проблем с пъпчето

  • 13 052
  • 14
здравейте!
искам да попитам нещо-пъпната връв на беб4ето е стегната с щипка.в4ера забелязах,че от едната страна е по4нало да се отлепя.има черна коричка,но под отлепената страна се забелязва малко гной.сложих топоцин ,но не зная дали това е решението на проблема.четох ,че пъп4ето трябва нормално да падне за около 6-10 дни,но много се притеснявам за това.още пове4е ,че при всяко нейно движение или такова на памперса ,щипката се мърда и огъва много силно
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Мисля, че с почистване със спирт и после Tопоцин нещата ще се оправят, ако много се притесняваш попитай и педиатъра си.
С големия имах такъв проблем, не знам как слагаш памперса. Докато не е паднала щипката е добре да слагаш памперса защипан под пъпчето, ако ви е голям няма проблем отгоре да стърчи, но да не притискаш самата щипка. Казвам ти това, защото на мен никой не ми го беше казал, слагах памперса правилно (както се слага на бебе с паднал пъп) и той заедно с щипката допълнително разрани пъпчето.
Виж целия пост
# 2
извинявам се ,че постнах темата тук! Embarassed
просто от бързане.... Confused
а забравих и още един въпрос-давам на беб4о да пие отвара от копърови зърна против колики,-това добре ли е , или трябва да премина на чай-Хип или нещо такова?
Виж целия пост
# 3
За гнойта - не мога да помогна.

Иначе, при нас също имаше черна коричка. След банята много внимателно я почиствах с памуче, напоено със 70 градусов спирт. Понякога имаше малко кръв по памперса ( съвсем малко - даже нямаше и една капчица), както и когато опъвах пъпчето за да го почистя по-добре памука леко се оцветяваше. Това се оправи чак кум края на вторият месец.
Виж целия пост
# 4
Ние направихме инфкция на пъпчето. На всяка смяна на пампата - почистване със спирт и Топоцин пудра. Отгоре стерилна марличка за да не се опира и дразни от памперса. Извън това което е задължително - 3 пъти на ден след почистването със спирта и преди поръсването с пудра - намазване около щипката с Бактробан. Вечер пък след баня  с клечка за уши потопена във Ваготил /една черна течност която спомага за по-бързо зарастване на рани и регнерация на кожата/ се мацваше в пъпчето - но това беше допълнителна мярка, защото нашия пъп и прокърви след падането.

Това разбира се беше при нас, ти се консултирай с педиатър.
Виж целия пост
# 5
Ние пък имаме друг проблем с пъпчетата-изпъкнали са навън. Лекарката им каза да ги лепя с копринен лейкопласт, но той само разранява кожата и няма особен ефект. Ще ви бъда много благодарна ако можете да помогнете....
Виж целия пост
# 6
И при нас имаше този проблем /изпъкнал пъп,обикновено се получавал при чести напъвания/,лекарката ни сложи лепенка /специална за пъпче/ като първо го прибра /защипва кожичката / и така с лепенката стояхме близо месец /като започне да се отлепя слагаме нова/ ,докато се формира мускулчето на корема и сега вече пъпчето е прибрано идеално  Grinning .
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Anonymous
И при нас имаше този проблем /изпъкнал пъп,обикновено се получавал при чести напъвания/,лекарката ни сложи лепенка /специална за пъпче/ като първо го прибра /защипва кожичката / и така с лепенката стояхме близо месец /като започне да се отлепя слагаме нова/ ,докато се формира мускулчето на корема и сега вече пъпчето е прибрано идеално  Grinning .


И нашата педиатърка ни посъветва да правим така. С малката подробност, че след като лепенката паднеше изчаквахме няколко дни докато кожата се успокои и тогава слагахме новата лепенка.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за отговорите! И ние лепихме пъпчета в продъжение на 40 дни (с паузи, за да заздравее кожата като се разрани) и уж се бяха прибрали. Но сега, когато момиченцата ми започнаха да се изправят от легнало положение в седнало, пъпчетата пак изпъкнаха. Вече са по-големи и не съм сигурна, че лепенките ще помогнат
Виж целия пост
# 9
Ние започнахме да лепим доста късно.....
Не си спомням точно кога, но на първата консултация педиатърката каза, че пъпчето е наред, след 1м.-че има пъпна херния, после-че е наред, после-че има херния и да започнем да залепваме.... Със сигурност бебо имаше навършени поне 3м. когато започнахме лепенето.
Виж целия пост
# 10
prodavat li se tezi lepenki ili ot pediatrite gi vzimate Embarassed
Виж целия пост
# 11
Моите ги купих от санитарната аптека до Попа-малко преди пресечката на "В. Левски" и "Граф Игнатиев" ако идваш откъм НДК-сещаш ли се?
Имаше 2 размера, аз взех по-големите. Питаш за лепенки за пъпче.
Виж целия пост
# 12
На нас педиатърката ни препоръча лепенките на 3М (има ги по аптеките). Трябва да се вземе по-голям размер, за да се сложи по-лесно.
Ние имаме проблеми с пъпа откакто се прибрахме от родилното. Доста кървеше, имаше гной, но не се възпали. Като стана на 1.5 месеца получихме пъпна херния и вече 3-ти месец я лепим, но мисля че не го лепихме добре, защото всеки път като лепенката падаше пъпа си щръкваше и то повече като чели. Затова отидохме в детската коремна хирургия на пирогов и там ни го залепиха. Направха гънката за секунда, а ние вкъщи се мъчехме поне 10 мин. Казаха ни да не я махаме, а да стои колкото издържи (вече 3та седмица), та ще видим дали има подобрение.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: mam3kids
Ние пък имаме друг проблем с пъпчетата-изпъкнали са навън. Лекарката им каза да ги лепя с копринен лейкопласт, но той само разранява кожата и няма особен ефект. Ще ви бъда много благодарна ако можете да помогнете....


Нашата педиатърка като дойде още първия ден и ми поиска конец, за да й върже пъпчето по-ниско. Сега Александра има чудесен, прибран пъп. Докторката каза "Дай конец да му вържем пъпчето, че после като стане мома да слага ниски бикини  Grinning "
Обаче това от естетическа гледна точка. При вас нали няма херния или нещо такова...
Виж целия пост
# 14
Нямат херния, но определено не ставаме за "ниски бикини  "  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия