Имам проблем с вечерята на дъщеричката си

  • 617
  • 8
Здравейте
Малкото ми момиченце е на година и почти месец от скоро не се кърмим.Тя сама пожела да се отбие на година и една седмица и от тогава в същност идва нашия проблем.В началото пробвах с АМ с шише не го поиска после пробвах с лъжичка АМ ама е голяма играчка и се отказах в момента в който тръгнахме на детска млечна кухня.От близо седмица сме на частна млечна кухня Ози и пак отказва да вечеря със супата от менюто.Даже от скоро почна и даже днес отказа и да обядва със основното.Та имам няколко въпроса и моля за съвет ако може
1.Възможно ли е храната да и е безвкусна(като преди това сме яли само бурканчета на Ганчев) или просто вкусът да и е непознат?
2.С какво мога да подправям храната така че да не е вредно за нея и да я яде?Може ли да използвам сол или захар?
3.Има ли смисъл отново да се опитам да и дам АМ преди заспиване с шише?
4.Може ли да я оставя да вечеря всека вечер хляб и кашкавал и евентуално малко кисело мляко?
Предварително благодаря за съветите и помоща която ще ми окажете?
P.S.На последната консултация която беше на 11месеца тежахме 10.600кг
5.Възможно ли е сама да се е подложила на някаква диета?
Виж целия пост
# 1
ако имаш кърма се цеди и давай от шише.
Виж целия пост
# 2
Kitty, откъм килограми сте почти перфектни - нямаш база за притеснение на този етап  Peace
Ако правилно съм те разбрала, основното ти притеснение е намаляване като цяло на количеството поемана храна и отказ от мляко ?
Ако е така , то бих искала да подчертая , че млечната кухня не осигурява необходимото количество мляко за ден на този етап от възрастта на децата ни ...
Млякото на заспиване по моему е задължително, ако прецениш можеш да опиташ с кисело ... някои деца го предпочитат като вкус пред АМ....
Ози - кухни по моему не са от най-безвкусните, напротив ... Thinking
Ганчев не съм пробвала, ама все пак и от тях си давала различни модели все пак пюрета,та ... едва ли е това.
Относно солта и захарта - лично мое мнение е, че и децата са хора като нас  Wink и не биха отказали по-овкусена храна.
Друг е въпроса, че храната от кухнята предполага достатъчно и от двете , та не следва да е необходимо. Peace
Когато приготвяш ти нещо, е друго - аз  лично слагам когато намеря за добре по мъничко от което се налага.
Хляб и кашкавал ... защо не , но не е добре децата да свикват само със суха храна, виж с млекце - бива  Peace
Все пак, каквото и да е ...... ако притесненията ти се задълбочават, най-добре е да се консултираш с педиатър  Peace
Успех !
Виж целия пост
# 3
наблегнете повече на течностите, наистина опитай с кисело вместо адаптирано, може и по често, не само вечер. пробвай с плодови пюрета! само не я насилвай, че ще почне да ти отказва постоянно. ще го приеме като война. не и давай нищо между хранениеята - нито солети, нито бисквити, нищо, за да може да огладнее. оставай и по-голям интервал между храненията. в край на сметка сигурно е само период-ще отмине. няма да умре от глад я!
Виж целия пост
# 4
само не я насилвай, че ще почне да ти отказва постоянно. ще го приеме като война.
......... в край на сметка сигурно е само период-ще отмине. няма да умре от глад я!

и аз съм на това мнение Peace едва ли има анорексия на тая възраст  Mr. Green
аз съм била много злояда дълго време, и нашите от насилствено тъпкане ни направиха разширен стомах. а баща ми казваше - не го насилвайте детето,като огладнее ще яде! Peace
дали пък не е от зъбите нещо? Лора пък само за мляко реве от известно време, с тея кътници ooooh!
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за съветите момичета
По въпроса с киселото мляко е много трудно аз не ям такова и само при вида му и миризмата му ми се повдига...Сега някой ще кажете ама то няма мирис,но за мен има и за мен е много трудно да и го давам лично аз иначе тя го яде когато някой друг и го дава.
Виж целия пост
# 6
А пробвала ли си каша за вечеря? Ива това си хапва след банята и преди да я сложа да спи. Хем най-добре засища, хем е сладко и почти винаги си я омита цялата.

Виж целия пост
# 7
Аз също не обичам особено кисело мляко,обаче според мен ако откаже категорично АМ-то вечер трябва да преминете на кисело с лъжица.Дали ще си стиснеш носа и ще го даваш ти или някой друг ще я храни,млякото е много важно,детенце след годинката трябва да поема 500 мл. на ден.В това количество се включва и млякото като състав на каши,кремчета и т.н.
Виж целия пост
# 8
Ами ние горе долу толкоз мляко изяждаме на ден сутрин попарата е правя с около 130мл общо(вода и АМ) АМ и от кухнята почти винаги в трите има мляко така че се получава около 500мл мляко наден това не ме притеснява
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия