нокти разтящи навътре

  • 3 177
  • 7
Дали има лек затова ?Досега нямах някакви проблеми ,но от коро започна някакъв дискомфорт,навремето ми казваха да не ги режа ъгълчетата,ама кой да слуша и ето сега резултата...
Виж целия пост
# 1
Най-добре се консултирай със специалист.Мисля,че хирург може да каже какво да правиш
Виж целия пост
# 2
Виждала съм в Била на щандовете им за козметика за крака, маникюр и т.н. някакво специално масло за врастнали нокти-ако искаш погледни там.
Виж целия пост
# 3
Ще следя-моето бебе се роди с един враснал нокът-на палеца на крака,досега никой не можа да ми даде съвет какво да правя
Виж целия пост
# 4
В къщи е традиция това с врастналите нокти. Мъжа ми и големия ми син са оперирани от това докато се научиха какво да правят. На малкия му удържам положението.
Най-важното е малко да израстне нокътя над месото така че да не враства. След това винаги като режете ноктите внимавайте да не е дълбоко така че пак да врастне. Докато расте нокътя и особено като е врастнало и възпалено се правят всеки ден бани със смрадлика. На пакета със смрадлика пише какво е съотношението и как се вари. като го сварите и прецедите си го слагате в хладилника. Два пъти дневно отсипвате в купичка колкото е необходимо за да покрие пръста, топлите за да не е студено и киснете болния крак (пръст) 10-15 мин. След това правите компрес с ихтиол - на стерилна марличка слагате малко ихтиол и отгоре залепвате с лепенка.

Ето още една рецепта дадена ми от наша съфорумка.
"Значи восъкът се разтопява на водна баня и с него се напоява парче бинт, което се увива около нокътя. Прави се около 20 дена, като всеки ден превръзката се сменя. През това време трябва да стои нон-стоп, само че мен ме болеше и от време на време махах восъка и правех превръзка с Гентамицин- паста (това ми успокояваше болката).
Пчелният восък извлича гнойта и премахва инфекцията. "

Това не съм го пробвала тъй като смрадликата и ихтиола помогнаха.
Виж целия пост
# 5
skoro operiraha i moqt sin ot tozi ujasen vrasnal nokut.preporu4aha mi da otide na pedikiur i da mu obqsnqt kak prawilno da se rejat nokti i vinagi da nisi udobni obuvki... ina4e se povtarq, potretva a operaciqta ne e priqtna. 1 mesec ne hodi na u4ili6te.....
Виж целия пост
# 6
И аз имах такъв проблем.Ходих на хирург,резна го(беше ужасно,на никого не пожелавам!),но сега открих рая-ходя на медицински педикюр когато усетя болката.Жената се справя много добре и е БЕЗБОЛЕЗНЕНО Peace
Виж целия пост
# 7
И аз имах подобен проблем. Намерих си педикюристка /не е медицинско лице, но си знае отлично работата/.Изрязва си ми ноктите без болки и проблеми.
При нея идваха родители да си водят децата след многократни операции на крачетата. Децата стресирани и не даваха да ги докоснат, но с времето разбраха че не е страшно и болезнено и се успокоиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия