*~*СОФИЯ*~* Ла Лече Лига среща - 19 януари, 11 ч.*~*

  • 2 320
  • 54
19 януари, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


19 януари, 11 часа, в Център 'Съвременни родители'
Адрес: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Тема: Избягване и преодоляване на обичайните трудности: Въпроси, които задават майките



Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.
Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Моля, запишете се кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com
Виж целия пост
# 1
  Хайде да се запиша първа. Аз ще дойда и ще доведа и още една приятелка. Мисля този път малките зверчета да ги оставя на таткото  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Винаги ми се е искало да дойда на ЛЛЛ среща, но досега не съм имала възможност. Е, щом Мохамед не можа да отиде до планината, планината дойде при него - аз живея в Лозенец.
Само се чудя може ли с двегодишно кърмаче? newsm78
Виж целия пост
# 3
Вече не смея да се запиша, два пъти се каним да дойдем и двата пъти не можах ме.
Сега пак се записвам, треска ме тресе с това захранване и много ми се иска да задам няколко въпроса така че ще се опитаме да дойдем с бебо и може би и с кака.
Виж целия пост
# 4
Ще дойда, вероятно без детето. Може би ще водя една приятелка (ако не е същата, която Айла ще води)  Laughing
Виж целия пост
# 5
Много ми се иска и ще опитам да дойда. malkataeliza , ще ме вземеш ли на стоп  Grinning
Виж целия пост
# 6
ама разбира се Шаманке за вас винаги
Виж целия пост
# 7
Хоп и аз - Барабар Петко с мъжете!  Mr. Green
С кърмачето ще съм - няма начин!
А ще носим ли разни неща за хапване - следки, соленки - кой каквото иска(може)?


Еееее, Шаманке, този път ще се запознаем! Hug
Виж целия пост
# 8
  Мъни същата е сигурно, но всъщност тя мен ще доведе, обеща да осигури превоза  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Аз също ще се опитам да дойда, дано и малкият господин да е на същото мнение  Laughing
Мерак ми е да се запозная с вас, пък и не е като да няма какво да питам...
Виж целия пост
# 10
Айла,  Peace
Шами, супер е, че ще се видим пак (след толкова много години)  Hug
Правде,  Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
И аз искам да се запиша!  Simple Smile Този постинг достъчен ли е или има друг начин за записване?

Аз съм с кола и живея в Гео Милев-Редута- ако има майка, която е наблизо мога да я взема.
Виж целия пост
# 12
Ехааааа, колко любими другарчета ще идват!  Party

И ние сме на линия, както винаги!  Simple Smile Може би ще съм с колата този път, така че Правде, Мъни мога да ви повозя!
Виж целия пост
# 13
Ехааааа, колко любими другарчета ще идват!  Party

И ние сме на линия, както винаги!  Simple Smile Може би ще съм с колата този път, така че Правде, Мъни мога да ви повозя!

Ще се възползвам от поканата! А Кети ще идва ли с Евата? Ще мина на ЛС, за да се разберем кога ни искаш на линия  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
И ние с Никола ще дойдем Simple Smile  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия