вкусен ордьовър

  • 7 538
  • 5
Момичета,
вчера ми се прияде нещо "ресторантско" - като от кетъринг фирма и напавих следната сполучлива рецепта:
продукти
1 пакет бутер тесто Бела
някъде към 400 гр руска салата /голяма кутия от сладолед/

размразих само единия пакет тесто и от него с помощта на чаша /като за вино, не по-голяма защщото много се издуват/ изрязах кръгчета. във всеки кръг с помощта на капачка /например от бира или клечки за зъби/маркирах по още едно кръгче, но без да го изрязвам или да достигам до край.
изпекох кръгчетата в предварително загрята на 200 градуса фурна за 10ина минути.
Като поистинаха малко изкарах по малките кръгчета, така че се получиха нещо като кошнички. напълних ги с руската салата и ги оставих в хладилника за около час.
Подредени в продълговато плато изглеждат красиво като в 5 звезден ресторант и са не по-малко вкусни!
Виж целия пост
# 1
Звучи интересно само 1 въпрос изваждаш малките кръгчета и става дупка така ли и какво правиш с малките слагаш отгоре или изхвърляш Те май станаха 2 въпроса Grinning
Виж целия пост
# 2
Те са доста ронливи /все пак е бутер тесто/ и докато ги вадиш общо взето стават на трохи. Изхвърлят се Stuck Out Tongue
Пак да уточня, че трябва да станат кошнички с дъно, за да не пада плънката...
Виж целия пост
# 3
Мисля да се пробвам утре с тези кошнички, звучи интересо като идея. Дано да се справя, че ще имаме много гости!
Виж целия пост
# 4
Ирини, звучи супер! И аз мисля да ги пробвам за празничната маса в неделя тези кошнички! Весели празници!После ще пиша какво е станало!
Виж целия пост
# 5
Аз правя често подобни неща, като си купувам замразени готовите кошнички от тесто за пай, изпичам ги и след като истинат ги пълня с най-различни плънки - например сирене крема смесено с пастет от маслини - имам зелен и лилав (от черни маслини), като отгоре слагам парченце к. краставичка - пастета от маслини всъщност са маслини, прекарани през пасатор; аз ги купувам готови за по-лесно; смесвала съм крема с риба тон и подправки; крема с жълтък и така се получават интересни цветове. Отгоре им шприцовам по една розичка или има слагам по парченце лимон или пушена сьомга и др. За по-интересно може да им сложете и дръжки от зелен лук например или нещо друго, каквото се сетите. Може да се напълнят и със сладки неща (крем, разбита сметана).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия