Бюрек с кашкавал?

  • 2 761
  • 11
Някоя от вас правила ли е бюрек с кашкавал? Онзи ден ядох в една закусвалня-страхотно! Но не съм сигурна как да го направя-дали като стандартната баница или?Приемам идеи, благодаря!
Виж целия пост
# 1
Една идея тук
Виж целия пост
# 2
Блонди,  Hug
Ще пробвам всяка рецепта, която намеря и все ще улуча   Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Да ти кажа честно май само с кашкавал няма да стане, той се спича и стопява при печенето и не остава плънка, а става понякога и едно жилаво такова. Аз съм опитвала и като кашкавалки (вътре да е) и като баница, ама не съм уцелила задоволителен резултат  Confused
Виж целия пост
# 4
В онова,дето го ядох,май и яйца нямаше, а беше фантастично. Ох,като си наумя нещо, ужасна съм  ooooh!
Виж целия пост
# 5
Да ти кажа, онзи ден правих "Хачапури", обаче така се случи, че го оставих малко повече време да втасва и той взе, че доста се наду. Стана като бюрек. А сместа за пълнежа е 150 гр сирене, 150 гр кашкавал и двете настъргани на ренце и 1 яйце. Добре омешено и намазваш долният пласт с тази смес. После все едно има само кашкавал и един разтеглииив. Супер стана!
Виж целия пост
# 6
Да ти кажа, онзи ден правих "Хачапури"
А какво е това? Дай ми рецептата,моля  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
"Хачапури"

Продукти:
1/2 кг брашно
150 гр. сирене
150 гр. кашкавал
2 яйца
1/2 пакетче мая
1/2 кофичка кисело мляко (на стайна темп)
1 чаена чаша прясно мляко
1 чаена лъжичка сол
1 чаена лъжичка захар
масло

Приготвяне:
Забърква се тесто като пресяваме брашното в голяма купа. Правим кладенче - в него разтворената в хладкото прясно мляко мая със захарта и солта вътре. Киселото мляко и 1-то яйце.
Оставяме го да втаса на топло 15-ина минути. Премесваме пак и още 10-ина минути почива.

През това време си забъркваме настърганото сирене и кашкавал и останалото яйце.

Тестото се разделя на две - разстиламе първия пласт около 1 см в намазнена тавичка. Слагаме сместа от сиренето, кашкавала и яйцето и разстиламе отгоре останалото тесто. Оставяме го да втаса още малко (докато се понадигне).
Печем до зачервяване в предварително загрята на 200 градуса фурна.
Вадим мажем с масло или маргарин, покриваме с фолио и изчакваме 10-ина минути.
Хапва се топличко с айрянче или бозичка.
Бон апети!
Виж целия пост
# 8
Мари, мерси     bouquet
Залавям се още довечера !
Виж целия пост
# 9
Само да кажа, че по принцип не се чака като се нареди в тавата да втасва, за да не се надуе. Но аз имах спешно друга работа и затова не го изпекох веднага, та се получи това на снимката Crazy
Виж целия пост
# 10
  bouquet Мари
Виж целия пост
# 11
Аз съм я правила тази баница - разкошна става!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия