Колко дълго кърмихте?

  • 3 687
  • 85
Тази анкета е само за майките, които НЕ кърмят.


Предната анкета от ноември нещо се бъгна Wink
Правя нов опит. Искам да добия някаква представа средно колко кърми българската майка днес. Доколкото знам, няма такива 'представителни данни', така че нека съберем наши  Grinning
За да съм коректна, си казвам, че евентуално мога да предоставя крайните резултати на един познат от ХЕИ, ако има нужда/интерес. Ако имате възражения, кажете го.

Някои уточнения:
-- Ако имате повече деца, които сте кърмили, гласувайте по избор или с по-дългия срок за кърмене, или за последното дете; ако уточните тук, ще го имам предвид при финалното броене.

-- Ако имате повече деца, и кърмите в момента, не гласувайте за настоящото дете, което в момента кърмите!
Виж целия пост
# 1
7 месеца.
Виж целия пост
# 2
4 месеца
Виж целия пост
# 3
8 месеца.
Виж целия пост
# 4
Гласувах за 4-6 месеца ама и двамата бяха до края на 6 м.
Не знам дали се брои за вярно
Виж целия пост
# 5
Четири месеца и половина.
А ти, Буу, колко възнамеряваш да кърмиш? Извини ме, ако намериш любопитството ми за нездраво.
Виж целия пост
# 6
По-малко от 40 дни!
Причина - непоносимост на детето към млечната захар (лактазата), която се съдържа и в кърмата!
Виж целия пост
# 7
Сука от мен до края на първия месец и след това се отби. Продължих да се цедя и да давам от шише докато стана на 4 1/2 месеца, защото започна да излиза кръви сега съм на лекарства за спиране на кърмата.
Виж целия пост
# 8
До към 7-мия месец. Започна да отказва да суче от 6-тия заради пустото захранване с пюрета, сокове и каши.  Imp
Виж целия пост
# 9
Мойто така и не започна да суче  Sad
Въпреки това беше на кърма до 8 месеца, постепенно ми намаля и спря, вероятно от стрес  Sad
Виж целия пост
# 10
До 4 месец. Не, че не исках повече, но кърмата ми спря.
Виж целия пост
# 11
10,5 месеца.
Виж целия пост
# 12
4-ри месеца, след това нямаше как - започнаха ми лекциите (бях студентка 3-ти курс, родих я в ктая на 2-ри). То и мойто не беше съвсем кърмене, защото се отби в началото на 2-я месец, но аз упорито се изцеждах и й давах кърма със шише.
Виж целия пост
# 13
7 месеца
Виж целия пост
# 14
Изобщо не съм кърмила!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия