отопление на къща

  • 20 048
  • 70
тъй като ни предстои строеж на къща, бих искала да споделите, кое е най изгодното отопление - като икономичност и като по-малко трудоемкост
Виж целия пост
# 1
Мисля, че парно с котел е най-удачното решение за къща.
Слагаш глидери навсякъде и навсякъде ще ти е топло, още повече, че сега има "интелигентни" котли, макар да са малко по-скъпи Peace
Виж целия пост
# 2
а на какво гориво да са, и какво ще рече интелигенти
Виж целия пост
# 3
още нещо, което и мен ме вълнува силно...
ние избрахме варианта за газово котле за отопление + няколко климатика през лятото  за охлаждане.
За момента подробности ми е трудно да дам, но бих могла да кажа защо избрахме този вариант.

Ще се радвам ако някой сподели мнение за отоплителна инсталация на газ
Виж целия пост
# 4
Има котлета, които сами знаят кога да се разгорят и кога да спрат, като по този начин са доста икономични Peace Нямам идея точно каква е технологията, но по някакъв начин позволяват програмиване според нуждите ти. Могат да поддържат еди каква си температура, да спират, започват работа и т.н.
Виж целия пост
# 5
някой ползва ли парно с биомаса
http://altenergy.nat.bg/biomass_energy.html
Виж целия пост
# 6
Ние сме на газ. Това е решението! Бившето, понастоящем - резервно котле е пиролизно. Намразих го. Ако нямате газификация потърсете от Ерато котле на биомаса. Дано да не спрат производството на биомаса - типично по Български.
Виж целия пост
# 7
Котлите на биомаса са скъпички, но си заслужават. Котел и подходящ по размери бункер означават, че ще се занимаваш с тях веднъж седмично.
Виж целия пост
# 8
Дори и за къща смятам, че климатика е най-доброто решение. Не се занимаваш с него, освен да почистваш филтрите. И с една добра външна изолация нямаш никакви проблеми с отоплението.
Виж целия пост
# 9
Мирама, недей така. У нас има три, за 140квадрата ми трябват 5-6. Едно цената на климатиците, ами после сметките за ток?
А, и нещо друго - за да имат три години гаранция ми искат по 20-30-40лв от всеки за да идват на годишна профилактика. За 5 климатика - 150лв ей така Money
Виж целия пост
# 10
Ние се отоплявам с камина с въздушна риза. Много е приятна топлината, само на дърва сме. Е верно трябва да се слагат и да чисти, но много добре отоплява, а освен това е много красиво.
Виж целия пост
# 11
решението е да сте с котел на газ.
ако няма газ , тогава на биомаса.
отопление на дърва и въглища е хамалогия. С климатици е загубена кауза.
Виж целия пост
# 12
Дори и за къща смятам, че климатика е най-доброто решение. Не се занимаваш с него, освен да почистваш филтрите. И с една добра външна изолация нямаш никакви проблеми с отоплението.

Абсолютно съм съгласна. Минахме през всички възможни варианти и сега сме с климатици. С 2 климатика топлим цялата къща и няма нито мръсотия, нито хамалогия. Като си направя сметката в никакъв случай не е по-скъпо от който и да е друг вариант- напротив.
Виж целия пост
# 13
Ние сме на газ. Това е решението! Бившето, понастоящем - резервно котле е пиролизно. Намразих го. Ако нямате газификация потърсете от Ерато котле на биомаса. Дано да не спрат производството на биомаса - типично по Български.
Кажи,моля те,защо си намразила пиролизното котле.Аз къ м него се ориентирам уж.... newsm78


Дайте повече инфо за тези с биомаса,...ох,вече не знам кво да избера.... Sad
Виж целия пост
# 14
Според мен отопление на газ. Най-чист вариант. Ако района не е газифициран краен случай климатик.Това дърва или каквото и да било, просто наистина хамалогия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия