Какво означава ОК?

  • 4 354
  • 24
Никога не съм знаела  newsm78, въпреки че съм се сблъскавала с  редица обяснения

Последното, което чух е, че идва от гръцки: ола кала - всичко е наред. Не ми се вярва много
Виж целия пост
# 1
all correct? ми бяха казали, като го учих.
а може и орални контрацептиви - ок, няма бебе Joy
Виж целия пост
# 2
Овча Купел.  bowuu
Виж целия пост
# 3
"ол корект", написано неграмотно от някакъв каубой, е моята версия.
Виж целия пост
# 4
навремето другарката в алианса ни разправяше, че някоя от английските кралици подписвала така документи - като неграмотно съкращение от all correct.
не знам дали е вярно, ask Google.
Виж целия пост
# 5
Ох Кеф  hahaha
Виж целия пост
# 6
Аз знам "all correct", но писмено се съкращава според фонетиката си, не според правописа и така - ОК вместо AC. Това наистина не знам откъде съм го чувала, нито пък дали е вярно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз знам "all correct", но писмено се съкращава според фонетиката си, не според правописа и така - ОК вместо AC. Това наистина не знам откъде съм го чувала, нито пък дали е вярно Rolling Eyes
И аз това знам.
А гърците - да, ако питаме тях, всичко е произлязло от тях...
Виж целия пост
# 8
Не помня много от историята, но мисля, че са инициалите на някакъв пич, който работел в пощата и с инициалите си маркирал, че с пратката или колета всичко е наред и може да бъде изпращана.  newsm78
Виж целия пост
# 9
...
А гърците - да, ако питаме тях, всичко е произлязло от тях...

Хи-хи. И така става.
"Ола кала" спокойно може да е дало началото на ОК.
Виж целия пост
# 10
навремето другарката в алианса ни разправяше, че някоя от английските кралици подписвала така документи - като неграмотно съкращение от all correct.
не знам дали е вярно, ask Google.

и аз така знам от гимназията. предлагам да го приемем за вярно.
Виж целия пост
# 11
навремето другарката в алианса ни разправяше, че някоя от английските кралици подписвала така документи - като неграмотно съкращение от all correct.
не знам дали е вярно, ask Google.

и аз така знам от гимназията. предлагам да го приемем за вярно.

OK and thanks a lot
Виж целия пост
# 12
http://en.wikipedia.org/wiki/Okay

- общо взето най-вероятно е именно абревиатура от Ol Korect. Има и други версии.
Виж целия пост
# 13
http://www.nonblond.com/mambo/index.php?option=com_banners&t … k=click&bid=6 ето тук пише нещо,ако правилно съм дала линка Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
newsm78 сгреших пак
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия