И пак въпрос за вигантола?

  • 610
  • 8
Здравейте мили майчета!
На последната консултация педиатърката ни предписа прием на мултивитамини Leaton, за повишаване на имунитета и едновременно с това и на апетита, че нещо бебо си пада малко злояд напоследък. Дотук добре, но когато взех въпросното сиропче, в упътването прочетох, че не следва да се дава едновременно с други препарати, съдържащи вит.D. И сега не мога да реша да давам ли Вигантола или да го спра. Пак по предписание на въпросната лекарка, досега го пиехме по сл.схема - единия ден две капки, на следващия - една и т.н. Пропуснах да попитам на консултацията, а сега не мога да открия педиатърката по телефона / както винаги, когато ми се налага/. Какво е вашето мнение в този случай? Знам, че предозирането на витамин Д е също толкова опасно, колкото и недостига му в организма.

Не съм сигурна, дали точно тук  е мястото на темата и моля, ако модераторите преценят, да я преместят където трябва. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ами засега не давай въпросния сироп и като намериш лекарката тя ще ти каже какво да правиш.
Виж целия пост
# 2
Предозирането наистина е опасно,по добре да изчакаш разговора с педиатъра Peace
Виж целия пост
# 3
Ако във витаминния сироп има вит. Д, най-нормално е да спреш да даваш отделно.. Да не говорим, че изобщо може да не даваш, ама това е друга тема
Виж целия пост
# 4
просто не давай  мултивитамините докато не се свържеш с нея.а вигантола си го давай както до сега.
Виж целия пост
# 5
Ако, няколко дни не даваш вигантол, това няма да ви се отрази по никакъв начин. Просто изведи детето за 10-15 минути на слънце /е, разбира се ако има такова/, това му е напълно достатъчно.
Виж целия пост
# 6
Бих спряла Вигантола освен, ако няма някаква основателна причина да го пие. Аз на детето си не съм давала Вигантол изобщо.
Виж целия пост
# 7
Това с Вигантола е поредния патент на група доктори - давай там капки до безумие, без оглед на индивидуалното развитие на детето, ей така за презастраховка. Въпреки, че на вас схемата не ви е натоварваща. И аз бих те посъветвала да даваш или едното или другото.
Виж целия пост
# 8
А аз бих те посъветвала да говориш с педито.Докато се свържеш с нея си избери кое от двете да дадеш на детенцето си.За предозиране на Вигантол става дума,когато той е даван системно в големи количества дълго време.Така че,споко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия