Вълшебен еликсир за кърмачки

  • 4 095
  • 7
Вълшебен еликсир лекуващ силно разранени зърна при кърмене.- ВИШНЕВСКИ-крем за изгаряне
Искам да ви споделя какво е лекарството което много ми помогна.
Когато започнах да кърмя зърната ми се сцепиха на парчета и при всяко кърмене течеше кръв. За 3 часа от хранене да хранене ставаха корички върху раната и  бебето трябваше първо да изгризе коричките.  В един момент се указа че ми е изяло зърната наполовина липсваше част.
При всяко кърмене болките бяха непоносими, първо хвърчеше кръв, а от където липсваше месо не течеше и мляко. /това доведе и до запушени каналчета/. Това измъчено кърмене продължи цял месец.
 
Преди да открия крема който ми помогна бях пробвала всичко за което се беше сетила педиатърката. Гермастан, Оксикорт, Дефламол мазах се и със зехтин.

Дано да съм успяла да помогна.

Виж целия пост
# 1
Би било много добре, ако се окаже така.

Сигурна ли си, че е безвреден за кърмачки? Не си спомням много добре състава му, помня само, че ужасно мирише на катран. Ако имаш листовка или нещо такова, ще напишеш ли какво съдържа?
Виж целия пост
# 2
Това е толкова силно мазило, че незнам дали става за кърмени бебета. Изписа ли ти го някой или така реши да го пробваш? Да не стане някоя майка да пробва и после.....драма. Наскоро имах случай в семейството, рани (които не са от изгаряне) да се третират с крем на Вишневски в Пирогов. Кремчето явно не е само за изгорени места, щом помага и на такова лечение. Но може би е широкоспектърно, знам ли. Обаче мирише ужасно силно (чак дрехите се умирисват), като на пушек или както е казала biboshka на катран.
Важното е, че на теб е помогнало.  Peace
Виж целия пост
# 3


Сигурна ли си, че е безвреден за кърмачки? Не си спомням много добре състава му, помня само, че ужасно мирише на катран. Ако имаш листовка или нещо такова, ще напишеш ли какво съдържа?
Предписа ми го педиатърката.
На листовката пише че няма странични реакции при употреба от бременни и кърмачки.
Състав:Bismuthi Tribromphenol , juniper Tar и като помощни вещества Силициев диоксид,колоиден безводен, Полиетоксилирано рициново масло.

Аз го измивам старателно с бебешки шампоан.
Виж целия пост
# 4
СЪЖАЛЯВАМ ,ЧЕ СЕ Е СТИГНАЛО ДО ТАМ НО НЕПРЕКЪСНАТОТО МИЕНЕ НА ГЪРДИТЕ ПРЕДИ ВСЯКО КЪРМЕНЕ ВОДИ ДО НОВО РАЗРАНЯВАНЕ И ПОПАДАШ В ОМАГЬОСАН КРЪГ.моят проблем с разранени зърна приключи когато  минах на един път дневно миене със сапун /с дневния душ/ и махнах белцото за известно време,също и след кърмене задължително оставях малко кърма да засъхне на зърното.
До разраняване води и неправилно засукване на бебо ,но за това трябва да се посъветваш с някоя съседка дето кърми успешно.Помоли я да види дали всичко е ок .На мен показа една мама в родилното ,много съм и благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 5
Не знам до колко е безвредна мастта на Вишневски за бебето.Използва се освен при изгаряне,при декубитални рани от залежаване.Разраняването на зърната си е декубитална рана и Вишневски помага,обаче,след това нали бебето ще лапне зърното.А наистина, от постоянното миене, още повече се разраняват гърдите.На мен ми помогна Lansinoh , може да не се измива преди сукане.Сега ми е останала почти пълна тубичка и понеже й изтича срокът на годност,мажа бузките на малката когато изпръхнат
Виж целия пост
# 6
лансинох е специално за разранени зърна ,много помага и е безвреден за бебето.
Виж целия пост
# 7


До разраняване води и неправилно засукване на бебо ,но за това трябва да се посъветваш с някоя съседка дето кърми успешно.Помоли я да види дали всичко е ок .На мен показа една мама в родилното ,много съм и благодарна  bouquet
Благодаря ти за съветите и споделения опит.
Вече се оправих.
Но си права наистина е от позата на бебето при кърмене. В последствие  разбрах, но беше твърде късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия