За неочакваните и лоши обрати в живота

  • 1 311
  • 14
Откакто прочетох за детето, чиято майка загинала в преспите, цял следобед само вървя и си мисля черни неща. Може да ми се смеете, може и не-но почнах да се замислям какво може да направи човек, за да осигури що-годе нормално продължение на живота на детето си, ако, недай Боже, се случи непоправимото с него.
Та....породиха ми се няколко въпроса.
1. Може ли родителите приживе да направят нещо като завещание, в смисъл, кой от роднините те биха искали да поеме грижата за детето?
2. Детето наследява ли автоматично всички движими и недвижими блага на родителите си?
3. Знам, че има някакви застраховки "Живот", които, ако всичко е Ок, се изплащат на детето при пълнолетието му. Ако обаче се случи така, че родителят почине преждевременно-какви суми се изплащат,на кого,  коя компания какви условия предлага? Вие имате ли подобни застраховки и къде?
4. Извинете ме за тежката, не твърде неделна тема. Наистина бих искала да чуя и вашите мнения по горните точки.
Виж целия пост
# 1
Правя всичко възможно да не мисля, че "нещо може да се случи". Но въпреки това, факт..
Да, детето наследява родителите си. Първо по ред.

Завещание може да се напише във всеки един момент.
Но нека се изкаже специалист в конкретната област.

Доколкото знам в застраховката има възможност да се посочи човек, които да се ползва от съответната сума, при определени условия, в т.ч. тези, които си посочила. Като разбира се, този човек не се информира.
Интересувам се от темата, но все не намирам време да направя з-ка. А трябва.
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че детето наследява и
всички дългове на родителите, това
ипотеки, това хазарт, всичко.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че недостатъчните оповестени факти по конкретния случай създават (може би умишлено) безпокойство у хората. Мисля, че на едно нормално семейство, в дом с нормални условия за живот, винаги ще се разреши да поемат грижите за осиротялото родствениче. За това нямам никакви притеснения. Познавам 2 осиротели дечица. И в двата случая става въпрос за автомобилна катастрофа, при която загиват 2мата родители. Едното дете е момиченце на 4-5 години, оставиха на бабите и дядовците му да си го гледат (те са пенсионери). Другото дете беше 17-годишно момче, също го оставиха при баба му.
Не знам да е имало насилсвено настаняване в дом и т.н. Предполагам, че тук става въпрос за по-специален случай и вероятно е повече наложително да се направи въпросната проверка / проучване.

Предполагам, че детето наследява и
всички дългове на родителите, това
ипотеки, това хазарт, всичко.
Да, така е. Но можеш и да се откажеш от наследство... Има апартамент, но само ако наследиш и дълговете. Иначе няма вариант - наследяваш апартамент, а отказваш дълговете Wink
Виж целия пост
# 4
Специално за ипотеката - на майка ми и е такъв договора на застраховка, че ако нещо се случи, при смърт ипотеката се изплаща от застраховката.
Виж целия пост
# 5
Специално за ипотеката - на майка ми и е такъв договора на застраховка, че ако нещо се случи, при смърт ипотеката се изплаща от застраховката.
Много моля-сподели на ЛС.

А някой има ли такава застраховка живот? За която споменах по-горе?
Виж целия пост
# 6

3. Знам, че има някакви застраховки "Живот", които, ако всичко е Ок, се изплащат на детето при пълнолетието му. Ако обаче се случи така, че родителят почине преждевременно-какви суми се изплащат,на кого,  коя компания какви условия предлага? Вие имате ли подобни застраховки и къде?


Мъжа ми има такава застраховка "Живот" в "Булстрад", мисля.Подробности не знам, обаче.
Колкото до ипотеката, при тегленето на кредита банката прави застраховка "Живот" на кредитоискателя в нейна полза.В случай на смърт на кредитоискателя ипотеката се покрива от застраховката.Поне в "Алианц" е така.За това и застраховка е за сума, каквато си изтеглил.
Виж целия пост
# 7
И двамата със съпруга ми имаме застраховки живот в "Български имоти"
Виж целия пост
# 8
Моят мъж има две застраховки живот. Инструктирал ме е какво да правя, ако не дай Боже се наложи да опра до тях. Все пак се надявам никога да не ми се налага........
Виж целия пост
# 9
Няколко месеца преди да отида да раждам си мислех да си направя застраховка "живот" в "Алианц", понеже проверих и условията там ми се сториха най-добри. Но се отказах. Защото, ако щете вярвайте, но сънувах много странен сън през нощта преди да отида да правя застраховката.

Ния беше току-що родено бебе, а аз я държах на ръце и нещо и пеех, по пеньоар и пантофи, но с ръкавици до лактите, сатенети, червени. Много се зачудих защо съм с ръкавиците. В тоз момент някой ми каза да си погледна по-добре ръцете: бяха целите в кръв, а детето го нямаше...

Сигурна съм, че лошите мисли завихрят лоши събития.
Виж целия пост
# 10
Всичките ни заеми са застраховани. Т.е ако нещо стане децата ни няма да ни наследят заемите. Същото е и с уредите на изплащане.
Виж целия пост
# 11
Аз да попитам, ако нещо се случи с мен, бих искала сестра ми да отгледа децата ми, а не бабите. Това в завещание ли трябва да го формулирам или как  newsm78...Сериозна съм, предпочитам да го предвидя. Не ми се ще да вярвам, че лошите мисли завихрят лоши събития,че те в главата ми са все лоши мисли, че и упорити...
Виж целия пост
# 12
Аз да попитам, ако нещо се случи с мен, бих искала сестра ми да отгледа децата ми, а не бабите. Това в завещание ли трябва да го формулирам или как  newsm78...Сериозна съм, предпочитам да го предвидя. Не ми се ще да вярвам, че лошите мисли завихрят лоши събития,че те в главата ми са все лоши мисли, че и упорити...
И аз това попитах по-горе. Може би трябва да се изкаже юрист? newsm78
Аз пък бих искала свекърва ми....на никого другиго не бих имала такова доверие.
Виж целия пост
# 13
1. Може ли родителите приживе да направят нещо като завещание, в смисъл, кой от роднините те биха искали да поеме грижата за детето?
2. Детето наследява ли автоматично всички движими и недвижими блага на родителите си?
3. Знам, че има някакви застраховки "Живот", които, ако всичко е Ок, се изплащат на детето при пълнолетието му. Ако обаче се случи така, че родителят почине преждевременно-какви суми се изплащат,на кого,  коя компания какви условия предлага? Вие имате ли подобни застраховки и къде?


1. Да. Пишеш завещание.
2. Зависи дали има завещание, зависи по кое право.
3. За детето, на попечителя се привеждат, преполагам. Четеш конкретния договор за условията, вноските и крайната сума.
Виж целия пост
# 14
Алиса, благодаря за конкретния отговор.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия