Неразрешим проблем

  • 7 648
  • 110
Толкова съм объркана и отчаяна. Преди няколко години моите родители теглиха кредит и ни купиха жилеще впоследствие мъжа ми го ремонтира и след това започнаха проблемите понеже жилището е на името на моите родители и те си изплащат заема. От там скандали ,тормоз , защото са вложени от него пари  в това жилище.То пак си еза нас никои не казва обратното, но немога да го обесня. И с нашите не мога да се разбера и те са си в правото .Просто съм разпъната на кръст и не издържам на тези натяквания и скандали. Какво е вашето мнение ?
Виж целия пост
# 1
Жилището е на родителите ти.
И винаги ще е такова. Може би
е трябвало да платят за ремонт
или на фирма, или на мъжа ти.
Мъжът ти няма право да квичи,
защото ако му платят за ремонта,
то после трябва да плащате наем.
Така че сте квит с родата. Точка.
Живеете в чуждо жилище, без да
плащате текущ наем, платили сте
вече за правото да живеете там.
Няма да го казвам по трети начин.
Виж целия пост
# 2
Тогава да почне да изплаща заема той(както и сумата платена до момента) и да прехвърлят жилището на твое име,като толкова се е притеснил.Въпреки че твоите родители в никакъв случай не са длъжни да го правят Naughty и са напълно прави!
Виж целия пост
# 3
Мъжът ти сигурно е селянин.
И какво значи "купиха ни дом",
ама е на тяхно име и те плащат
заема. Купили са СИ на тях дом.
Вие нищо нямате.
Виж целия пост
# 4
Съгласна съм с първите 2 мнения.
Като не им отърва /и на мъжа ти, и на родителите ти/ - или да прехвърлят апартамента на ваше име /по-скоро, да ви го продадат/ и вие да си плащате заема, или мъжът ти да им плаща наема + ремонтите /нали хем живее без пари в чуждо жилище, хем не плаща нищо - то остава и за ремонта да платят родителите ти  ooooh! - мъжът ти е много нагъл според мен/.
Прав е само дотолкова, че ако не си единствено дете - нямаш никаква гаранция, че апартаментът ще остане само за вас някой ден.
По-скоро се чудя на родителите ти  newsm78. Нали вече си имаш семейство - защо са поели те грижите за това семейство?
А кой плаща сметките и другите разходи?
Виж целия пост
# 5
Мда. Родителите ти са си купили на тях си жилище. А вие сте им го ремонтирали. Винаги така се получава. Confused
Виж целия пост
# 6
Според мен родителите ти са искали да ти помогнат, като ти купят жилище, но явно не са съвсем сигурни в здравината на брака ти и затова не са го купили на твое име.
А мъжът ти с реакцията си просто им доказва, че са постъпили правилно.
Виж целия пост
# 7
Предлагаш на мъжа ти тои да закупи жилището от твоите родители.Явно не е добре материално и  не може да го купи.При това положение иска жилището да го прехвярлят на теб и по-този начин при положение ,че имате сключен брак тои получава половината.Така човека се снабдява с жилище.
Виж целия пост
# 8
Мда. Родителите ти са си купили на тях си жилище. А вие сте им го ремонтирали. Винаги така се получава. Confused

така се получава когато младите са готовани и не искат да си оправят живота сами.

"теглиха кредит и ни купиха жилище"  ooooh!
Виж целия пост
# 9
Всички сте прави, но аз какво да правя. Вярно е че ако знаех че ще стане така щяхме да си живеем в мизерията и нямаше да има проблеми. Единствено предендира за вложените пари. Наште пък казват как да дадем парите за ремонта като все едно да ви искаме наем ,че живеете там.
Виж целия пост
# 10
Съпруга на авторката ,да се стегне и да  подсигури жилище на семейството.
Виж целия пост
# 11
Щом от сега има претенции за някаква дребна сума за ремонт представи си след няколко години какво ще иска.Сега иска да му подарят жилище а после..... newsm78
Виж целия пост
# 12
Всички сте прави, но аз какво да правя. Вярно е че ако знаех че ще стане така щяхме да си живеем в мизерията и нямаше да има проблеми. Единствено предендира за вложените пари. Наште пък казват как да дадем парите за ремонта като все едно да ви искаме наем ,че живеете там.
Е, как какво?! Обясняваш му на мъжа ти,
че, ако родителите ти платят за ремонта,
ще трябва после вие да плащате наем за
живеене в тяхното жилище, и толкова.
Знаех си, че е лаком селянин.

Майка ти и баща ти явно са с всичкия си.
Да ги поздравиш от мен. И прочети пак
първото мнение на syn. Това ли искаш?
Виж целия пост
# 13
Ками, от трите страни на теб ти е най-зле, но и сякаш ти имаш най-голяма потенциална възможност да направиш нещо. Трябва да убедиш съпруга си, че не е прав да постъпва така. Питай го: добре, ако родителите ми ти върнат парите за ремонта, какво ще ги направиш? Все пак нека се замисли, че освен права, има и задължения. Не може да очаква някой да купи жилище, за да има децата му къде да живеят, а той да не участва, пък макар и с един само ремонт.
Виж целия пост
# 14
Аз имам друг въпрос. Защо родителите ти купуват жилище и ти казват, че е за теб, а в същото време изплащат заема и го държат на тяхно име?


така се получава когато младите са готовани и не искат да си оправят живота сами.
"теглиха кредит и ни купиха жилище"  ooooh!

Вергилия, не искам да се заяждам, но ми се струва твърде неуместно точно ти да пишеш такива работи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия