Колко време,може да се преноси една бременност?

  • 12 552
  • 25
Здравейте момичета!
Наближава деня в който трябва да родя третото си бебче и незнам защо,но си мисля,че най-вероятно ще пренося.
Въпросът ми е колко дена е нормално да се преноси една бременност?
Благодаря ви !   bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен винаги следва да се прецени индивидуално от лекаря-той взема решение съобразявайки състояние на плацентата,тегло на плода,тонове,придлежание.Няма конкретен срок,а добра преценка Peace
Виж целия пост
# 2
За това ясно,но ако всичко е нормално?
Виж целия пост
# 3
Според мен винаги следва да се прецени индивидуално от лекаря-той взема решение съобразявайки състояние на плацентата,тегло на плода,тонове,придлежание.Няма конкретен срок,а добра преценка Peace

Абсолютно съм съгласна Peace. Може и един ден след термин детето да е преносено. А може и 2 седмици след термин да се роди нормално износено. Терминът е ориентировъчен и винаги трябва да се следят показатели като количество околоплодни води, състояние на плацентата и сърдечните тонове. Обикновено лекарите смятат, че при липса на проблеми, може да се изчака до 42 г.с.
Виж целия пост
# 4
Предупредена съм от гинеколожката си, макар и да не съм преносвала, че когато настъпи терминът е най- добре да отида в болницата и да чакам там. Беше препоръка, не нещо задължително, но там поне бременната би следвало да се наблюдава с оглед когато бебето вече е доста голямо, да не се случи нещо неприятно и с него и с майката и да може да се вземат мерки своевременно.
Виж целия пост
# 5


Абсолютно съм съгласна Peace. Може и един ден след термин детето да е преносено. А може и 2 седмици след термин да се роди нормално износено. Терминът е ориентировъчен и винаги трябва да се следят показатели като количество околоплодни води, състояние на плацентата и сърдечните тонове. Обикновено лекарите смятат, че при липса на проблеми, може да се изчака до 42 г.с.
[/quote] Peace
Виж целия пост
# 6
Първото дете преносих 15 дни, второто- 18. Но това по термин. Нямаха никакви признаци за преносеност.
Виж целия пост
# 7
Според мен винаги следва да се прецени индивидуално от лекарят взема решение съобразявайки състояние на плацентата,тегло на плода,тонове,прилежание.Няма конкретен срок,а добра преценка Peace

Абсолютно съм съгласна Peace. Може и един ден след термин детето да е преносено. А може и 2 седмици след термин да се роди нормално износено. Терминът е ориентировъчен и винаги трябва да се следят показатели като количество околоплодни води, състояние на плацентата и сърдечните тонове. Обикновено лекарите смятат, че при липса на проблеми, може да се изчака до 42 г.с.
Съгласна съм с това.Леко  раждане Hug
Виж целия пост
# 8
Първото дете преносих 15 дни, второто- 18. Но това по термин. Нямаха никакви признаци за преносеност.

15 и 18 дена?  newsm78
А след термина как ти следяха бременността?
Лекарите ли решиха да предизвикат раждане,или ???


Виж целия пост
# 9
Първото дете преносих 15 дни, второто- 18. Но това по термин. Нямаха никакви признаци за преносеност.

15 и 18 дена?  newsm78
А след термина как ти следяха бременността?
Лекарите ли решиха да предизвикат раждане,или ???

Виж целия пост
# 10
Максималния срок за изчакване е 42-ра седмица. Следи се детето и плацентата и се решава колко да се изчака. Обикновено до седмица се чака, после се предизвиква. И аз не знам защо си мислиш, че ще преносиш, не е задължително  Hug
Виж целия пост
# 11
На мен ми предизвикаха раждането три дни след термина, но бебето нямаше никакви признаци на преносеност! След като мине термина се ходи всеки ден на мерене на тонове.
Леко раждане Hug
Виж целия пост
# 12
7 дни,на 8-я предизвикват Peace
Виж целия пост
# 13
Здравей! Термина ми за първото дете беше на 21.12, една седмица по-късно все още не бях родила. Казаха ми да вляза в патология, за да следят бремеността. Но според мен /знаех дата на забременяване/, а и според гинеколога ми /д-р Калчева  Wink/ все още беше рано. Родих го на 05.01 - сам реши да излиза.
Успешно раждане!   bouquet
Виж целия пост
# 14
В повечето случаи чакат 7-8 дена. Мен ме приеха 5 дена след предполагаемия термин и на другия ден ми направиха секцио (така прецениха, че трябва да родя). Разбира се при всяка жена е индивидуално.
След като мине термина, всеки ден се следят тонове, правят се прегледи и въз основа на тях лекарите преценяват как да процедират.
Леко раждане ти желая! Hug

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия