Хипофункция на щитовидната жлеза

  • 13 149
  • 7
Здравейте, изчетох много статии, ходих и на лекар, но все пак искам да се посъветвам и с вас. TSH-то ми е 6.33, което си е над нормите, няма спор. Лекарката днес ми изписа л-тироксин от 50мг. по половин таблетка всеки ден. Видя ме, че се притесних, попитах я и за евентуална бременност, каза, че няма да иамам проблем, стига да се държи хормона в граници.
Всъщност въпросът ми е, възможно ли е на базата на ТСХ да ми предпишат лекарството и не са ли нужни още изследвания. Лекарката ми се струва добра, но дали е така?!
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравей Фрезия освен ТСН трябва да се изследва  FT4, антителата на щитовидната жлеза също и холестерола той също е висок при хипофункция. Аз също съм с хипофункция и Хашимото. ТСН последно беше 4.78 също пия елтироксин от 75 мг. , селен и  хранителни добавки защото антителата също са ми повишени. Холестерола и FT4 са в норма. Но FT4 беше повече в долна граница затова ендокринолога ми увеличи дозата от 50 мг. на 75 мг.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти margaritka1   bouquet , щом ида при лекарката ще я попитам за тези изследвания да ми ги назначи, холестерол и т.н. всичко ми е в норма, дори тя се учуди на повечето ми нормални изследвания, тъй като имам проблем и с килограмите. За сега се разбрахме да не почвам лекарството, а да изчакам още един резултат.
Виж целия пост
# 3
Фрезия, аz мисля, че 50 мг. Ще са малко, но това Ще реШат лекарите. Необходимо е да се следи хормонът, а и не само ТСХ, а и другите, които маргаритка ти е написала. Непременно си ги иzследвай. И не се притеснявай zа бременност. Важно е да са в норма хормоните и да се следят от ДОБЪР ендокринолог. Успех. 


П.П. Скоро ми се наложи да търся л тироксин 125 мг. и се окаzва, че май няма такава раzфасовка по аптеките. Вие как комбинирате доzата? Таблетките ли делите?
Виж целия пост
# 4
Здравей миле, относно разфасовките. Хапчетата се делят да, дори аз започвам с по половин таблетка от 50мг. Относно другите изследвания...почвам да се замислям защо лекарката първа не ми каза за тях и се чудя дали да не повторя изследването преди да почна да пия лекарството. Ами ако се окаже, че го пия , а съм добре.....ще ви пиша пак какво е станало, като отида.
Виж целия пост
# 5
Фрезия,повтори изследването и ако ТСХ е пак високо мисля, че дозата е ниска.Моето ТСХ беше 2.53 и аз стартирах със същата дозировка-половинка от 50 мг.Сега вече ТСХ-то ми 1.53 и може би ще трябва да я намаля още.И след като повториш изследването,задължително пак консултация с лекар!
Виж целия пост
# 6
Фрезия ТСН ти е доста завишено максимална горна граница мисля, че беше около 3.5. Няма да ти навреди елтироксина. Първоначално се започва с 25мг. тъй като когато се започва да се приема елтироксин за първи път има малко странични ефекти като сърцебиене, нервност който резбира се отшумяват и след около месец дозата се повишава пак с половинка докато се постигне необходимата доза за да се комперсира липсата на производството от жлезата на този хормон. Правят се изследвания първоначално през три месеца за да се коригира дозата ако има смисъл. И после следене през шест месеца. Зимата организма има нужда от по голяма доза елтироксин, а лятото съответно по -малка, но това всичко се консултира с ендокринолог. Вече при евентуална бременност може би ще трябва всеки месец да се следят хормоните.
Понеже тогава ТСН трябва да се поддържа в гарица 1-1.5 максимум а FT4 трябва да е в горна граница.
Май малко дълго стана. Надявам се да си ме разбрала и да съм ти била полезна. Hug
п.п Миле относно разфасовките и аз деля таблетата на две за ад постигна дозата от 75 мг. защото също няма такава разфасофка. Малко ми е трудно това делене ама няма начин.
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря за хубавите съвети (ще ги последвам до един), макар да не са за много хубаво нещо. Вече се чувствам по-спокойно благодарение на вас и на факта, че това няма да ми попречи един ден да стана мама на едно здраво  newsm07    Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия