кърмене и настинка

  • 3 906
  • 13
от няколко дни съм настинала, но продължавам да кърмя. днес майка ми ходила при педито по друг повод и споменала за това, педито казала да не го кърмя, а за да да ми се запази кърмата - да се изцеждам докато оздравея. моля коментирайте.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Нас ни зарази таткото с някакъв вирус, въпреки че ходеше с маска в къщи и го гонех да спи в хола. Не съм имала температура. Кърмих бебчо, защото доколто знам в кърмата ми тогава е имало антитела, които само ще са му от полза да се справи с вируса. Но ми е интересно какво ще кажат и другите и какви съвети са давали педиатрите по този въпрос.

Струва ми се обаче, че щом си от няколко дни, ако е вирус той вече е отишъл в бебето и даже е по-добре да го кърмиш, обаче това е само моето некомпетентно мнение.
Виж целия пост
# 2
Кърми си детенцето съвсем спокойно. По този начин му правиш услуга, защото му предаваш антитела и по-голям имунитет.
Успех и бързо оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Моят коментар е: това е поредната лекарска грешка, нехайност или необразованост! Как е възможно да ни лекуват и съветват такива хора!  #Cussing out  #2gunfire

Както е казала Попова, в кърмата попадат антитела и помагат на бебешкия организъм! Аз в момента съм болна, отново, кърмя дребния сутрин и вечер, целувам го, когато сме заедно постоянно се навираме един в друг. Резултат: Каби е съвсем здрав!  Grinning

Бързо оздравяване ти желая!   bouquet
Виж целия пост
# 4
благодаря ви момичета  Hug и аз така си мислех, но друго си е да го чуеш и от някой друг  Grinning
Виж целия пост
# 5
И аз съм на мнение, че трябва да се кърми. В кърата има антитела и помагат на бебето пък и тя минава като през " причиствателна станция " и няма проблем  Peace Аз скоро боледувах и кърмех, но винаги около детето бях с маска, защото винаги има риск от заразяване по въздушно капков път, кърменето не е застраховка, че няма да се зарази пък по другия начин! Не всички бебета имат стабилна имунна система.Късмет и бързо оздравяване  Praynig
Виж целия пост
# 6
Много е важно да си кърмиш, заради споменатите антитела. Ние бяхме болни, цялата рода се тръшна, но Алекс го изкара най леко.
Виж целия пост
# 7
Когато си болна, оранизмът ти започва да произвежда повече антитела, за да се пребори с болестта. Тези антитела предаваш на бебчо чрез кърмата. Така, че не само не трябва да спираш да кърмиш, но е и препоръчително да го направиш.
Аз съм била с температура, хрема, кашлица и пак кърмих. Единственото, което съм предприела като предпазна мярта беше да слагам маска, за да не го заразя  и него. До сега съм боледувала 2-3 пъти, но Петър нито веднъж  Peace
Виж целия пост
# 8
Кърмила съм и с температура и на антибиотик, лекарката знаеше че кърмя и съобразяваше лекарствата.
Виж целия пост
# 9
Моят коментар е: това е поредната лекарска грешка, нехайност или необразованост! Как е възможно да ни лекуват и съветват такива хора!  #Cussing out  #2gunfire

Както е казала Попова, в кърмата попадат антитела и помагат на бебешкия организъм! Аз в момента съм болна, отново, кърмя дребния сутрин и вечер, целувам го, когато сме заедно постоянно се навираме един в друг. Резултат: Каби е съвсем здрав!  Grinning

Бързо оздравяване ти желая!   bouquet

Същата работа Simple Smile От няколко дни съм болна, ама не съм спирала да кърмя.. Дребния вади зъби и е повече от пристрастен в момента.. Оня ден едвам гледах, а той реши, че точно тогава ще смучи като за световно  Crazy
Виж целия пост
# 10
Разбира се, че ще кърмиш. Аз тази зима изкарах вече три вируса с кашлица, отпадналост и хрема. Не съм спирала да кърмя. Детето, ако се разболее въобще, ги изкарваше за 2-3 дни, а аз по цяла седмица едвам гледах. Моят педиатър каза, че трябва да се кърми, за да се предадат антителата и на детето.
Виж целия пост
# 11
И на мен таткото ми лепна някакъв вирус - хрема, болки в гърлото, главоболие - класика. Още щом усетих че се разболявам сложих маска на лицето. Продължих да кърмя и за мое щастие малкия не се разболя. Нали им е много силна имунната система когато са на кърма  Grinning Слагай маска и няма страшно. А лечението - чай с мед и в него по една лъжичка Вит С на прах. За два дни ми мина
Виж целия пост
# 12
ние сме на смесено хранене,  но дано все пак не го разболея. маската я сложих късно  Embarassed
Виж целия пост
# 13
  Аз настинах преди Нова година,едва родих-толкова ми беше запушен носа-и от раждането съм с температура,имах хреме,от която ми се възпали синузита,от което пък тръгна зверска кашлица...И сега си имам кашлица,от която беба подскача и Т около 37-37,8 различно...Лекарства-флавамед ивит Ц,лукчета и Тайлол хот.Та значи при мен не е настинка или вирус,ама дали тази кашлица е опасна за бебка?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия