Слепване на лабиите

  • 1 267
  • 1
Здравейте!Дъщеря ми има слепване на лабиите и то го открих,като много се рових в интернета.Разбира се,притесних се и поисках направление от педиатърката й(и тук имам едно въпросче-никой педиатър ли не поглежда момИченцата за такова нещо?).Отидохме да я отлепят,беше доста голямо слепването,но само с ръце се отвори дупчицата.Предписаха й Гентамицин за мазане и тетра.
Въпросите ми са:колко време мога да мажа с Гентамицина?А Ако стане следващо слепване,пак ли да го разлепват и ДОКОГА?Има ли проблем,ако Гентамицина попада във влагалището(дъщеря ми много се върти и едвам я мажа).Трябва ли да я мажа след всяка смяна на памперса(по около 5,6 пъти на ден)?Разкажете нещо повече за слепването,моля ви...
Благодаря Ви предварително за отговорите! Hug
Виж целия пост
# 1
Тева слепване се наричат синехии и може да рецедивира. Добре е да се прави добро измиване при всяка смяна на памперса, ако има секретче между двете лабии да се почисти с тампон напоен с бебешко олио  и намазване с бебешка олио или преварен зехтин при всяка смяна на памперса.
Синехиите се наблюдават при деца с по-нежна и светла кожа. Основно се засяга възрастта до 4-5 годинки. Причините са основон две- липса на хормона естрадиол. и Второ-Дължат се на микроскопични нарушения на лигавицата в тази зона, и породи близкото поставяне на двете лабии проростване на повлекла от кожно-лигавични мостчета. Когато това прорастване е по-голямо става един джоб и пречи отделената урина да изтича свободно, задържа се в този джоб и може да служи като предпоставка за вагинити, цистит или пиелонефрит. При пубертета има спонтатно излекуване, но не трябва да се чака до това време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия