ишиас-силни болки ниско в кръста и крака

  • 13 378
  • 13
Бременна съм в 5 месец,а близо от месец и половина имам силни болки ниско в краста в ляво,която продължава към задната част на крака,почти съм сигурна,че е ишиас-болката е сковаваща,особено ,когато лежа по граб, а от скоро и ,когато седя -сигурна съм,че има и други с такъв проблем-моля да споделите и да  ме посъветвате какво да правя,да се мажа ли с нещо.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Аз получих такова нещо, когато бях бременна - абсолютно същото, което описваш ти. Не знаех, че се нарича ишиас. Все още ме боли, но не така зверски, както през бременността. Мажех се тогава с Фастумгел, когато станеше нетърпимо по съвет на гинеколога ми, но общо взето търпях и стисках зъби.
Виж целия пост
# 2
   И аз съм бременна в 5-ти мес.Болката ми започна преди два месеца и е много силна, и когато съм легнала по гръб ,и когато стоя малко време изправена, дори когато мия забързо съдовете.Моята болка е ниско вдясно и когато съм легнала на тази страна дясното ми бедро изтръпва, както никога досега.При мен болката минава, когато съм легнала и се опитам да се отпусна напълно.Мисля, че е нормално, въпреки, че се питам дали в напредването на бременността ми ще е още по-зле.На следващия преглед ще се допитам да АГ.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви.Аз се допитах до моя АГ итя ми каза,че е ишиаз-при няки от ляво,при други от дясно,понеже това бил нерв,намиращ се отзад-зад матката в слабинната област,през бремеността матката се увеличава и притиска нерва-от там идвала болката и се спуска по задната част на крака.Тя ми каза,че ще мине в края на бремеността,а дотогава нямя кяк да мине,не ми каза да се мажа с нещо,но аз мисля да се мажа ,защото болката става все по-голяма.
Дано и при вас да мине скоро!
Виж целия пост
# 4
Тя ми каза,че ще мине в края на бремеността,а дотогава нямя кяк да мине,не ми каза да се мажа с нещо,но аз мисля да се мажа ,защото болката става все по-голяма.

Вярно е това, мен спря да ме боли около седмия месец. Но сега, почти две години след раждането през зимата или при промяна на времето си ме боли.
Виж целия пост
# 5
Здравей,
аз родих дъщеря си през август т.е. наскоро и спомена ми за ишиаса е съвсем пресен. newsm45Беше ужасно!Болките ми се появиха за пръв път в петия месец но бяха много нарядко.В началото на седмия месец (още помния и точния ден дори!) ме скова доста зверски и от тогава докато родих се влачех като куцо пате.Аз иначе не спирах да ходя,де!Имах един период в който ходех през ден,през два до Бърза помощ и като ми биеха един Волтарен направо полетявах,ама само за няколко часа.А пък с Волтарен-а не може да се играе че намалява околоплодните води така че взимах по едно хапченце когато вече много ми беше на зор положението.А от кремовете искам да ти кажа че на мен лично нито един не ми оказа дори минимален ефект.
Много рев изревах аз с тия болки,по едно време си виках какво ще правя ако не ми мине след раждането,как ще си гледам детето????
Мъжо медал заслужава че ми изтрая ревните без гък да каже  bouquet
Стискай зби мила и си мисли за бебока който ще имаш и че си заслужава да изтърпиш за да го имаш!
Чао
Виж целия пост
# 6
Ох,дано не се задълбочат още повече тия болки,че и сега са толко болезнени-тръпки ме побиха като каза,че и инжекции са ти били-наистина е  сериозно положението с този шиаз.Дано след раждането повече не се появявят.Благодаря ти и успех!
Виж целия пост
# 7
Имах такива болки, даже съм падала от тях по улиците. Няма лек, изтърпява се.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Нараства плода,притиска нерви-нормално е.
Виж целия пост
# 9
 И през двете бременности имах такива болки, през първата бременност стисках зъби и търпях, от време на време се мажех с фастумгел. През втората бременност се оплаках на гинеколога ми и тя веднага ме прати на физиотерапия. Физиотерапевтът ми направи кранио-сакрал терапия (незнам как е на български) и ми мина, просто не можах да повярвам, че тази терапия ми помогна да нямам болки до края на бременността. Сега пак ходя на физио, защото пак започна да ме боли, но този път причината е друга.

Виж целия пост
# 10
Аз и след бременността ги имах. Тогава вече се лекувах с физиотерапия.
Виж целия пост
# 11
При мен се появиха още от 2-я месец и все се надявам да минат,но явно ще се засилват! За сега се появяват след по-продължително ходене,направо ми се схваща кръста и си куцукам. Ще стискаме зъби и това е.  Sad
Виж целия пост
# 12
Катя,можеш ли  да ми дадеш някакви координати на физиотерапевта,при който си ходила и каде се намира?След колко процедури ти мина?Благодаря.
Виж целия пост
# 13
На мен ми се появи 1 г. след първото раждане! Лекувах го с доста сериозни лекарства! Сега пак ми се появява! Само че много странно- само вечер ако легна по гръб и не мога да стана! Ако си лежа без да мърдам -няма проблем! През ноща ми минава - ставам без проблем, сутринта и през деня - сащо нямам проблем  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия