Моля за помощ!Спешно!

  • 491
  • 5
Имам бебенце на 10дни.От вчера съм с температура 38.5.Изписаха ми антибиотик-Аугументин и лекаря ми каза да кърмя...най-много да му предам вируса.Това бяха думите му.Моля Ви за съвет.Вярно ли е това,да спра ли да кърмя.Много съм объркана.Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 1
Лекарят ти е напълно прав - можеш спокойно да продължаваш да кърмиш, антибиотикът е съвместим с кърменето, прилага се и при бебета, когато се налага. Като продължиш да кърмиш, най-вероятно ще предпазиш бебето от разболяване - с кърмата то поема антителата, които организмът ти изработва, за да се справи с инфекцията и те ще го защитават (повечето бебета под 6-месечна възраст не се разболяват, независимо че майките изкарват по някой вирус и боледуване).
Можеш да погледнеш и тази статия за твое успокоение:
[urlhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674]Боледувам, но кърмя - как да се справим с кърменето по време на болест[/url]
Сигурно ли е, че става въпрос за вирус? Гърдите ти как са - напрежение, болка, разранени зърна?
Виж целия пост
# 2
Щом лекаря ти е казал кърми си спокойно. Когато кърмих се наложи да пия антибиотик предписан от лекар и нямаше проблем. Peace
Виж целия пост
# 3
мислех че антибиотик не се дава за вирус, но той може друго да е имал предвид
както са ти казали този антибиотик става за кърменето
а с кърмата му предаваш и антитела и ако има вирус, ще са му полезни
Бързо оздравяване !
Виж целия пост
# 4
Най-много да предпазиш бебето като го кърми6  Wink! Бързо оздравяване   bouquet
Виж целия пост
# 5
мислех че антибиотик не се дава за вирус

Бързо оздравяване !

И аз newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия