Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 7

  • 12 928
  • 283
Добре дошли в новата тема на дългокърмещите мами!


Старите ни теми:
1. Дългокърмещи майки - да пообщуваме
2. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 2
3. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 3
4. Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 4
5. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 5
Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 6

Предлагам в тази тема да си направим най-накрая списък с мамите и възраст на децата  Wink
Виж целия пост
# 1
Ха, първа. Grinning
Аз не съм много редовна в тази тема... Тъкмо реших да я потърся да попитам нещо и гледам нова тема. Simple Smile Та питанката ми е - Има ли още кърмачески срещи? То ясно, че сега е студено, но има ли ги още онези сбирки на НДК. Докато ходех на работа (мин. година) не можех да идвам и съвсем съм загубила дирите и на самата тема (гледах в календар на събитията, но не я откривам, може и да е изтрита, че беше стара).
Виж целия пост
# 2
 Честита нова тема!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Хайде и аз в кюпа  Grinning
Аня, има срещи на ЛЛЛ в София, ето темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257498.0
Аз все още се виждам в чудо със злоядството на моя дзвер. Сега новото забавление е да бучка с една лъжица в паничката и да хвърля храна околовръст. А в устата нищо не влиза. И уж си налагам да не се шашкам, амаааа не става.
Виж целия пост
# 4
Ето ме и мене!
Момичета, има тема за пушенето в сладкарниците в Майки! Хайде всички, които сме против пушенето навсякъде да пишем и там! Може би е време да се вдигне малко шум по въпроса!
Шаманката, опитай да му даваш парченца храна забодени на вилица, или да му направляваш ръката, а той да държи прибора. Обяснявай му че храната не се свърля а се яде, ако само си играе-взимай му я. Или докато рови в чинийката ти му давай в устата с друг прибор. Моя Алекс започна по същия начин да рови, но с комбинация от гореизброеното и с повечко търпение и постоянство се научи да се храни (почти) сам. Сега започва да си играе и да хвърля храната чак като се нахрани. Той също имаше наскоро такъв период в който не ядеше твърда храна (2-3 лъжички на ден не ги броя), ама мина, сега хапва, пак по-малко от другите деца, ама по нищо не му личи Grinning
Виж целия пост
# 5
  Запис  Simple Smile
  На моите им избиха доста зъбчета и почнаха да ядат, не много, но поне вече хапват.
  За срещите вече са казали, тази събота ще има така че заповядай на ЛЛЛ срещата  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И аз запис Simple Smile
Шаманка,ние сме същата работа,с тая разлика,че се хвърля с две лъжици Simple Smile Направо полудявам.Има ядене навсякъде- по килими,дивани,тапети.Добре,че сме за ремонт. Иначе и те искат самои да държат лъжицата и ако е така ядат,но ако аз им давам само се мръщят.Лошото е,че не мога да ги удържа и двамата и става едно пльоскане в паниците Simple Smile Сега ми е смешно,но като стане време за хранене и ми се отщява.Най-новото им забавление е да се хранят един друг. Кога ще се научат да ядат сами и поне половината да влиза в устата им не знам.Поне да беше лято Sad
Виж целия пост
# 7
Запис, и аз съм против пушенето!
Виж целия пост
# 8
Запис и от мен!
И ние сме в  този период, в който искаме да ядем сами.  В момента яде или с ръка или по следния начин - аз и боцкам нещо на малка виличка и после и подавам - тя сама си я пъха в устата и е доволна - до края все така. Така си хапва сравнително добре, ако опитам с лъжица не лапа изобщо, а ако се опита сама с лъжица всичко е върху нея, а в устата и няма нищо.
 
Виж целия пост
# 9
Здравейте и от мен. Да си продължа мисълта и да отговоря на въпроса:

Ето този продукт на А-Дерма е подходящ за бебета и деца със суха кожа. Него ползваме и ние, а от този линк моежете директно да си го закупите.

ето малко инфо:

Developed by French Laboratories Pierre Fabre, Aderma is one of the major dermo-cosmetics and dermatological range products which developed to promote good skin repair for both adults and children.
Aderma has specific range of hygiene and skin care products for sensitive skins, irritated skins and damaged skins problems. A-Derma skin care with extract Rhealba® the Oats to alleviate and repair the skin problems fully. Formulated with anti-inflammatory, anti-irritating, alleviating, healing, hydrating, and protective agents, Aderma range brings the irritated skins all the appeasing and all the softness which they need.

Още веднъж ще кажа, много съм доволна и тъй като при първа среща с педиатър ме посъветваха да мажа буболина с козметика за суха кожа (тогава ни предписаха Excipial, който също не е лош) докато навърши 2 годинки всеки ден по два пъти (аз от половина година обаче я мажа само по веднъж), смятам, че съм намерила най-добрата марка.
Хахаха, и разбира се, не съм дистрибутор на A-Derma, просто установих, че не са много педиатрите, които познават тази марка, а тя е и по-скъпичка. Нали знаете, всички карат по инерция - Елоком+Ексципиал. Аз послушах за Елоком, 3 дни се мазахме, на петия пъпчиците се появиха отново. И диети пазих. Е, надявам се, че всичко е минало заминало и отдавам затихването на проблема на ежедневната козметична грижа.
Виж целия пост
# 10
Моето малко кърмаче пък започна да се буди нощем. Зъби ли е, криза на растежа ли, не знам какво е, но като новородено не се е будил, а сега понякога суче и в 2ч. и в 5ч.

За злоядите деца - всеки казва да не се шашка майката (но колко е постижимо не знам Rolling Eyes). Като им дадете лъжица на слагат ли по нещо и в устата? newsm78

За срещите вече са казали, тази събота ще има така че заповядай на ЛЛЛ срещата  Simple Smile
А 1 майка с 1 дете и 1 бебе може ли? Laughing Хайде ще питам направо в темата за срещата.
Виж целия пост
# 11
Сбогом...писах в тема 6.
Ще погледна това за пушенето в сладкарниците Peace
Виж целия пост
# 12
Сбогом...писах в тема 6.
Ще погледна това за пушенето в сладкарниците Peace

мимиту с кирилизация, разкажи повече моля! Дима сама ли се отказа, а рязко ли стана или бяхте намалили кърменията? Че аз не виждам скоро край при нас, а ако не се отбием напролет май ще си откараме до есента. Лошото е, че вече ме притискат  Sad
 
И един офф, в старата тема съм дала линк към новата, но явно трябваше да е с болд и по-големи букви, коригирах го леко.
Виж целия пост
# 13
сори Пепи, не съм забелязала...
та нашето отбиване- преди време по съвети на Деси сложих лепенки на зърната и така успяхме да ограничим дневните кърмения и останаха сутрин и вечер, а постепенно само сутрин в просъница.
По Коледа ходихме на село и там играта не чака и докато отвори очи- скача да играе. Така пропусна 2 дни. Започна през ден...установих, че когато стана преди нея, пропускаме кърмене. От неделя вече не се и сеща...
В момента не ми е тъжно, защото съм болнаи ми е добре дошла почивката, но сле дседмица две, може и да се натъжа. Хубавото е че като намалихме кърменията, компенсираме с много прегръдки и милувки.

Пепи, а на вас ви е рано да се отбивате Wink и не се поддавай на манипулации Grinning
Виж целия пост
# 14
Пепи, а на вас ви е рано да се отбивате Wink и не се поддавай на манипулации Grinning

Абе, аз си знам, че ще откараме поне до 2 годинки, пъкпо-нататък ще му мислим  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия