Как е започнало раждането ви???

  • 20 257
  • 138
Здравейте момичета!
Вече съм в 38 седмица и очаквам всеки момент бебо да се накани и да да се роди. Изчетох сума ти информация относно раждането и симптомите свързани с него. Стана ми интересно обаче при кого как е започнал този велик момент. При някои първо пада тапата, а раждат след 2-3 дни. При други им изтича водата и до 5-8 часа са родили. Други се мъчат с болки по 2-3 дни та накрая раждат секцио.
А при вас как е започнало и какво усещахте?
Виж целия пост
# 1
При мен предизвикаха раждането с вагинално хапче (преносвах, а плацентата беше стара и доста калцирана). Два часа след като ми го сложиха, започнаха контракциите - в началото съвсем леки и безболезнени (по скоро изтръпване, точно както при менструация, колкото и да не ми се вярваше, че така се започва), после и не чак толкова безболезнени. Водите изтекоха минути преди да родя (лекарката точно беше решила да ги спука, че било вече време). Честно казано, не беше толкова страшно, колкото си представях.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане, и прекрасно малко слънчице!
Виж целия пост
# 2
Ами .. 4 поредни дни ходихме до родилния дом и се връщахме. Това ми е второ дете, контракциите започваха директно на 4-5мин. И си се усещаха определено. Няколко такива "истински" контракции и спрат. Бях направила за тези дни 5см разкритие, вече се шегувахме че ако продължавам така... е на 6тия ден с докторката решихме че оставам, да не стане от иди ми дойди ми накрая вместо във вана да родя в колата.Голям смях... сложи ми четвъртинка от някакво хапче вагинално и се урегулираха. Беше неделя следобяд. Докато да съберат екипа за водното раждане за 3 часа и нещо стигнах до 7см, после във ваната за 40мин- последните 3см и същинското раждане. Ваната горещо ти я препоръчвам, първото го родих нормално, второто водно, второто е много за предпочитане, стига да нямаш някакви усложнения и да ти разрешат водно раждане.
С първото ми дете беше съвсем различно- контракциите започнаха мноого слабо, много отдалече през 20мин и толкова слаби че ми се струваше че си въобразявам, даже пратих мъжа ми на работа.
Виж целия пост
# 3
При мен...беше много странно.Естествено като при всяко първо раждане и аз разпитвах за контракции,тапа ,околоплодни води и всичко,което да ми покаже ,че започвам да раждам.Всички ми обясняваха, че контракциите са едно много болезнено усещане и тн, и тн.....
И така,дойде момента да раждам,тоест не разбрах, че ще раждам LaughingОчаквах си аз тия ама мнооооого болезнени контракции, а аз цял ден си имах едни болчици, съвсем поносими.
вечерта мъжа ми отиде на работа,дойде си (към 3 през нощта) и ме заварва в тоалетната, седнала на клекалото и го убеждавам,че имам запек и нещо много ме боли корема. Grinning
След час може би ме убеди да идем до родилния дом и се оказа че имам 6 см разкритие
товае -в общи линии и аз не разбеах как започна раждането ми Laughing
Виж целия пост
# 4
А при вас как е започнало и какво усещахте?

В 4 сутринта ме събуди рязка и кратка болка през корема, след това имах леко и оскъдно кръвотечение. След това ходене по голяма нужда - десетина пъти  Crazy изчистих се отвсякъде  Simple Smile И след това - нередовни контракции. До последно не вярвах, че ще родя точно в този ден  Grinning и даже след като в болницата ми казаха, че имам вече 4-5см разкритие и ще е днес, казах, че днес не мога, понеже вечерта имам гости  Joy
Виж целия пост
# 5
при мен по4на с изтичане на розова течност-3-4 капки и малка топчица кървава нишка.после кафяво течение за 2-4 дни.после слуз-бяло-жълта за около 4 дни и накрая ми изтекоха водите за по-малко от час ме хванаха силни болки които ставаха все по-чести и гадни Simple Smile и родих 6 часа по-късно Мартинчето:)казаха че било много бързо и на мен сега така ми се струва ама тогава акушерката ми каза-ти добре вървиш бързо ще стане-до като ми свърши смяяната ще си готова.попитах я колко часа ще е това ,а тя ми каза чене ми трябва да знам че да не се отчая но това било кратко раждане Simple Smile)))
Виж целия пост
# 6
Събудих се към 5 сутринта, защото усетих че нещо ми тече. Отидох в банята и разбрах, че ми е паднала тапата.
Започна да ме боли апандесита (аз така си мислех де  Laughing Laughing казах си - как можа да ми се възпали пак точно сега, ами ако ме оперират... newsm78). Легнах си обратно. След като мина около час пак отидох в банята и видях кръв и ми стана зле (бях ходила на у-ще за родители и там обясниха, че ако видим свежа кръв трябва незабавно да отидем в болницата). Съответно много се изплаших, събудих таткото и тръгнахме за болницата. Бях много изплашена за кръвта, а апандесита болеше и болеше. В колата установих, че "апандеситът" ме боли регулярно на 5 мин. Като отидох в болницата се оказа че съм с 4 см и че кръвта била нормална с падането на тапата.
Виж целия пост
# 7
След преглед за разкритие три дни преди термина. Като се прибрах падна тапата, после отидохме на разходка със съпруга ми, доста походихме, сигурно четири-пет километра, брахме и гъби. През нощта, към три и половина, усетих силна болка в корема, започна да става регулярна, разбрах, че ще раждам. Подготвих се старателно, проверих багажа. Беше прекрасна майска сутрин, отидох с приповдигнато настроение в Майчин дом. Приеха ме към пет и половина с три сантиметра разкритие. В 11.33 родих ангелчето.  Навън вече валеше проливен дъжд.
Виж целия пост
# 8
Около 4 дена преди раждането ми се появи кафеникаво зацапване. На следващия ден започнаха болки в корема и не регулярни болезнени контракции. Понякога ставаха и през 5-6 мин. за около час-два и после изведнъж спираха. В деня, в които родих постоянно имах контракции, но все се чудех дали нямат да спрат всеки момент, както миналите дни.  newsm78 Много време седяхме и засичахме контракции с мъжа ми.  Mr. Green Накрая се престраших и се обадих на лекарката ми, за да ме прегледа. И колкото и да не можех да повярвам след няколко часа родих.  Joy
Виж целия пост
# 9
Събудих се с болки в корема и видях че бельото ми е в кръв /тапата беше паднала/. Контракциите ми започнаха 1 час по късно, първоначално на 10 мин, а след това станаха на 2 мин.
7 часа  след като ми падна тапата родих.
Виж целия пост
# 10
не разбрах,родих предизвикано Mr. Green
Виж целия пост
# 11
На мен ми изтекоха водите около 9 ч. в центъра на града. Нямах контракции. Докато отида в болницата, преглед, различни процедури и т.н., стана към 10 ч. и тогава ме сложиха в предзалата на система. Малко след това ми започнаха контракциите. Определено очаквах по-ужасни болки. Най-накрая ме болеше малко по-силно от цикъл. Родих в 11.56 ч.
Леко раждане и здраво бебче!   bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз нямах абсолютно никакви симптоми за раждане. Всеки ден си правих буквално километрични разходки и освен нормалните леки контракции, които усещах от 6-ти - 7-ми месец, нямах никакви сигнали.  Laughing Бях убедена, че ще пренося, а много исках да си гушна бебчето след месеци чакане.

Така, в една гореща юнска нощ, неделя с/у понеделник, усетих, че ми текат води. Имаше още 12 дена до термин и си казах, че предчувсвието ми се е оказало погрешно за първи път.  Simple Smile В Шейново ме приеха в 7 ч. сутрин, без капка разкритие, без никакви контракции. В 9 ч. ми сложиха хапче простагландин за предизвикване на разкритие, после започнаха дълги разходки из коридорите, системи, клизми, проверки и чааааак в 20,20 ч. се появи малкото ми човече.  Grinning Доста дълго беше моето раждане, но най-важния момент, с напъните, отне не повече от 15-20 мин.

Желая ти леко раждане и здраво бебче!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Тапата ми започна да изтича малко по малко от началото на 9 - тия месец, но всъщност родих 9 дни преди термина. Сутринта в деня на раждането имах слаби контракции, но не им обръщах особено внимание, докато на обяд (към 12ч.) не ми изтекоха ми водите - така се започна при мен. Тогава ми и започнаха редовните контракции на 6 мин. Приеха ме с 5см разкритие, което до 16ч стана 10см ... После обаче бебето не можа да слезе - и под ножа.
Виж целия пост
# 14
С първото раждане(3 седмици преди термина) - на сутринта коремът ми се беше смъкнал видимо. През деня се чувствах отпаднала, сякаш ще се разболявам, имах и леко разстройство. Вечерта си започнаха редовни нормални контракции на 10-15 минути. През нощта падна тапата и призори отидох в болницата с 6см разкритие.
Втория път (4 седмици преди термина) - по същия начин коремът ми се смъкна и вечерта започнаха контракции, които траяха часове, така че през нощта отидох да ме видят в болницата. Имах 1см разкритие и контракции на 5 мин, хакнаха ми спазмолитици и ме оставиха под наблюдение. На сутринта разкритието ми беше вече 3см - но понеже бебето беше с ниско тегло (2кг), решиха да спират раждането. Съответно инжекции, контракциите станаха нередовни, пак инжекции - и закротиха. Изписаха ме след 2 дни и след прибирането ми вкъщи падна тапата. Раждането беше цели 4... седмици!!!! по-късно, когато вече бях преносила 4 дни, бях се отчаяла тотално и примирено бях решила, че ще си остана вечно бременна Mr. Green Тогава вече не разбрах как започна - докато се чудех дали имам контракции, те станаха на 2 мин и едва стигнах в болницата (буквално; дребната се роди 20 мин след пристигането ми).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия