Обиколката на главата

  • 1 906
  • 14
Моето бебе е на почти осем месеца,току що се върнахме от консултация,обиколката на главата е 41 см според новата ни педиатърка. Миналия месец я смених,но на консултацията декември беше 42,като от три месеца все си е 42 см. Новата ни каза,че може предишната да не е мерила вярно.Все пак обиколката ми се струва малка. Педи каза,че няма никакъв проблем,проблем е да расте бързо. Все пак ми е притеснено.Знам,че не всички бебета са с еднакви главички,но няма начин да качим 4-5 см до годинк,нали трябва да качат 10-11 см. за първата година..Роди се с 35 см обиколка. Моля за вашето мнение.
Виж целия пост
# 1


от три месеца все си е 42 см.
Това ми се вижда притеснително.Бих потърсила мнение на специалист. Peace

Погледнах в картоните на децата:Вили-главичка при раждането 36см.,на 8 м.44см.
Жорко-при раждането 39.5см,на 8м.47см.
Виж целия пост
# 2
Ние на 5 м. и 24 дни сме с обиколка 44 см.
Виж целия пост
# 3
Може детенце да е по фино, при нас има едно момиченце, което е с толкова нежна главичка, а е на 1 г и като я гледам определено главата и е толкова, колкото е на моята 5 месечна дъщеря.
А иначе дъщеря ми е на 5 м и е с обиколка 44 см и и е съвсем в нормите главичката, т.е. нито е малка, нито пък голяма.
Според мен или не мерат както трябва или нещо е объркано, но за твое успокоенир или я премери ти или пък я заведи на др лекар макар че до колкото знам до към 8 м по принцип се затваря фонтанелата на повечето деца и е нормално да не расте главоломно главата, но все пак попита специалист, за да си спокойна
Виж целия пост
# 4
И Тери 3 поредни месеца беше с еднакъв размер на главата/9ти,10ти и 11ти/,а на 8м е била 42см.Лекарката не ми е споменавала нищо и аз не се притеснявах.
Виж целия пост
# 5
Добре де,като я меря излиза 43 см,както и да меря все толкова,педи нещо ме е смотала.Пък няма начин два месеца поред 42см,после 41 см. Нещо ме връзват.
Виж целия пост
# 6
Добре де,като я меря излиза 43 см,както и да меря все толкова,педи нещо ме е смотала.Пък няма начин два месеца поред 42см,после 41 см. Нещо ме връзват.
Когато гледах как го мериха сина ми - глава, гърди, дължина - никога не им хващах вяра. Той се вътри - те каквото хванат. Само си го мерех и следях и винаги имаше разминавания с тяхното  Peace
Виж целия пост
# 7
ох аз като гледам как ни мерят.....нямам думи не се връзвай...ако се притесняваш потърси 2 мнение..детето ти е перфектно
Виж целия пост
# 8
Момичета  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 9
няма нищо притеснително.много майки казват,че децата на следваща консултация стават по-къси Laughing
Виж целия пост
# 10
не може 3 месеца да е една и съща трябва да нараства
Виж целия пост
# 11
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем
Виж целия пост
# 12
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем

 Peace
Виж целия пост
# 13
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем

Разбира се. Аз никога не съм се доверявала напълно на показанията на сестрата в кабинета. След всяка консултация сама си мерех детето отвсякъде.
Виж целия пост
# 14
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем
Peace за по-сигурно, а и не е кой знае какво филосифия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия