Обрив - от храна?

  • 1 460
  • 10
Здравейте, мами,

имаме пъпки от два дни, появиха се на ръцете и на вратлето/тук са само 3-4/, и се увеличават бавно. Приличат на малки гнойни пъпки, но върха не е с гной, а с течност и не се пукат - първите, вече са завехнали и са много мънички, около някои има червена област.
По обратната страна на ръчичките са, има няколко между пръстчетата и както казах по вратлето.
Има ли някой идея от какво и какви са? Много ще съм благодарна, ако изкажете мнение.

Мои разсъждения, не знам дали са верни:
1. ако е от храна
- онзи ден въведох броколи с пуйка на Бебевита, хареса й, яде го два дни поред и на втория се появиха.
- от 5-6 дни всеки ден яде месо - във форума съм чела, че месото се дава през ден - има ли вероятност да е обрив от увеличено количество на белтъчините. (имаме АБКМ, но не са ли различни видове белтъците в млякото, а също и от яйца се изрива)
2. от замърсяване
- бяхме на гости и там имаше много хлебарки, да ама я му обясни на 6 месеца, че не се пипа по земята (пък и нали трябва да има имунитет, така или иначе вече лапа всичко), целия следобед търкаше ръце по пода, играеше с топката по земята. Със сигурност си е завирала ръцете и в устата, аз ги мих, ама докато я видиш и става скорострелно.

От храна да е, не знам, би трябвало да се изрине цялата, както от млякото и яйцето си мисля, по едно време даже се чудех за шарка. Понеже е само на ръцете си мисля, че е може да е от гостито. Ама обрива се появи след 3 дни оттогава???

Вече не знам какво да мисля, тия дни ще ходим на консултация,
но честно казано разчитам повече на мамите, които се отзоват по темата и споделят опит. Много благодаря.
Виж целия пост
# 1
А сърби ли го детето?

Огледайте се хубаво и вие. Крастата е силно заразна и може да се заразиш в автобус, дрехи или дори от ръкуване. Не е приятно, но лечимо напълно.

Крастата започва между пръстите и може да мине по цялото тяло. Хубаво е утре да го види кожен лекар и вас също  Peace
Виж целия пост
# 2
Не, не я сърби. Не показва никакви признаци.
Не мисля, че е краста - виждала съм, отдавна беше, не си спомням добре, но мисля, че обривът е различен, а и нас до сега би трябвало да ни е хванало, или? А и крастата има обриви и покрай слабините - тя няма...
Виж за това не се бях сетила...

Виж целия пост
# 3
Според мен това е нещо хранително. Имаме въведена нова храна, която е давана 2 последователни дни.  И месо се дава наистина през ден.
Виж целия пост
# 4
Заведи детето на лекар. Нека го види и да ти каже, не му поставяй сама диагнози. Аз поне така бих направила.
Виж целия пост
# 5
Днес ще идете ли до джипарката?
Виж целия пост
# 6
Да ще ходим, и без това ни е време за консултация. Аз изчаках, защото обикновено ако се изрине от храна, до 2 дни всичко е забравено  Hug Но не се надявам ДжиПи-то да разбере за какво става въпрос, а не знам дали ще ни даде направление за алерголог или поне кожен , щото е към средата на месеца вече. Thinking
Тази сутрин на едната ръка бяха завехнали, а на другата бяха станали огромни плюски (огромни, в сравнение с нейните размери, за нас са си малки пъпки  Mr. Green)

Виж целия пост
# 7
Ходихме на лекар - било го налазило нещо детето. Странно какво, но както и да е, вече ни завехнаха.
Лекарката каза, че при хранителна алергия/реакция има обрив по цялото тяло - не може частично... Има логика де...
Виж целия пост
# 8
Е все пак това е по-добрия вариант  Peace Макар по тъцете и вратлето ....  Rolling EyesА какво ви изписа да се мажете?
Виж целия пост
# 9
Фенистил гел - но вече реших, че повече няма да я мажа с него.
В опътването пише, че не е много подходящ за кърмачета и малки деца - можело да предизвика обрив и сърбеж  Sick
Аз нали против това уж го ползвам??? ooooh!
Виж целия пост
# 10
Фенистила е толкова слаба работа, че ...
вероятността да даде странични ефекти е почти нищожна, но като си решила да го спреш ти си знаеш... И все пак кожен ли ви видя или само педито?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия