Да помогнем на Цветомира, чиято майка, умря затрупана в преспи сняг!!!!!!!!!

  • 3 927
  • 36
Ето и повече информация за нея:
http://www.pokazatel.net/index.php?option=com_content&task=v … 062&Itemid=55
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=214702
http://www.novini.dir.bg/2008/01/11/news2531424.html
http://www.shum.bg/index.php?item=13018
Виж целия пост
# 1
Какво точно предложение имаш? Как предлагаш да помогнем на момичето? Само да внасяме пари по сметката ли или имаш и нещо друго предвид?
Виж целия пост
# 2
Не е задължително само да й се дават пари. Ако някой в този сайт-форум има познати, приятели или роднини, рабогещи в БЧК-Шумен може да обсъди с тях възможността и за друга помощ, която да бъде оказана на това момиче. Селото, от което е тя е Мировци, община Нови Пазар. Ако има хора от този край във форума, тогава може и те да се опитат да се свържат с момичето или с представители на БЧК-Шумен. Ако ли не, тогава ви остава информацията, която е на тези линкове и нека всеки сам си прецени дали да преведе пари по сметките, открити за нея, или не.
Виж целия пост
# 3
А на колко годинки е това момиченце? Баща няма ли? Други роднини? В линковете, които видях статията е една и съща. Не съм запозната с този случай, предполагам и много други. Затова ако можеш напиши нещо повече за историята на детето  Praynig
Виж целия пост
# 4
А на колко годинки е това момиченце? Баща няма ли? Други роднини? В линковете, които видях статията е една и съща. Не съм запозната с този случай, предполагам и много други. Затова ако можеш напиши нещо повече за историята на детето  Praynig
Даваха репортаж по-телевизията.Момичето е на около 13 год.Било е бебе когато майката Петранка го осиновява,за баща не се каза нищо във репортажа а и във нета нищо не открих да се споменава за него.
Другата част от историята я знаете,майката тръгва да се прибира пеша но обърква пътя във снежната виелица и бива затрупана.Съседите разказваха,че майката се е грижела много добре за момиченцето си,но за съжаление ги е сполетяло това нещастие.
Братът на майката е изявил желание да вземе Цветомира и да я гледа той и семейството му,но нещо от социалните доколкото разбрах не са се съгласили,защото братът,тоест вуйчото и семейството му живее ли във изключително лоши условия.

Помня,че във репортажа питаха момичето,какво ще стане сега а то през сълзи изплака "Не искам във дом отново" Sad

Сега откривам и ето това:http://dnes.dir.bg/2008/01/13/news2537537.html
Виж целия пост
# 5
Това е безумие, как така при живи роднини при това които имат желание да го гледат ще го отведат в дом детето .......
Абе сбъркана държава сме - и без това детето е травмирано от загубата на най-близкия си човек, а сега да му причиняват и нова травма по този начин.
Имам познати, които отглеждат две деца на приятелско семейство загинало в катастрофа, наред със своите две .... А тук при хора, готови да гледат детето го тикат обратно в дома  #Cussing out
Виж целия пост
# 6
Това е безумие, как така при живи роднини при това които имат желание да го гледат ще го отведат в дом детето .......
Абе сбъркана държава сме - и без това детето е травмирано от загубата на най-близкия си човек, а сега да му причиняват и нова травма по този начин.
Имам познати, които отглеждат две деца на приятелско семейство загинало в катастрофа, наред със своите две .... А тук при хора, готови да гледат детето го тикат обратно в дома  #Cussing out
Защото условията били много лоши.Като,че ли всички деца по-света живеят в много добри условия.
Има хора,които....дето се вика хляб и сол ядът във една стая всички спят,ама си гледат децата.

Направо ми се отщя,след репортажа и от социалната,дето се пенеше насреща и от репортерката.Тя пък(репортерката имам предвид)така ли не  и стана неудобно не знам.Детето току що е научила за смъртта на майка си не знае още на кой свят се намира,тръгнала да го пита,ама какво ще става със тебе от тук нататък. #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Човещина трябва, много човещина и разбиране. Не преставам да се удивлявам по какъв критерий набират персонал за социалните. Да не говорим те пък по какви инструкции работят.
 newsm78 newsm78 newsm78 Не се сещам, как може да се помогне на детенцето ужасно е това безхаберие и неспособност да се мисли по институциите  Sad
Виж целия пост
# 8
Добре де,няма ли начин да се разбере какво ще стане с Цветомира?
Защо набират средства за нея след като смятат да я пратят в дом?
Има ли начин да отиде в някое приемно семейство като начало?
Можем ли някак да открием вуйчото и да видим дали условията там са чак толкова лоши,да им помогнем някак...оф,незнам и аз,но тази нощ сън няма да ме хване,толкова мъчно ми стана,искам аз да го взема това момиченце.... Cry
Виж целия пост
# 9
Можем ли някак да открием вуйчото и да видим дали условията там са чак толкова лоши,да им помогнем някак Cry

Може би затова набират средства. Може би се надяват, че чрез тях ще подпомогнат на първо време вуйчо й, за да остане при него.
Виж целия пост
# 10
Според мен социалните си правят каквото им дойде на акъл, червения кръст също.Никаква координация между тях.  #Cussing out
Виж целия пост
# 11
Чудя се дали да не се опитаме и за този случай да алармираме медиите за случващото се. Парадокса е, че явно това е единствената сигурна защита в днешно време. Ако оставим на институциите детето ще седи там до пълнолетие, което явно ще е пагубно и за развитието му и за психиката му.
Виж целия пост
# 12
Дали изобщо ще се отзоват медиите? Това е безумие просто!!!!!!!
Виж целия пост
# 13
Дали изобщо ще се отзоват медиите? Това е безумие просто!!!!!!!
Не зная, но може би трябва да се опита. Ще размисля, къде и как може да се "пошуми" по темата и вие помислете!
Виж целия пост
# 14
Писах на БЧК Шумен и те ми отговориха, че веднага след трагедията от фонда си " Милосърдие " са отпуснали на Цветомира стипендия, която предполагам е месечна. А парите, които ще бъдат събрани смятат да внесат във фонд, с който ще може да се разпорежда само Цветомира, когато навърши 18 години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия