От къде и как се иска документ от НОИ за доходите по време на майчинство?

  • 1 424
  • 8
Здравейте.
Искам да подам молба за детски надбавки- в Социално подпомагане в Русе (по постоянен адрес). Работя в София и от тук си получавам парите за майчинството- от НОИ по новата система (не е от работодател).
     - Къде трябва да отида и как да изискам документ за парите, който са ми платили 12 месеца назад (трябвало да е с мокър печат)?
     - В какъв срок се издава такъв документ?
     - Мога ли да поискам издаването му през интернет, а да ми го изпратят по пощата или да си го получа на място?
Благодаря ви, предварително за инфото   bouquet
Виж целия пост
# 1
Когато излизаш в майчинство,не подаваш ли така или иначе молба до работодателя,независимо,че обезщетението за майчинство ти го изплащат от НОЙ ?? newsm78

Ако е така май би трябвало работодателя да ти го даде??  newsm78


Ще следя темата,че и на мен ще ми се наложи.
Виж целия пост
# 2
Работодателят ми изобщо не знае какви суми ми превеждат от НОИ и за съжаление няма как да ми издадат такъв документ от работа. Щеше да е доста по-лесно и просто, ако можеха  newsm78
Виж целия пост
# 3
Хм,странно.
На мен досега все от счетоводството на работодателя ми издаваха такава бележка.Логично е пак те да издадат такава.Защото независимо,че аз по стрия вариант си взимах майчинството от работодателя,пак им го изплащаха НОЙ ,само че на тях.А сега е същото само,че го изплащат от НОЙ директно на майката.Т.е разликата е само,че вече не минават парите през работодателя ами директно в твоята сметка.
Но те те водят още на работа нали?Само си в отпуск по майчинство?
Виж целия пост
# 4
Водят ме на работа, но няма как да ми издадат документ за сумите, изплащани ми от НОИ, защото няма от къде да имат такава информация  Rolling Eyes . От работа ми издадоха за разните там бонуси, които също имам право да получавам през майчинството. Но само за това.
Гледам, че третото ти детенце е съвсем на път- леко и безпроблемно раждане   bouquet
Виж целия пост
# 5
Здравейте!Аз скоро подадох документи за детски надбавки по новия закон-нали увеличиха прага на  лева доход на член от семейството.Процедурата е такава:отивате в социалната служба,носите бележка за дохода от вашето предприятие/за вашия доход/ и този на вашия съпруг/за една година назад/т.е.от януари до декември 2007.От социалната служба ви дават декларация за детските и ви питат имате ли болнични или не-правят справка в компютъра но ЕГН и ви издават някаква сл.бележка за получените суми от НОИ.Попълвате декларацията като включвате всички доходи-вашия, на мъжът ви и този от НОИ ,който са ви дали от социала.Внимавайте ,дохода от социала се посочва на отделен ред долу под таблицата.Това е от мен .Ако има въпроси питайте.Носете   личните си карти за справка и банковата си сметка по която ще ви превеждат сумата .
Виж целия пост
# 6
Ами в Русе са казали в Социалното подпомагане на майка ми- документ с мокър печат от НОИ....
Виж целия пост
# 7
Подбутвам темата. Важно ми е, за да не изтърва сроковете. Вече съм си извадила документ от работа и ако не извадя скоро от НОИ, ще трябва да вадя нов от работа, който да включва и януари  Sad
Виж целия пост
# 8
Когато излизаш в майчинство не подаваш ли така или иначе молба до работодателя, независимо,ч е обезщетението за майчинство ти го изплащат от НОИ?? newsm78

Да, пуска се молба до работодателя, обаче той като те "докладва" в НОИ и по новата система плащанията вървят през НОИ и работодателят няма никаква представа какво ти се изплаща.

Наистина интересна (и неприятна) ситуация - дано някой препатил да сподели какъв е тоз' документ с мокър печат, дето се иска  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия