Бебето ли решава кога или....?

  • 3 562
  • 35
Замислих се тази сутрин бебето ли решава кога да излезе от корема на мама или майката го "изгонва" когато решава, че е готово? Тоест импулса за самото раждане от къде идва според вас? Или пък може би е взаимно.
Хрумна ми защото има шанс да раждам секцио и си мислех като определя деня аз (или докторката), че така му определям и часа, звездите и всички там неща, които влияят върху нас човеците.
Виж целия пост
# 1
Според мен инициативата идва от бебето, то задейства и организма на мама....
Но след като си секцио така или инач надали ще чакате естествения ход на нещата...
Виж целия пост
# 2
според мен решението е на бебо То решава кога е готов за живота ,който го очаква
остави на лекарката да реши за датата те все пак са по-компетентни
Виж целия пост
# 3
Според най-новите изследвания в неонатологията бебето е човекът, който задейства раждането - не майката го изгонва, а то решава да напусне. Значи то самичко избира кога да се роди (плюс-минус 1-2 дни - и едва ли може да избере точния час Laughing).
Деня го определяте вие с докторката, но часа зависи от твърде много неща (имам предвид в самата болница в този ден), дори когато секциото е планово, за да можеш да си сигурна кога ще е.
Виж целия пост
# 4
Според мен инициативата идва от бебето, то задейства и организма на мама....
Но след като си секцио така или инач надали ще чакате естествения ход на нещата...
И аз мисля така Peace
Виж целия пост
# 5
Аз също бях планирано секцио и донякъде мисля че по този начин лекаря или майката определят до някаква степен ''и часа,и звездите,и всички там неща''.
Виж целия пост
# 6
При мен бебето не решаваше и се наложи да предизвикат раждането  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 7
И според мен решението е на бебчето, мама само помага, както впрочем продължават отношенията и след  раждането  Mr. Green

А знаеш ли, че има  нации, които  определят хороскопите по датата на зачеване, защото това реално е началото на човешкия живот.
А зачеването е нещо, което не ти определяш, а си е написано вече, както и цялата му съдба.
Според мен самото раждане не е толкова определящо, още повече, че в днешно време огромен процент жени раждат с външна намеса, било то предизвикване, ускоряване, секцио и т.н
Виж целия пост
# 8
Винаги съм смятала, че това, което природата е отредила, човек не бива да отменя. И в този ред на мислене, бебето решава, кога да излезе навън. Но с навлизане на нумерологията и нейното все по-голямо значение в живота на човека напоследък, майката или по-скоро докторите определят раждането на детето, а оттам - и неговата съдба до голяма степен.
Виж целия пост
# 9
Според мен бебето решава. Аз лично не успях да "изгоня" беб. Когато наближи термина ми, се опитах да спомогна  този процес с повече разходки и движения, но малкият се беше заинатил и нямаше никакво намерение да излиза.
Накрая го извадиха насилствено със секцио и така и не успя  да си избере сам деня, в който  да се появи. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Мисля, че ако се остави на "желанието" на бебето. изобщо никога няма да излезе от това хубаво място... Но по някакъв начим майчиния организъм разбира кога е достатъчно сготвено, че да оцелее самостоятелно...
Виж целия пост
# 11
Определихме ден и час за секцио,но бебето реши друго.
Мъжът ми много искаше да се роди на 07.07.07.-така и стана,а трябваше да е на 9-ти.
Виж целия пост
# 12
Според мен или бебо избира или природата , но нещата много се променят последно време Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
И според мен бебчо решава Thinking
При мен на 05.12 в 6ч трябваше да ми пуснат система да предизвикаме раждането, но в 5.45ч (05.12) ми изтекоха водите Laughing С бебчо сме мислили еднакво hahaha
Виж целия пост
# 14
И според мен бебчето само си решава, и не бива да се месим в нещата на природата, освен ако няма сериозни медицински показатели...говоря за секцио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия