Портокалови/лимонови корички

  • 3 085
  • 13
Преди повече от година е пускана тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146618.0, но понеже  час и половина ми се видя доста време изнамерих и една друга рецепта. Ето я:

Портокалови корички
Продукти
3 портокала
250 гр захар
50 мл вода

Портокалите се измиват.
Кората се обелва. Нарязва се на ленти. Може преди това да се отстрани бялата част.


Бланшират се във вряла вода за 1 минута и водата се изхвърля. Налива се нова вода и пак се бланшират. Операцията се повтаря 3 пъти.
После се заливат със студена вода.
Приготвя се сироп от 250 грама захар и 50 мл вода (да заври до стопяване на захарта). След това коричките се слагат в сиропа да се варят около 20 минути. Оставят се да изстинат в сиропа. Отцеждат се на скара.
Може да се изсушат и на слаба фурна като се преобръщат от време на време.



Виж целия пост
# 1
Баба ми правеше такива,още като бях малка.
Виж целия пост
# 2
Не знам дали тук е мястото, но може ли да кажете как се прави сладко от портокалови корички, обожавам, а не мога да си намеря хубава рецепта, или тези може да се сложат в бурканче и така да се папкат?  newsm78
Виж целия пост
# 3
Майка ми прави портокалови корички по следния начин. Когато са изчистени и нарязани на лентички или кубчета ги реди в буркан - ред корички, ред захар и така до горе. Слага им много малко водичка и ги прибира в хладилника да престоят 10-15 дни. Когато правеше кексове или други сладкиши слага от тях. Предават допълнително хубав аромат
Виж целия пост
# 4
С портокаловите корички става чудесно сладко .
Виж целия пост
# 5
Laurus,   bouquet за рецептата, тъкмо са ми на дневен ред!
А как се съхраняват и колко дълго?
Виж целия пост
# 6
Laurus, благодаря ти   bouquet
Тук един от любимите ми белгийски специалитети са точно протокалови (лимоновите не ми допадат) корички в черен шоколад облечени. Шоколадът е ясен, но досега не знаех как да си направя и коричките. Тук 50 гр са над 3 евро, а 50гр корички с шоколад са 5-6 бройки  Crazy Така че скоро обезателно ще пробвам рецептата ти, дано стане, мерси пак  Hug
Виж целия пост
# 7
Аз ги режа на кубчета, слагам ги в бурканче, заливам ги с алкохол (ром, коняк, водка, ракия...) и ги държа в хладилника. Когато ми потрябват, вадя, изцеждам в гевгира и ползвам за сладкиши.
Виж целия пост
# 8
За съхраняване за по-дълго време се слагат в сух буркан с винтова капачка и се държат в хладилника.
Може да се овалят в кристална захар или да се потопят в разтопен шоколад (предполагам, че това се прави, за да се хапват веднага). Но доста им е силен аромата и аз не съм фен. Прибирам ги в буркан за сладкиши, кексове. Ето например как изглеждат в шоколад: http://agapes.canalblog.com/archives/2006/12/19/3453004.html. Това е от друга рецепта. Предишната нямам време да я търся.
Виж целия пост
# 9
Това с шоколада изключително много ми допадна. Аз суша коричките, и когато реша че ще правя нещо от предния ден или няколко часа преди да ми потрябват ги накисвам в някакъв алкохол, за да омекнат.
Но питах друго как се прави сладко от портокалови корички, така както се прави от примерно череши, вичшни, ягоди и т.н.
Виж целия пост
# 10
Първо предупреждавам, че не съм правила това сладко, само преведох на български рецептата. Иначе нямам ентусиазъм за конфитюри, сладка и мармалади, защото така си стоят от години в мазето, а народа в къщи  посяга все на течен шоколад, на халва, мед...

Сладко от портокали + корите

Варене : 15 минути

За един килограм сладки портокали с тънка кора:
- 600/700 грама кристална или пудра захар
- 3 или 4 литра вода за варене на портокалите

Приготвяне:

Изберете портокали с тънка кора. Мият се с четка, ако са били третирани с препарати.
Сложете ЦЕЛИТЕ портокали в тенджера с вода. Постепенно усилвайте котлона до завиране. Варят се 1 час на слаб огън.
Кората лесно се продупчва с дървена клечка. Изхвърлете водата и веднага ги залейте със студена вода. След като изстинат нарежете портокалите на фини резени. Махнете семките. Върнете ги в тенджерата и сложете 600-700 грама захар. Варете 15 минути, като разбърквате. Сипете в буркани и след като ги затворите с капачки обърнете бурканите надолу с капачката.

Рецептата ми се струва лесна, но ако някой има опит и вече е приготвял подобно сладко да сподели.
Виж целия пост
# 11
Освен портокалови, аз правя и лимонови, но по друга рецепта  Grinning - процедурата със сиропа се прави 3 пъти/ 3 дни/
Виж целия пост
# 12
А 3 дни, нямам нерви, но това ще го пробвам само с корите, не със самите портокали.
Виж целия пост
# 13
ммм, баба ми навремето правеше сладко от портокалови кори, но използваше тези, които са по-дебели. Завиваше ги на охлювчета и ги нанизваше на конец. После като изтеглеше конеца и те оставаха навити, стояха много много красиво... и бяха мнооо вкусни  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия