Круиз по река Нил - какво да очаквам?

  • 10 103
  • 31
Здравейте мами! Съдбата ме зарадва с пътуване до Египет - 8-дневен круиз. За пръв път ще ходя на такова пътешествие! И въпреки че е награда ( не плащам аз) нямам идея с какви джобни пари трябва да разполагам Thinking Как са цените там? И въобще има ли неща които трябва да знам, които от туристическата агенция няма да ми кажат? Нямам познати ходили по съответната дестинация, затова се надявам някоя от вас да помогне Simple Smile Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
Не ме питай какво да очакваш, че е зловещо!  Mr. Green

Справка - Агата Кристи.  Wink

Сори, ама първа асоциация!
Виж целия пост
# 2
 Joy  Вярно! Е - надявам се да не направим възтановка!  Joy
Виж целия пост
# 3
Подготви се, че това е Африка, че има бедни хора, мръсотия. Подготви се за друга религия, други обичаи, друга култура - облекло, поведение, навици.
Каквото и да правиш, ще изживееш културен шок и според мен в това има само плюсове! Ще видиш един коренно различен свят!
Ще видиш и много красота, екзотика, много културни и исторически паметници, от повечето ще ти спре дъха!
Докато си там, може да ти се дореве в един момент, ще искаш да си тръгваш, ще си обещаваш, че веднъж да се прибереш в БГ и никога повече няма да стъпиш на това място.... После ще се прибереш у дома  и ще започнеш да мечтаеш да се върнеш пак в пустинята!


За двама души трябва да имате 1000лв, ако не сте разточителни ще върнете част от тях.
Виж целия пост
# 4
В Египет изобщо очаквай да видиш голяма мизерия,но е екзотично.Запаси се с вода,ако можеш да се пазариш,на пазара можеш да приложиш уменията си.За мен круизът по Нил беше най-обикновена вечеря.
Виж целия пост
# 5
Подготви се, че това е Африка, че има бедни хора, мръсотия. Подготви се за друга религия, други обичаи, друга култура - облекло, поведение, навици.
Каквото и да правиш, ще изживееш културен шок и според мен в това има само плюсове! Ще видиш един коренно различен свят!
Ще видиш и много красота, екзотика, много културни и исторически паметници, от повечето ще ти спре дъха!
Докато си там, може да ти се дореве в един момент, ще искаш да си тръгваш, ще си обещаваш, че веднъж да се прибереш в БГ и никога повече няма да стъпиш на това място.... После ще се прибереш у дома  и ще започнеш да мечтаеш да се върнеш пак в пустинята!


За двама души трябва да имате 1000лв, ако не сте разточителни ще върнете част от тях.

Подписвам се и аз под думите ти! Peace
Ама мърсотията наистина ми дойде малко в повече! Подчертавам, че може би съм най-малко гнусливия човек на земята, но и на мен ми приседна, когато в Кайро на излизане от ресторанта видях от питките, от които бях омела 4-5 да се продават на улицата като подчертавам, бяха проснати директно на тротоара - без нищо отдолу - просто купчинка, все едно -тикви Shocked Shocked Shocked

 И съм сигурна че ги взимаха оттам, защото на 2 пъти се свършваха и хора излизаха навън и след малко се връщаха с още Mr. Green

Иначе всичко преживях - вкл и яденето в пустинята , където ни пекоха питки и камилски кебапчета , печени на огън от изсушени камилски лайна Mr. Green

След като се върнах както казва PINA - Докато си там, може да ти се дореве в един момент, ще искаш да си тръгваш, ще си обещаваш, че веднъж да се прибереш в БГ и никога повече няма да стъпиш на това място.... После ще се прибереш у дома  и ще започнеш да мечтаеш да се върнеш пак в пустинята!



Виж целия пост
# 6
Пътуването ми до Египет беше страхотно! Вярно, мръсотията по улиците е очевидна, но непрекъснато идва пясък от Сахара и изчистване няма.
4-звезден хотел беше с 4-метрова ограда, страхотна храна и прекрасни басейни , но си донесохме въшки (може и от камилите да беше  Mr. Green). Дано корабът ви да е луксозен, защото само 4 или 5 звезди стават.

Големият проблем е след прибирането в България. От 100 екскурзианти (ходихме фирмено там) май само 10-15 % не се разболяха през следващите 2 седмици (треска, повръщане и растройство). Минава за 2-3 дни. Решихме, че е от рязката смяна в климата.

Пътуването по Нил през нощно Кайро е незабравимо!!
Аз съм била през април там. Разликата в температурите през деня и нощта беше 15 градуса (30-15) и през нощта по Нил духаше много силен вятър.

Провери за времето и пий само бутилирана вода.

А относно видимо бедните хора, които живеят около реката, ни разказаха, че всъщност са много богати, защото това е най-скъпата земя в Египет, но за да я притежават, трябва да живеят на нея. И те живееха - в бараки с тенекиени покриви, в едно с козите.

Страна на контрасти, искрено мили хора с високо образование и качествени стоки.
Виж целия пост
# 7
Бях на Круиз по Нил /виж темата за Египет-там съм писала/!!! Аз останах предоволна!!!
Виж целия пост
# 8
ние пишем, ама авторката на темата май не е идвала да прочете! no
Виж целия пост
# 9
Нищо де, на мен ми беше интересно  Flutter Ходила съм два пъти в Египет, обожавам тази страна. Но, на круиз по Нил не съм била. Само съм прекосявала от единия до другия бряг...
Виж целия пост
# 10
ние пишем, ама авторката на темата май не е идвала да прочете! no
Пишете, пишете  Grinning В края на април отивам точно на круиз по Нил http://www.rual-travel.com/Travel/index.php?main_page=product_in … p;products_id=870 и ми е много интересно. Благодаря за споделеното   bouquet Трябва ли да внимавам кък съм облечена? А в Червено море дали ще мога да се "топна"
Виж целия пост
# 11
За гмуркането в Червено море-аз лично не съм го правила,но мъжът ми се записа и беше на една яхта с инструктор по гмуркане.Беше много доволен,голяма красота,подводни снимки.Доколкото си спомням,първо са се гмуркали на коралов остров,после на по -голяма дълбочина.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички, които отговориха на темата ми! Съжалявам че толкова дълго не писах, но като направих темата - тя беше в клюкарника и после я преместиха тук - а тук моя милост като "новак" не можеше да пише  Blush Но - вече не е така   bouquet
Та за круиза:
Аз се върнах от там преди 2 седмици. Честно казано съм с противоречиви чувства - но като цяло много ми хареса! Наистина Кайро е супер мизерия, но пък и това си има своя колорит!
Общо взето - много  е важна нагласата на човек. Аз тръгнах с намерение да прекарам много добре и това и стана! Градовете са мръсни, арабите са нагли, но успях да се абстрахирам от това и да прекарам чудесно!
Виж целия пост
# 13
Zoroeva разкажи повече- в кои градове беше, как беше на кораба и тн.
Виж целия пост
# 14
Zoroeva разкажи повече- в кои градове беше, как беше на кораба и тн.
Ами 2 вечери бяхме в Кайро, после с нощен влак пътувахме до Асуан. От Асуан се качихме на кораба и минахме през Ком Омбо, Едфу и Луксор (на кораба бяхме 3 вечери). От Луксор после с автобус до Хургада - там една нощувка имахме и после обратно към София.
Хотелите всички се водеха 5*, но този в Кайро определено не си заслужаваше  Grinning Иначе на кораба беше супер! И като обстановка и като обслужване. Не мога да опиша възхищението си от всички храмове, които посетихме!!! Програмата беше така направена, че нито за миг да не те обхване скуката. Точно когато се нагледаш на мизерията в някой от градовете, отиваш в някой величествен храм и просто забравяш всичко!! Горещо препоръчвам да се посети храма Абу Симбел: той по принцип е екскурзия по желание и се тръгва от Асуан в 3 часа през нощта. Пътува се 300 км на юг - стига се на 40 км от границата със Судан. Но си струва пътуването и ранното ставане. Храма е УНИКАЛЕН (поне на мен страшно ми хареса)! Мога с часове да разказвам... Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия