? за оризовата каша на Нестле

  • 1 231
  • 6
Имам питане към мамите, които дават каши. Днес за първи път направих ябълка на Хумана - получи се добре като консистенция и Косьо я хареса. Преди малко му купих пак безмлечна - ориз на Нестле, обаче съм малко объркана. На Хумана-та пише 135 мл с 4-5 лъжици, които правят ок. 45 гр. А на Нестле-то пише 130 мл с 6 равни лъжици, които правят 20 гр.!!! Как става така, че при едната каша повечето лъжици са по-малко като грамаж, някой ще ме стветне ли? Да не би консистенцията на Нестле (още не съм я отворила) да е по-лека?!
Виж целия пост
# 1
И аз много съм се чудила на тази каша, за какви лъжици в крайна сметка става въпрос. На 130 мл вода съм слагала 2 пълни с. л. от кашата и си е ставало екстра.
Виж целия пост
# 2
И при двете накрая става със сходна консистенция, не е по-" лека"на кашата на нестле. Ти с шише ли ще я даваш или с лъжичка? Да си призная кашите винаги ги правя на око, защото гъстотата варира според възрастта на бебето.
Виж целия пост
# 3
Давам каши Слънчо, давах и Нестле / веднъж и няма да повторя/, никога не съм се съобразявала с упътването, правя ги на око. Иначе стават много течни.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: pandora
никога не съм се съобразявала с упътването, правя ги на око. Иначе стават много течни.

Именно! Аз ги давам с лъжица и ми трябват малко по-гъсти.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: pandora
Давам каши Слънчо, давах и Нестле / веднъж и няма да повторя/, никога не съм се съобразявала с упътването, правя ги на око. Иначе стават много течни.

И аз давам Слънчо, правя я на око. Нестле оризова давах отначало, ама много топчета оставаха в нея, изобщо не се разбиваше добре. Дори съм я доразбивала с миксер.
Виж целия пост
# 6
Аз правя кашите на око, според желаната гъстота.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия