име ли такова нещо с болничния?

  • 3 960
  • 14
Само  седем дни могла дофторката да даде болничен, след това  само ЛКК могла да го продължи.  Другия вариант - да има прекъсване и тя да издаде нов болничен. Вярно ли е това?
Виж целия пост
# 1
Да, абсолютно е вярно. до 7 дни на веднъж и до 40 дни за календарна година. След това с ЛКК.
Виж целия пост
# 2
Да вярно е. И аз така знам. Миналата година оперирах Мария и исках 10 дена болничен. Та първият ден получих от болницата, от 2-до 6 от личната лекарка. Останалите три от ЛКК. В работата занесох общо 3 болнични листа.
Виж целия пост
# 3
Да вярно е.
Виж целия пост
# 4
Да, точно така е.
Виж целия пост
# 5
Това е посочено в Наредбата за временната неработоспособност справки сайта на НОИ www.nssi.bg - там я има наребата
Виж целия пост
# 6
да така е!
Виж целия пост
# 7
Абсолютно вярно Peace
Виж целия пост
# 8
40 дни годишно за гледане на дете поема НОИ ,а ако ги надвишиш не плащат. Тогава болничния служи само за извинителна бележка в работата.
Виж целия пост
# 9
А вчера на мен ми върнаха от НОИ болничен лист още от началото на декември заради сгрешен код. Имало ново изискване болничният да е "без право на напускане на населеното място". #Crazy #Crazy #Crazy Изискването е от края на ноември, но тъй като личните лекари не са били уведомени, са издавали до скоро болнични със стари кодове.
Според личната това изискване е безумие, защото то означава ако жител от по-малко наслено място реши да си прави изследвания в по-голям болница респ. град то не може за това да му се даде болничен, защото няма  право да напуска населеното място. Не че някой може да ги спре де. Peace
Изобщо не ми е ясно защо им  това ново изискване???2
Виж целия пост
# 10
Не е вярно,че НОИ плаща 40 дни за гледане на дете.Плащат се 60 дни за гледане на дете, а следващите болнични за гледане се водят за трудов стаж и оправдават отсъствието от работа и не се плащат. 40 дни всеки има право за една календарна година да му бъдат издадени еднолично от един или различни лекари, с прекъсване, но това касае издаването на болничните листове, не тяхното плащане.
Виж целия пост
# 11
Да вярно е.  Peace
Виж целия пост
# 12
 Болничният лист се издава еднолично от лекуващия лекар или стоматолог до 7 дни за едно заболяване, но за не повече от 40 дни с прекъсване в една календарна година.Когато пациентът е от друга област продължителността е до 3 дни.Лекар от Спешна помощ може да издаде болничен лист до 3 дни но само след домашно посещение.Срокът на временна неработоспособност може да бъде до 10 дни единствено за лица, които поради заболяването си не носят отговорност за действията си. Според КСО (Кодекс за социално осигуряване),за гледане на болно дете се полагат до 60 дни от календарната година общо за всички членове на семейството,като майката може да ползва 40 дни от гореспоменатите 60.

http://www.pramed.com/ekspertiza_na_rabotosposobnostta.htm
Виж целия пост
# 13
...Имало ново изискване болничният да е "без право на напускане на населеното място". #Crazy #Crazy #Crazy ...........ако жител от по-малко наслено място реши да си прави изследвания в по-голям болница респ. град то не може за това да му се даде болничен, защото няма  право да напуска населеното място. ....

За пръв път чувам за подобно изискване и ако е така в действителност - това е адска простотия  Confused Да не говорим, че с новото условие един лекар да има само един договор с касата, много от по - малките болници вече страдат от липса на специалисти. И пациентите просто нямат друг избор, освен да пътуват до друго населено място.
Виж целия пост
# 14
 toto4eto , това което даваш като информация е абсолютно погрешно. Изискванията по издаването на болнични листове се уреждат с Наредба за медицинската експертиза на работоспособността и правилника към нея. Плащането на болничните листове с КСО и наредба за изплащане на болничните листове. По-горе обясних как стоят нещата.НЯМА такова нещо,че майката и се плащат само 40 от тези 60 дни.ftp://
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия