отчаяна

  • 1 332
  • 11
здравейте момичета, дано можете да ми помогнете с информация. проблемът,  който ми  е след спонтанен аборт лекарите откриха че имам  вроден дефект на матката или по точно -двурога матка със преграда /септа/. Казаха че трудно мога да износя бебе може би с някакви медикаменти,  които отпускат матката, но пак не е сигурно, а мен след спонтаният аборт така ме е страх да не се повтори пак .Някой имал ли е този проблем и дали с медикаменти може да се износи плода,много съм отчаяна ако имате някаква информация моля пишете
Виж целия пост
# 1
Аз съм срещала момичета, които след оперативно отстраняване на преграда в матката са успели да износят успешно бременността си.
Зависи къде и каква е преградата. Възможно е и с медикаменти. Непременно се консултирай и с друг лекар. Откъде си?
Виж целия пост
# 2
Аз съм с двурога матка и имам една успешна бременност завършила с раждането на живо и здраво дете, но както ти е казала и Лали, всичко зависи от това, къде ти е преградата. Напълно възможно е след оперативна намеса, ако е много голяма, да износиш и родиш здраво бебе, но трябва да намериш точния специалист за теб. Хубаво е да кажеш от къде си, за да можем да ти препоръчаме специалист. Проблема при двурогата матка е по-скоро при самото раждане - в повечето случаи се препоръчва секцио.
Виж целия пост
# 3
Аз съм с двурога матка ,която оперирах преди третото си инвитро. Сега съм на прага на 9-ти месец и смятам да родя нормално. Нямах никакви проблеми през бременността.
консултирай се с още един лекар. Може да се наложи да направиш хистероскопия, за да се установи точно колко е голяма преградата.
Не губи надежда. Напълно възможно е да износиш и родиш здраво бебе.
Стискам ти палци и питай, ако нещо не ти е ясно.
Виж целия пост
# 4
Аз също съм с двурога матка.Имах един спонтанен аборт в 5 г.с.  после успешна бременносст.Операция не съм си правила Иначе доста медикаменти пих за задържане.
Виж целия пост
# 5
Здравейте  Hug  Lali   , аз съм от Хасково и засега съм се консултирала с двама лекари те са единодушни,  че трябва да се опита с медикаменти  за отпускане на матката и ако пак стане спонтанен аборт тогава операция.... Cry  н
 Geia ,при мен казаха че ако износя бебе задължително трябва да раждам секцио заради преградата , а и двурогата матка утежнява положението.
white , къде се оперира при кой лекар. желая ти леко раждане и прекрасно бебче.. Hug
Виж целия пост
# 6
Novatvi , не се съгласявай на този вариант, много боли при спонтанен аборт. Cry
Направи си една консултация в София.
Виж целия пост
# 7
Novatvi , не се съгласявай на този вариант, много боли при спонтанен аборт. Cry
Направи си една консултация в София.

Да знам болката  е голяма Cry #Cussing out
Препоръчайте лекар в  София или Пловдив.
Виж целия пост
# 8
white , къде се оперира при кой лекар.

Операцията ми беше при д-р Стаменов, при когото правих и трите си опита ИКСИ.
Виж целия пост
# 9
novatvi, аз също съм с такава матка или по-точно бях, защото се оперирах. При мен дори лекарите твърдяха, че матките ми са две, защото на УЗИ изглеждаха като две отделни маточни тела. Направих си първо лапароскопия, която установи едно маточно тяло и после хистероскопия за изрязване на преградата в матката, която както се установи при хистероскопията се оказа от горе до долу по цялата дължина на матката, наистина почти като две матки. И лапароскопията и хистероскопията бяха в Майчин Дом - София при д-р Тюфекчиева. Златни ръце има тази лекарка. И аз като Лали ти препоръчвам консултация в София.
Виж целия пост
# 10
Novatvi, направи консултация с лекарите, които са ти препоръчали. Не чакай спонтанен аборт. Няма нищо по-опустошително за душата от една загуба на чакано дете Cry
Направи всичко възможно да решиш този проблем и тогава продължи с опитите. На мен ми казаха, че преградата не пречи и затова не съм се оперирала. Важно е да разбереш колко е голяма, как разделя матката и какви са вариантите след оперативната намеса. Не е проблем самата матка, а преградата и нейното разположение!
Късмет и бързо разрешаване на проблема! Hug
Виж целия пост
# 11
Благодаря за съветите момичета .Мисля да направя една консултация  и  в София за д-р Стаменов съм чувала че е много добър, но за д-р Тюфекчиева не бях .Та сега съм в питанка  newsm78 при кого??????
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия