и се ходило на църква....колкото и да съм суеверна,аз не бих тръгнала в посред зима с малко дете на църква.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Не се притеснявай че си сбъркала дните за погачата.
По-важното е че все пак ще я направиш. А и в крайна сметка цялата идея е да дойдат жени които да донесат късмет идобри пожелания на детето. Не забравяй да отидеш на църква и след това на гости в три къщи /заедно с детето/.

Давай на дъщеря си имуностимулатори под формата на сиропи, витамини, плодове и т.н.
Също така винаги като се прибере я карай да си мие ръцете, да се преоблича и да си тупа дрехите с които е дошла от вън.
Виж целия пост
# 3
няма проблем за погачата,на църква ако ходите НА 40-Я ДЕН!!!!!!!!!!!!! Peace
Виж целия пост
# 4
По принцип на църква се ходи, а после се прави погача точно на 40-ия ден. Но нищо няма да се случи, ако сбъркаш деня или пък изобщо не направиш. В крайна сметка това не са задължителни неща, спазват се по желание.
Виж целия пост
# 5
Погачата я направих около 56-я  ден.Събрахме се цялото семейство, барабар с мъжете и приятели.Просто купих една питка и я нарекохме на Стефи. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Никакви погачи не съм правила. Peace
Виж целия пост
# 7
Погачата я направихме на 13-ия ден, събрахме се много приятелски семейства. Няма проблем да я направиш когато си решиш.
Ето ти още една тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=252657.60
Виж целия пост
# 8
Никаква погача не съм правила, този обичай не ми допада. ooooh!
На 40-тия ден отидохме с бебето на църква.
Виж целия пост
# 9
От тук разбирам, че се ходело и на църква.. Shocked  Blush ... Иначе и аз погачата си я правих на 41-вия ден, поканих 3-те си най-близки приятелки и се забавлявахме истински, ако и да беше за 1-2 часа.. Мисля, че не е чак толкова важно дали ще се спази всичко до най-малкия детайл, а дори да е важно - не е фатално, ако не го направиш. По-голямо значение има хубавото пожелание, настроение и мисъл. За първи път през живота си месих тогава, но нищо не може да се сравни с чувството, което изпитвах докато месех питката за сина си  Heart Eyes Стана страхотна, но и да не беше - щеше да има на какво да се смеем като му разказваме след години.  Mr. Green Каквото, както и когато и да го направиш, важното е да е с любов...
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите!
Сега съм по-спокойна относно погачата.Мисля за ходенето на църква,дано не е много студено ,защото държа да идем,но съм параноичка що се касае за настинки,болести и т.н.Дано е по-меко времето!
Виж целия пост
# 11
И аз направих погачата към 50 ден, мисля важното да не е преди 40 ден Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия