Грижа за гърдите по време на кърмене

  • 3 463
  • 10
 Момичета, какви грижи полагате за гърдите си в периода на кърмене? Мажете ли с нещо, колко често ги миете, преди или след кърмене? Ще съм благодарна да споделите опит.
Виж целия пост
# 1
Когато кърмех правех следното: Миене преди и след кърмене, само с топла вода без сапуни(изсушват кожата), може да мажеш с Гармастан.
Виж целия пост
# 2
 Питам, защото срещам различни мнения по въпроса с миенето на гърдите - казват, че не е добре да се мият преди кърмене, защото така се отмивал предпазният слой, който кожата произвежда, за да ги защити от разраняване, но пък от друга страна опасността да се развият гъбички е голяма. Аз понякога кърмя и тогава мия и мажа, а понякога мия и кърмя, но все пак се притеснявам да не лепна нещо на малчо.
Виж целия пост
# 3
Първия месец след раждането мажех зърната им с крема на Avent. Никога не съм ги мила с вода и сапун преди или след кърмене. Вече много е писано и казвано колко е вредно това.
Виж целия пост
# 4
Няма да се развият гъбички, ако не се мият гърдите Grinning За да се развият гъбички, трябват други предразполагащи фактори, които нарушават нормалния баланс на микрофлората в организма, например недобро здравословно състояние, бременност, стрес, прием на антибиотици, орални кортикостероиди или контрацептивни таблетки, неконтролиран диабет, намалена секреция на стомашна киселина, честа употреба на храни, съдържащи дрожди, алкохол, рафинирани въглехидрати (захар и бяло брашно).

Едно миене с вода по време на ежедневния душ или измиване с вода само на гърдите, ако не се взима душ, е достатъчно да ги поддържа чисти. Ако имаш притеснения, можеш да изцеждаш 1-2 капки, преди да дадеш на бебето да суче. Кърмата сама по себе си е антибактериална и с противовъзпалително действие.

От друга страна, гъбички може да има бебето, и то да ти ги предаде на теб Simple Smile Майката може да има гъбички във влагалището, които ако не се лекуват, да плъзнат нагоре...

Варианти много. Но по принцип ако сте здрави, ако имаш добър хранителен режим и една съвсем обикновена хигиена и ако наблюдаваш тялото си, вероято няма да имаш проблеми Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Аз ги миех докато бяхме в болницата и първите дни в къщи. Понякога със сапун, ако е останало повечко от крема за зърна, но избягвах да ползвам сапун. А сега само като взимам душ (естествено), но пак избягвам да мия зърната с душ-гела, имам чувството, че не се отмива добре и да не го "яде" детето.
Виж целия пост
# 6
Никога не съм ги мила преди и след кърмене..единствено ежедневния душ...Лятото понякога ги обтривах с мокрите кърпички на бебка, защото все пак си се потях и ми се струваше, че ще й е неприятно...обтривала  съм самата гърда, без ареолата..
Виж целия пост
# 7
И аз не сам ги мила! Ежедневния душ е достатъчен . И преди кърмене ги намазвах с кърма ако са сухи зърната и не сам се мазала с Лансинох.А парвоначално като ползвах Гармастан нямаше как да не ги измия преди кърмене и пак с кърма.
Виж целия пост
# 8
Мия ги само веднъж на ден - сутрин при къпането. Мажа ги после с крем за гърди и деколте (на Мустела).
Виж целия пост
# 9
И аз не съм ги миела преди и след, само по време на ежедневния душ, те бяха и два-три де, защото през юни, юли и август е много горещо и взимах душ по-често. Даже толкова ми беше писнало по едно време от събличане, сутиени и прочие, че или си ходех само по бикини из вкъщи или изпозвах един стар сутиен, на който изрязах две големи дупки, за да изскочат от там зърната и да кърмя без да го свалям. Смях. Ама е секси  Wink

Сега сериозно - четох наскоро, че при измиването на зърната и гърдите се отмива и някаква миризма и специфичната секреция от жлезите, която "привличала" бебето към кърмата. В някои случаи дори заради това има малка вероятност бебето да се отбие, да не иска да лапне зърното..
Виж целия пост
# 10
Също не съм си мила гърдите. (само когато си вземам душ)
Когато имах рагади, след сукане намазвах зърната с кърма и оставях да съхнат на стайна температура няколко мин.Това помогна много, преди това кремчета и миене изобщо не помогнаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия