Електростимулации при бебета

  • 3 219
  • 12
Пускам темата, защото видях, че и Надето е споменала нещо, а и аз съм се замислила от няколко дни. Последното, което ми направи впечатление в клиниката на д-р Чавдаров е да предписва електростимулации на малки бебета. Срещнах случайно една майка с която бяхме в МД, но нейното дете е с 3 м. по-голямо. Те са били 2-ра степен, вече са 1-ва и са били на случаен преглед при д.р. Той им е препоръчал електростимулации. Аз поразпитах, позамислих се  - те съкращават много по дълбоко мускула и аз не съм убедена, че са безвредни, особено когато не се вижда много нужда. И когато спре дразненето на мускула, той да не стане мързелив?

Вие какво сте чували за електростимулациите?
Виж целия пост
# 1
Ние нямахме ДЦП - или поне не сме се изследвали за такова.

Но крачетата ни бяха с по-слаба мускулатура поради носенето на ортопедични гащи още от раждането (роди се с луксация). Педиатърката ни даде талон за масажи (беше през 2002 - не знам сега как е).

Правиха ни и електростимулация на един мускул, 3 пъти седмично. Уча биомеханика, така че четох, че електрическия импулс, преминаващ през неврона е с 50 херца (както и в електрическата ни мрежа), като разбира се е много слаб. Стимулациите ни се отразиха много добре. Детето почваше да реве не в началото, а при 3 тото - 4 тото стягане на мускула (продължителност около 1 секунда) и сестрата ми обясни, че всъщност се дразни от самоволното свиване на мускула - повярвах и. Процедурите правихме в продължение на 1 месец - беше достатъчно, почна да стъпва на крачетата.

Тогава дъщерята беше на 6-7 месеца.
Виж целия пост
# 2
аз само зная, че за да не стане мускукът мързелив, не трябва да се прекалява...нито с броя на процедурите, нито с честотата/херци ли са там, какво са/..както при магнита...сигурно не ти е много от полза Embarassed
Виж целия пост
# 3
и ние правихме електростимулации - на гърба - 2 пъти по 10 дни, около 4-5мин., но беше след 1г. възраст; не реагираше въобще по време на процедурите.
не забелязах особена разлика, но мисля, че Войтата имаше резултат в тази насока.
Виж целия пост
# 4
Електростимулациите не са чак с такава сила, че да се притесняваш, но оказват въздействие. На Гого сме му правили вече не знам колко курса, на Ния също. 20 процедури после почивка. Не мога да кажа какво е въздействието им, защото смятам, че всичко е комплексно, заедно с Войтата, парафина и стимулациите.
Виж целия пост
# 5
На мен в клиниката ми казаха, че електростимулации се правят на деца след 1г. и че Иво е малък още. От вас разбирам, че и на бебета правят  Rolling Eyes ?
Виж целия пост
# 6
Не знам защо така са ви казали. Ния беше на 4 месеца като почнахме и включихме и ел.стимулации веднага.
Виж целия пост
# 7
Когато бяхме на преглед при д-р Чавдаров, той каза, че ако има нужда се включват след 6-тия месец.
Виж целия пост
# 8
да кажа от личен опит - електростимулациата не е от най-приятните и ако не е точно болезнена то може да бъде доста затормозяваща - от 2 дена ходя, защото лявата ръка е трънала към тендовагинит - дано я оправя...
та адски много се замислям дали трябва - но пък рехабилитаторката, която е много точен човек и беше виждала детето счита, че щом ни пращат - да ходим - щото това което е при бебко не може според нея да мине само  Sad  но пък ми и каза, че Войтата и въобще рехабилитациата не може да е безболезнена - а тя е добър специалест Cry  като гледам по това което аз усещам ще да е права!
Виж целия пост
# 9
мисълта ми е, че тя счита, че щом лекарите пращат да ходим - както каза - поне няма да помни
Виж целия пост
# 10
Цитат на: agneshka
аз само зная, че за да не стане мускукът мързелив, не трябва да се прекалява...нито с броя на процедурите, нито с честотата/херци ли са там, какво са/..както при магнита...сигурно не ти е много от полза Embarassed


Електростимулациите се правят с нискочестотни токове със строго определени параметри, подбрани така, че да няма привикване на мускулите.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: beep
Електростимулациите се правят с нискочестотни токове със строго определени параметри, подбрани така, че да няма привикване на мускулите.

и аз същото исках да кажа, но явно не съм се изразила добре Embarassed
Виж целия пост
# 12
Наскоро се сетих , че бях чела тема за електростимулацията и тъй като имам такъв уред  реших да го предложа за продажба. Така и така аз не го ползвам, защото при Бети няма ефект може да е полезен за някого.

Уреда е почти неползван и е още в гаранция.
Ако някой проявява интерес нека ми пише на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия