Кога започнахте да давате бобови храни?

  • 797
  • 13
Росен е на година и два месеца, но все още не съм давала боб и леща. Знам че са доста полезни за организма тези храни, но се страхувам да не натоварят много стомахчето му.
Виж целия пост
# 1
От многото прочетено имам спомен,че могат да се дават след годинката.
Пусна ли търсачката?
Виж целия пост
# 2
Аз давах от червената леща, когато беше на около година newsm78(май нямаше още...)Не е имал проблеми!
Преди 2-3 дни му дадох обикновен фасул LaughingХапна,но набързо го и изкара де.Според мен леща можеш да дадеш Peace
Виж целия пост
# 3
Леща започнах да й давам като стана на годинка и я записах на кухня. Харесва й, особено ако тати я наготви Wink Зелен фасул също готвят в кухнята, но тя не го обича и не я насилвам. Зрял боб самите ние не ядем, така че и на нея не съм предлагала.
Виж целия пост
# 4
Аз я пробвах с червената леща без люспи на 10 мес. някъде.Посъветваха ме,че бобови без люспа могат да се дават и преди годинката,люспата е газообразуващият елемент всъщност.Въпреки,че я сготвих като за големи хора(без запръжка обаче),момата яко ме отсвири и лещата си я доядох сама.Оттогава не съм я пробвала пак,сега се записахме на кухня и ще видя оттам дали ще я яде.
Виж целия пост
# 5
зелен фасул и слагах от 10 месечна в супата на обяд, а миналата седмица сама пожела да яде от моята леща-червена бях сготвила и много и хареса.
Виж целия пост
# 6
Виждам ,че за зелен фасул пишете...Аз дадох варен и пасиран на около 8 месеца.Беше  една сред първите храни.И до днес не го отказва Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Моят човек яде с удоволствие леща, по негово желание, въпреки че няма годинка-пъха си лъжицата ми в устата си и крещи ако случайно му откажа. Не съм забелязала да е имал проблеми с коремчето или да му е образувала газове. Имайте предвид, че я готвя като за нас си и слагам и лук и чесън вътре, не правя запръжки. Само за справка-готвя от червената леща на Изи.
Виж целия пост
# 8
аз започнах след годинката
Виж целия пост
# 9
Червена леща дадох някъде около 10 месец, от кафявата почти по същото време, фасул около годинката (много рядко го готвим вкъщи, иначе и по-рано щях да дам). Давала съм и нахут без проблем - само дупето му беше много "музикално" след това.
Виж целия пост
# 10
И аз дадох червена леща на 1г. 1мес., а боб на Коледа - т.е. почти на 1г.3мес. - много му хареса!
По мои наблюдения имаше по-малко газове отколкото от грах например /който също много харесва/.
Виж целия пост
# 11
Грах дадох рано - от пюре към осмия месец. Зелен боб също малко след това, но в комбинации, без да е преобладаващ. Леща и зрял фасул - след като стана на годинка, наобяд. Обича ги много, не реагира зле  Laughing
Виж целия пост
# 12
Ако не се лъжа малко преди да запиша Каби на кухня (1 г. и 1 м.) въведох леща, а с другите бобови подходих съвсем лаишки.  Embarassed Каквото са сготвили добрите хора от кухнята, това яде, милото.
Виж целия пост
# 13
Боб и леща въведох някъде на вашата възраст, а грах и зелен фасул беше яла преди това на 10-11 месеца. Леща  -оранжева, белена, а бобът го минавам през сито, за да паднат люспите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия