за зеленчуците в пюретата

  • 702
  • 3
искам да попитам д-р Слънчева:
Детето ми е на 7,5 месеца, захраних го след 6 месеца с каша, сега ве4е яде и зел. пюрета от тиква, картоф и морков, плодови от ябълка.
кога мога да включа синята слива?


попарата/ще я включа чак през 10 месец/  при дете с АД може ли да се прави и с козе сирене/знам 4е това мляко е близо до майчиното/?
бях чела, че може да се ползва зехтин, а не масло-такали е правилно?
трябва ли да се слага захар? знам 4е на децатат до 1 год не е препоръчителна употребата й.

освен картоф, морков и тиква при дете с АД преди 9 месец може ли да се употребяват и др. зеленчуци като тиквичка например; а чушка, карфиол; има пюрета с пъщарнак-тях кога мога да въведа?
трябва ли да се избягват каши и пюрета с домати?

подходяща ли е мелчната кухня след захранването за дете с АД?

пюретата и кашите от праскова и кайсия да се избягват и ако да докога?
има ли зърнени каши които трябва да с еизбягват?

Благоадря ви!!!
Радост
Виж целия пост
# 1
Ако е доказан атопичен дерматит са противопоказани цитросови плодове, риба, сливите също могат да провокират дерматита, жълтък, млечни продукти от краве произход.
Можете да ползвате зехтин вместо масло, козе изкиснато сирене, безмлечни каши или да ги разтваряте с АМ което ползвате- Фризопеп или друго, можете да давате тиква,, тиквички, чушка , карфиол, пъщарнок и изобщо почти всички зеленчуци без грах, леща, боб.
Можете в пюретат да слагате по малко захар не повече от кафяна лъжичка- все пак трябва да имат някакъв вкус Hug
Виж целия пост
# 2
Здравейте д-р Слънчева, благодрая ви за отговора.
АД е доказан, дотолкова колкото е дадена диагнозата от кожен лекар. Детето има малки екземи на 4 места-по крачетата и на кръстчето.  Педиатърката не е дала показания за използване на специално мляко(ползваме фрозолак вече доста време).
Не трябва ли да използвам въобще жълтък?
КОга може да с епремине към даване на не само на пюрета ,но и на стъргани плодове?
Радост
Виж целия пост
# 3
Жълтъка след 1 годинка, а плодовете и пюретат могад вече да се дават без изброените по-горе. Наблегнете на ябълки, круши, тиква.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия