епидурална упойка и дискова херния?

  • 2 456
  • 3
Ще ви бъда много благодарна, ако някой има отговор на въпроса може ли да се използва епидурална упойка при раждане при наличие на установена медианна и парамедианна протрузия на диска на ниво L5-S1 (дискова херния)? Крие ли някакви рискове?
Виж целия пост
# 1
Бих се посъветвала с невролог и също така трябва да предупредиш и анестезиолога.

Аз съм с дископатия и родих със спинална упойка(секцио).Дисковата херния обаче е по-сериозно състояние от дископатията, така че трябва да попиташ лекаря.
Виж целия пост
# 2
Това го обсъждах със моя лекар ,преди да родя.Аз съм със дископатия и той като разбра изрично ми каза да забравя за епидурална упойка.Колкото и да е добър анестезиологът,има голяма вероятност от проблеми после,дори за парализиране на краката за някакъв период от време.Родих с 2 бусколизина и 2 лидокаина.Не съжалявам изобщо.Говори с невролог,също и с лекаря,при който ще раждаш.Не е толкова страшно,според мен избери естествения начин без упойка.
Виж целия пост
# 3
Леле izabela, ти направо ме стресна #Crazy Май наистина ще трябва да се лиша от тази екстра Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия