Болка в едната гърда докато кърмя

  • 785
  • 4
Здравейте,
От два месеца и половина кърмя бебето си, но от 2 дни се появи болка в едната гърда. Болката не е в зърното, а вътре (не мога да го обясня точно) и ме боли освен докато суче , а и след това като иглички. Докато е на гърдата бебето  е неспокойно -засмуква и се пуска, маха с ръчички, дърпа се назад със зърното.  Имали ли сте нещо подобно и към какъв лекар -специалист трябва да се обърна.
 
Виж целия пост
# 1
здравей  Hug
аз имах подобен проблем, но игличките ми бяха много силни като усещане. Sad
това продължи доста време докато накрая след доста усилия започнах да го храня само от едната гърда и нямаше проблем  Peace
игличките,при мен (и след консултация с хедра) се получаваха от това че зърното не се кръвоснабдява и когато кръвта се връща обратно- оттам и болката.
при мен беше много крайно обаче... което наложи и кърменето от една гърда,а тази с болките я цедях и нямах никакъв проблем! Peace
мисля че в библиотеката има статии за това, ако не за начало опитай (аз това направих) да смениш позата при кърмене- към теб, като футболна топка и виж другите посочени в библиотеката на подфорума.
дано ти е полезно Hug
Виж целия пост
# 2
При мен така болеше, когато имах млечница. Може обаче и да е нещо друго.
И аз бих те посъветвала да опишеш точно болката си на Хедра и тя ще те насочи към добър специалист или ще ти даде някакво обяснение.
Виж целия пост
# 3
И при мен е така.Боли ме някак отвътре но към края на кърменето и болката започва от зърното и стига до  горе ,а детето се ядосва и плаче,а като стисна не потича и капчица.Това ми се случва предимно вечер. Аз си мисля ,че кърмата не ми стига и го дохранвам с АМ.Това не е винаги но ми се случва поне веднъж на ден. newsm78
Виж целия пост
# 4
Имах същия проблем докато не отидох на гинеколог (акушерката ме посъветва да го направя и дори през Бърза помощ за по-бързо).Та там ми казах че е начален стадий на мастит и ми дадоха антибиотици за 8 дни,естествено съвместими с кърменето.Мина ми,но установих че болката се появява отново когато беба не ми изпразни добре гърдата,в такива случаи само час след хранене я слагам пак на същата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия