Нисък хемоглобин при дете на 1 година

  • 22 146
  • 12
Здравейте,днес правих профилактичните кръвни изследвания на синът ми(на 1 годинка) и се оказа,че хемоглобинът му е 106,а на 6 месеца беше 118,само това запомних,но имаше и други елементи,които бяха по-ниски от референтните стойнисти(например хематокрит).Детето е видимо здраво,развива се много добре,храни се добре,
изписаха му капки малтофер,2 пъти дневно по 5 капки.Някой давал ли е това лекарство на дете на тази възраст и как му понесе(гадеше ли му се,повръщаше ли и т.н.)Чакам отговори от всички,които знаят нещо повече по въпроса или са имали сходен проблем.Благодаря предварително!
П.П левкоцитите са в норма
Виж целия пост
# 1
не е толкова нисък хемоглобина.аз не бих давала малтофер.дъщеря ми също беше с по-нисък хемоглобин на годинката,но на следващите изследвания ме очуди-беше се вдигнал на 126
Виж целия пост
# 2
колко е бил хемоглобина на дъщеря ти и след колко време сте правили пак изследване?Лекарят на детето казал ли е нещо по въпроса?Извинявай за многото въпроси,но това ми дойде много изненадващо,не че е чак толкова странно,но всички познати деца на тази възраст са с хемоглобин над 120,а синът ми е най-едър и най-самостоятелен от всички,храни много разнообразно с питателна,домашно приготвена храна и затова започнах да се замислям дали проблемът не е някъде другаде и какъв може да е той?
Виж целия пост
# 3
на дъщеря ми беше мисля104.изследвания правихме пак след една година.лекарят каза,че няма проблеми и е нормално.не търси проблем щом е добре детето.притеснително е ако е под 100.изследванията зависят и от лабораторията.ако ги повториш другаде -може да покажат друго.а за да се  установи дали наистина има желязодефицитна анемия,трябва да се изследва и желязото в кръвта.между другото моят хемоглобин е 111 ...
Виж целия пост
# 4
За деца от 6 до 12 месеца, долната граница е 107, вашата стойност е точно на границата. Аз не бих давала лекарства при това положение, още повече, че "Детето е видимо здраво,развива се много добре,храни се добре".
Виж целия пост
# 5
нормално е когато хемоглобинът е  в по-ниска стойност и хематокритът също да е така, те са навързани нещата.
аз бих посъветвала малко по-обстойни изследвания, като примерно изследване на желязо и ако то е в норма- изследване за таласемия.
Виж целия пост
# 6
Точно това ми беше мисълта-наистина ли е толква нисък или все пак е около допустимото?Какво е таласемия и няма ли да има и други симптоми?За какво да следя в поведението и развитието на детето?
Виж целия пост
# 7
нищо му няма на детето-радвай му се и не си създавай излишни главоболия.

    Таласемиите са наследствени заболявания, вид анемии-при таласемията обикновено хемоглобинът е нисък,а желязото е в норма.при таласемията не се приема желязосъдържащи препарати.с таласемията се живее без проблеми-много хора даже не знаят,че я имат...
Виж целия пост
# 8
нищо му няма на детето-радвай му се и не си създавай излишни главоболия.

    Таласемиите са наследствени заболявания, вид анемии-при таласемията обикновено хемоглобинът е нисък,а желязото е в норма.при таласемията не се приема желязосъдържащи препарати.с таласемията се живее без проблеми-много хора даже не знаят,че я имат...

така е,аз разбрах на ,когато бях на 20 год.
Виж целия пост
# 9
На годинка Румката имаше хемоглобин 110. Педиатърката каза, че това е добре, въпреки че знам какви са референтните стойности. Моят също е толкова, между другото. Едва ли това е повод за притеснение, ако детето е здраво, весело, засмяно....Моят Румен даже е и румен:)
Виж целия пост
# 10
По принцип към 1 годишна възраст хемоглобина пада и е по-нисък отколкото на 6 месечна възраст. 106 не е толкоз нисък хемоглобин, не се притеснявай  Hug Иначе хематокрита и  хемоглобина по принцип вървят ръка за ръка, така че нищо чудно че и хематокрита е с по-ниски стойности  Thinking Давай повече желязосъдържащи храни. Можеш да включиш повече телешко в менюто, коприва или пастет Simple Smile
Виж целия пост
# 11
нищо му няма на детето-радвай му се и не си създавай излишни главоболия.

    Таласемиите са наследствени заболявания, вид анемии-при таласемията обикновено хемоглобинът е нисък,а желязото е в норма.при таласемията не се приема желязосъдържащи препарати.с таласемията се живее без проблеми-много хора даже не знаят,че я имат...

така е,аз разбрах на ,когато бях на 20 год.
Незнаят ако са Минор т.е Носители и някои които са Интермедия също могат да открият че са с тал  на по-късен етап.
А относно НВ децата до 1год имат все още Фетален хемолгобин затова талас може да бъде открита когато детето е от 6мес до към 1год
Виж целия пост
# 12
За деца от 6 до 12 месеца, долната граница е 107, вашата стойност е точно на границата. Аз не бих давала лекарства при това положение, още повече, че "Детето е видимо здраво,развива се много добре,храни се добре".
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия