за двойния стандарт на плащане на хотелите в България?

  • 4 496
  • 77
Преди време,като се прибирах в България ,търсих хотел в София в който да отседнем със съпруга ми идващ три дена по-късно.В всичките 4-5 хотела в които проверих ми обявиха ,че при всяко едно положение,стаята която наемам се плаща наполовин в лева и наполовин в Евро(!)защото съпругът ми не е българин!
Аз ли не съм наред,че това ми се се вижда толкова голяма свинщина?Коментара на мъжа ми беше само,че това си е чист расизъм в крайна сметка и не би трябвало да има такива различия.
Как бихте се почувствали Вие на негово място и продължава това и след  01 .01 .2007?
Въобще,какво ви е мнението за това?Смятате ли го за редно?
 
Виж целия пост
# 1
разбира се 4е ми се струва странно .
оба4е странно ми е още , 4е все още съществува , т.к. преди 5 години излезе някакво " решение"  , с което се забранява6е този двоен страндарт . тогава българските граждани плащаха в лева , а 4ужденците същото 4исло само 4е в долари ! през цялото време си мислех 4е ве4е не е така и цените са еднакви за българи и 4ужденци . аз те съветвам ако има някъде " бюро за защита на потребителя" да поразпиташ !
Виж целия пост
# 2
Не мога и аз да свикна с този двоен ценоразпис и не е само за хотелите. Моят мъж по заведение рядко си отваря устата пред келнерите. Научи преди 10 години за това български правило Tired. И ако трябва да си поръча нещо сам, вика " Ракия и шопска салата, моля!". Mr. Green А за хотелите е същото като при вас. Моят мъж още ме пита що трябва само на бг. граница да си показвам и бг. паспорт.  Thinking ooooh!
Виж целия пост
# 3
Не само в хотелите а на доста места си съществува 2ен страндарт на цените, макар и да излезе закон. За мен е разбираемо защо има различни цени при положение, че българите и чужденците имат различна покупателна способност. Това е едно от малкото правила, които добро или лошо, всъщност до някаква степен защитаваше достъпа до услуги и на българския клиент. Всъщост дори се подразних преди няколко години, познати норвежци възмутено разказваха за тази разлика в цените и искаха и за тях БГ цени. Демек от супер евтино на почти без пари.
Естествено ми се струва гадно, че по заведения и таксита масово се опитват чисто и просто да излъжат чужденците.  Което обаче нито е непознат феномен нито е само българска практика.

Мислех, че темата ще е по скоро за отношението в хотелите, което често прилича на 2ен стандарт. Само дето си мисля, че и сервилното подмазване пред чужденците е лицемерно. Така че, 2ен стандарт според мен май няма, всички получават еднакво лошо обслужване в големите хотели. Май само в малки фамилни хотели ми се е случвало, хората да са с искрено приятно отношение към гостите.
Виж целия пост
# 4
Не само в хотелите а на доста места си съществува 2ен страндарт на цените, макар и да излезе закон. За мен е разбираемо защо има различни цени при положение, че българите и чужденците имат различна покупателна способност. Това е едно от малкото правила, които добро или лошо, всъщност до някаква степен защитаваше достъпа до услуги и на българския клиент. Всъщост дори се подразних преди няколко години, познати норвежци възмутено разказваха за тази разлика в цените и искаха и за тях БГ цени. Демек от супер евтино на почти без пари.

Да де,само че него го оскубаха като кокошка къде ли не и в крайна сметка България му излезна 5 пъти по скъпа от неговата страна .
Да не казвам ,че за едно смотано взимане на кръв (изследвания за подписването )плати 55 евро без да получи каквато и да е касова бележка,аз платих 10 лв.(за сравнение)
Мисля че е ОТВРАТИТЕЛНО,и ме е срам от всичко това
Виж целия пост
# 5
Преди няколко години, когато за последно си бяхме в Б-я, точно така ни караха да плащаме, аз в левчета, мъжа ми в долари(тогава). Има и ресторанти с двойни менюта. Хепи беше един от тях, не знам дали е още така, на английски е менюто с различни цени Crazy.

Б-я  вече не е толкова евтина за чужденците, а условията са доста по- лоши от други места. Ние предпочитаме други дестинации за почивка, защото ни излиза по- евтино в момента.
Виж целия пост
# 6
 Ние с мъжа ми от две години не сме имали такива проблеми- цените на стаите са вече с единна цена за всички, винаги двойна стая сме плащали и в София, и във Варна в леоввеи и по ресторантите не сме имали проблемите, за които пишете. Да, поне от три години отмениха различието в цените за българи и чужденци
Виж целия пост
# 7
Не само в хотелите а на доста места си съществува 2ен страндарт на цените, макар и да излезе закон. За мен е разбираемо защо има различни цени при положение, че българите и чужденците имат различна покупателна способност. Това е едно от малкото правила, които добро или лошо, всъщност до някаква степен защитаваше достъпа до услуги и на българския клиент. Всъщост дори се подразних преди няколко години, познати норвежци възмутено разказваха за тази разлика в цените и искаха и за тях БГ цени. Демек от супер евтино на почти без пари.


 #Crazy
Ами при това положение и българите като отидат в 4ужбина може би трябва да плаЩат по по_ниска тарифа,заЩото видите ли тяхната покупателна способност е по_ниска от тази на 4ужденците.Недей така,зву4и абсурдно. Stop
Виж целия пост
# 8
не съм имала такива проблеми изобщо за последните 3 години поне  Peace още повече, че миналата година за църковна церемония събрахме сума ти приятели чужденци в София и нито хотелите са ни давали различни цени за тях, нито менюта различни сме видяли, включително и тези на английски си бяха със същите цени. после обикаляхме България с тях и никъде не сме имали подобно изживяване  Peace
Виж целия пост
# 9
За съжаление все още е така на доста места, в ресторантите не съм забелязала цените да са различни, ако менюто не е на български език,но за хотелите е масова практика. Скоро се обаждах на няколко хотела тук във Варна и на няколко места ми казаха:"Цената за българи с отстъпка е ....лв". По принцип законът им забранява да има различни цени за чужди граждани, но с тази "отстъпка" явно не опитват да се измъкнат.....много е обидно, наистина. И после, се сърдим като квалифицират българите като такива и онакива.....
Виж целия пост
# 10
Последните 2 години не сме имали такива проблеми. Това лято водихме и свекито с нас, навсякъде ни таксуваха еднакво. За цените на здравните услуги на чужденци в България има специална наредба, но не знам как стои въпроса след влизането на БГ в ЕС.   newsm78
Иначе като се бракувахме, мъжа ми го задължиха да се изследва за СПИН, че бил чужденец (рисков бил  Shocked ) и кръвна група. На мен ми всеха 15 лева, а на него към 55.Става въпрос за частен център, защото не ни се чакаше, а и резултатите бяха готови за 30 минути.  Grinning Поне да не ние бяха точили толкова кръв.
Виж целия пост
# 11
През последните 2/3 години не сме имали такива проблеми, но преди това - редовно. Peace
Виж целия пост
# 12
Иначе като се бракувахме, мъжа ми го задължиха да се изследва за СПИН, че бил чужденец (рисков бил  Shocked ) и кръвна група.

Хахахаха, вярно, че това се искаше.
Но само чужденецът трябва да се изследва.

Случвало се е да ми правят на мен други
сметки само защото живея в чужбина.

Впрочем, нали уж имаше премахване на разликите
между българи и чужденци при наемане на хотели.

Има нещо генерално сбъркано у нас, не е да няма.
Виж целия пост
# 13
Иначе като се бракувахме, мъжа ми го задължиха да се изследва за СПИН, че бил чужденец (рисков бил  Shocked ) и кръвна група.

Аz помня как преz 80те години накараха баЩа ми, български гражданин, живуЩ (тогава) в zападна Германия, да направи съЩите иzследвания, влиzайки в БГ.

Не само в хотелите а на доста места си съществува 2ен страндарт на цените, макар и да излезе закон. За мен е разбираемо защо има различни цени при положение, че българите и чужденците имат различна покупателна способност. Това е едно от малкото правила, които добро или лошо, всъщност до някаква степен защитаваше достъпа до услуги и на българския клиент.

Хи4 не съм съгласна с теб. Една стока или услуга си има цена, то4ка. Как така таzи цена се определя от покупателната способност на клиента? Ами ако 4ужденецът идва от държава, която е по бедна от БГ?
Виж целия пост
# 14
Май за момента съм единствената, която е попадала на заведение с тройна тарифа - една за чужденци, втора за българи и трета за българи-местни  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия