За таксиметровите шофьори....

  • 3 535
  • 63
Шишо-бакшишо весел образ..но това ли е реалноста?Повечето таксиметрови шофьори са арогантни,нагли,невъзпитани,колите им миришат  и не връщат ресто  Money  .Споделете вашите впечатления и случки-добри или лоши ...
Виж целия пост
# 1
Тук не съм попадала на неприятни хора от тази професия. Повечето са млади, чисти, с добре поддържани автомобили, винаги връщат ресто, дори и 10ст. да е, учтиви, приятни.
Скоро обаче попаднах на неприятна диспечерка, която се опита да ми държи тон, че съм взела друго такси, след като чаках 15 мин на студа такси, за което ми каза, че ще пристигне веднага.
Виж целия пост
# 2
Имам "весел" спомен от един такъв. Преди няколко години пресичах улицата, но така се бях отнесла, че оглеждайки се, не видях едно такси. За малко да ме удари. И се почнаха едни псувни по мой адрес...точно както те го умеят. По това време мъжът ми работеше в тяхната фирма. Та му отговорих да се обади колегата му с номер еди кой си и да му каже, че жена му е к...а.
А иначе по  темата - налага ми се много често късно вечер да ползвам такси, защото определено не ми се кара колата след часове пред РСто. Фирмата ни работи с  2121 и аз съм супер доволно. Чисти коли, чисти момчета и  вече се съобразяват с изискванията на клиентите си. Но по улиците все още виждам таксита с онези мърльовци, дето с кеф бих ги затирила да тичат след камионите на чистотата.
Виж целия пост
# 3
Ти пък какво искаш?Да пресечеш като овца,той да набие спирачки,да си махне шапката от главата и да ти каже:Приятен ден,мадам!Естествено,че ще те напсува.
Виж целия пост
# 4
Ами освен, че ми отказват да ме карат до Симеоново (понякога и от там и то когато ми беше спешно...) и пушат в колата, други забележки нямам.
Случки:
2 часа чакане и откази от Студентски град до Симеоново. 10 таксита наредени едно зад друго - чак седмото се смили над мен. За сметка 3 лева му оставих 10, вече имах чувството, че никога няма да се прибера, сама, в снежна буря, молеща идиоти да ме закарат вкъщи в 3 часа през нощта. След концерта на Хелоуийн, иначе не седя по тва време навън:Р
Онзи ден - трябваше да бързаме за болница, баба ми лежеше там и имаше нужда от кръвопреливане, мъжът ми трябваше да иде. Отказа ми диспечерката Симеоново - Военна болница с репликата "нямаме такава възможност". Точно тази реплика. Каква възможност имат? Ами ако някой, не дай си боже, беше на смъртно легло...или пък мъж ми се е излъгал и трябвало да раждам, а, ко прайм? Нямат те възможност, ще се обадя значи и ще кажа, "Чакай, не умирай, че таксито не идва"... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
От години ползвам услугите само на една компания за таксиметрови услуги и нямам никакви забележки - пращат ми коли във всички краища на града, включително и за супер кратки разстояния от 2-3 км, колите идват бързо, чисти са, шофьорите - любезни, когато съм с детето винаги питат как е температурата в колата, ако е лятото - да затворят ли (отворят) прозореца, дори и да си пушат в колите, НИКОГА не ми се е случвало да го правят пред мен. Помагат за багаж, ако имам такъв, питат ме имам ли предпочитания откъде да се мине... Музиката обикновено е тиха и неутрална (тоест, не е чалга). С две думи - супер качество на сравнително добра цена  Peace

Така че не мога да поставя "таксиметровите шофьори" под един знаменател, защото очевидно като във всяка общност има и качествена услуга, и долнопробна такава.
Виж целия пост
# 6
Доволна съм като цяло от тях.
Освен в случайте когато се радвам ,че съм стигнала жива.
Виж целия пост
# 7
Еми, хайде кажи коя е компанията, пък ние няма да го приемем като реклама, а като съвет от съфорумка.  Simple Smile

Иначе за мен таксиметровите шофьори в по-голямата си част са нервни, често простовати хорица, което е оправдано - това им е професионално изкривяване. Не мога да ги обвиня, че псуват, защото и аз го правя, като карам. Правят странни маневри, защото клиентите понякога не знаят какво искат - преди или след спирката да спре таксито.
Това обвинение, че са такива, каквито са, ми звучи, все едно да обвиним секретарките, че са любопитни и са клюкарки.... еми това им е работата. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
В София използвам услугите на една фирма и искам да я похваля,обаче как беше фирмата...
Виж целия пост
# 9
Нямам забележки, освен че някои си позволяват да пушат в колите или случат чалга. За самото обслужване нищо лошо не мога да кажа. Виж, за начина, по който шофират...мога да ги плюя до утре сутринта. Ама това е съвсем друга тема.
Виж целия пост
# 10
има някои отвратителни типове. както и много готини.

мразя, когато:
- пушат
- слушат чалга или груга музика СИЛНО
- карат бясно
- мрънкат, че е кратък маршрута
- оглеждат ми краката

поради гореспоменатите причини, резултат от много случки, карам кола. и на ресторатнт да ходя, пак с кола. не пия, за да мога да карам, защото мразя да се возя в такси. вече само до и от летището ползвам. ама едва издържам. качвам се при един от летище до център и той почва 'ей, точно на мен ли ми се случи'. сто пъти. накрая питам 'какво?'. 'ами, само до центъра'. ей, като ми прикипя и си отворих устата. още бяхме в района на летището. до блока не си отвори повече устата.

за съжаление свестните между тях са по-малко, това мога да заключа.
Виж целия пост
# 11
Касис,как ти оглеждат краката от предната седалка?
Виж целия пост
# 12
Да ви кажа и аз имам, като цяло негативно отношение към таксиметровите шофьори и мноооооого рядко ползвам услугите им.
Преди няколко дни ми се наложи да ползвам две таксита за един ден. Едното викнах по телефона, другото на случаен принцип спрях на улицата. Онемях. Хората бяха изключително любезни, колите чисти и топли, музиката почти не се чуваше, абе гледах и не вярвах. Колите бяха на различни компании, шофьорите бяха около 45 годишни, българи.
Така че и тук не може да се сложат всички под общ знаменател.
Виж целия пост
# 13
Вярно е че не трябва да поставяме всички под един знаменател.Преди някоко месеца ми се налага да отида до летището по работа хващам едно такси от Патриарха и му казвам до стария терминал на летището човека любезен и въпреки че разбра че не съм от София и съм зле с ориентацията не ми взе луди пари каквато е практиката при подобни ситуации.Свършвам си работата аз и отивам към терминал пристигащи защото предположих че там би трябвало да има таксита,влизам вътре и си поръчвам такси на диспечерката и тя ми казжа след 10 мин.,не щеш ли по същото време пристига полет от незнам си каде...излизам аз и се качвам в таксито първа(нали съм го поръчала).Тръгва нашия бакшишо но не си вклучва апарата(а е фирмен на О.К) изчаках малко и после го помолих най-любезно да го вкючи защото не съм от полета,а съм дошла преди 30 мин с друго такси до летището за 6.50лв и като се започнаха едни псувни едно чудо  #2gunfire  направо се изумих и ми вика "чакам да стане километъра 5лв че такива като вас сметкаджии да не ми се качват"  newsm78  .Естествено му записах номера и още на автогарата се свързах чрез диспечерката там с отговорника на смяната след 2 дни ми се обадиха да ми кажат че шофьорът е глобен с 180лв за невключения апарат и псуването и се извиняват тъй като имали 3500 коли и не могат да контролират всички,че и поблагодариха за сигнала.
Виж целия пост
# 14
Касис,как ти оглеждат краката от предната седалка?

аз винаги седя отпред, защото на задната седалка ми става лошо. не само в такси, във всяка кола. и е адски досадно да седи до мен, леко да се обляга надясно и да ми гледа краката вместо пътя.

сега се сещам пък за един, който в тясна улица слезе да се бие с някакъв едър младеж, защото не можаха да решат кой има предимство. каза ми 'чакай, след малко ще продължим'.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия