телешко от кога ?

  • 512
  • 7
От кога мога да давам телешко? А дроб?
Не намерих отговор с търсачката Confused има теми само за реда на въвеждане на видовете месо. От 6м бебка яде пилешко и пуешко. Мога ли вече да давам телешко или да изчакам още? Thinking А дроб кога се дава? Четох някъде, че е полезен, заради желязото, но субпродуктите не са ли малко опасни?
Виж целия пост
# 1
Според мен няма проблем да даваш вече. Нали има пюрета с телешко за тази възраст?
Виж целия пост
# 2
Давам черен дроб на Ганчев от 7-8ми месец. Умишлено не съм го готвила аз, защото се надявам контролът на продуктите да е по-висок при производителите на детски пюрета.
Понеже съм ги кърмила, а аз съм с много нисък хемоглобин, давах по 1 бурканче черен дроб седмично и на двамата. Не съм имала проблеми, но и моите деца не са алергични.
Телешко все още не давам . Не, че е рано, но.... съм на мнение, че пуешкото и пилешкото са по-добри за детско хранене.
Виж целия пост
# 3
телешко дадох онзи ден за пръв път. дечко е вече на 1 година. но мисля, че може и по-рано да се даде. аз обаче не бързам и карам по-полека с новите храни. дроб не съм давала още.
Виж целия пост
# 4
Аз телешко дадох към 6-7м.там някъде и дроб също  тогава-на Ганчев,преди това започнах с пилешко и пуешко, нямахме някакви проблеми
Виж целия пост
# 5
Телешко дадох след годинката (но аз и пилешко и изобщо месо дадох в 11 месец). Дроб и вътрешности не давам. Там се събират всички отпадъци на организма. Желязо има откъде другаде да се набави. Понякога инцидентно пилешки дробчета или дроб-сърма, ако ядем всички, но специално да готвя за нея - не.
Виж целия пост
# 6
Всички меса започнах да давам след 10 мес. възраст.
Дробове - много по-късно и спорадично.
Виж целия пост
# 7
Не знам за реда на въвеждане , но аз давах всички видове едновременно.Значи след 5 месец си хапвахме телешко.Когато ти решиш тогава ще му дадеш.Аз давах от пюрета на Ганчев.На тях пише след 4 месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия