Пюрета и микровълнова фурна

  • 1 958
  • 37
Според Вас има ли някаквъв проблем плодовете и зеленчуците, които използвам за пюрета да се варят в микровълновата фурна?
Виж целия пост
# 1
Здравей,
според мен няма никакъв проблем, но аз лично не ги варя там. Някой с опит в това ще ти отговори по - точно.
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че няма проблем.
Виж целия пост
# 3
Не виждам никакъв проблем.Аз там ги варих.
Виж целия пост
# 4
Аз не варя в микровълнова фурна. Всъщност-изобщо не готвя нея. Само претоплям.

Но има майки, които го правят. Ето една стара тема по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211733.0
Виж целия пост
# 5
Мерси за отговорите. В линка, който Vivi даде, пише, че е вредно да се вари в пластмасови купички. Това важи ли обаче за купите, които са специално за МВ?
Виж целия пост
# 6
не бих приготвяла или топлила нищо в микровълновата.не разбирам  защо се прави?за да се спести време ли ?или е по лесно? Naughty Naughty
Виж целия пост
# 7
Мерси за отговорите. В линка, който Vivi даде, пише, че е вредно да се вари в пластмасови купички. Това важи ли обаче за купите, които са специално за МВ?

Имаше някъде във форума тема за вредната пластмаса (по повод бебешки шишета и прибори).  Не готви в пластмасови, а примерно в йенска тенджера или нещо такова за по сигурно ако все пак ти е по удобно да готвиш в микровълновата. Можеш да опиташ да сготвиш и на пара на котлона и да сравниш вкусовете.  chef  bouquet
Виж целия пост
# 8
Няма проблем да свариш зеленчуците в микровълнова - ще се сварят, но лично аз съм много против това. Дори не топля неща на бебето в нея. Убедена съм, че не е полезно, а напротив. Нямам точна информация защо, но съм го чела и гледала в предаване по телевизията.
Виж целия пост
# 9
Претоплям само в нея, не готвя. Не съм запозната с вредите и неутралността.
Виж целия пост
# 10
Не готвя пюрета в микровълновата, но я използвам за претоплянето им. Напоследък зачестиха мненията, че тези фурни били вредни за здравето. Ако са толкова опасни би трябвало да се спре пройзводството им, поне така смятам. Вероятно има истина в това, но дори въздуха които дишаме е мръсен и вреден за здравето Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
За абсолютно нищо, свързано с детето, не използвам микровълновата печка. Зеленчуците варя на колтона /на газ/. Купените пюрета притоплям в купичка с гореща вода.
Виж целия пост
# 12
Претоплям само в микровълновата. Така и не разбрах защо е вредна и как вреди. Само чувам че не било хубаво. newsm78
Виж целия пост
# 13
И аз не знам защо. Но след като не съм чула нито обосновано мнение защо е вредна, нито обосновано мнение защо не е вредна, предпочитам да не рискувам.
Виж целия пост
# 14
В доста теми въпросът "за или против микровълновата" е обсъждан. Там има аргументи "против", ако на някой му се чете. Например:

За или прот … 6;ва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия