парчащи ушички - стърчащи

  • 1 108
  • 15
   
              Моля, за вашите мнения по тази тема.

    Дъщеря ми има този проблем.  Като малка лекаря ни казваше да и ги залепим с тиксо, но на нас ни се видя много смешно. Сега тя е на 5 г. и се срамува заради тях. Да не говорим, че не дава да и се върже косата.
        БЛАГОДАРА  ВИ

Виж целия пост
# 1
моята дъщеричка има стърчащи ушички, но лекарката каза че и било нормално и като порасне
ще се приберат. Сега е на 11 месеца и не и стърчат толкова колкото на 5 месеца
Ще следя темата
Виж целия пост
# 2
Във всяка подобна тема пиша,че единственото решение на проблема е козметична корекция-друг начин няма Peace
Виж целия пост
# 3
И аз не съм чувала за коригиране и то при 5г.
Виж целия пост
# 4
Колежка на майка ми започна да търси решение на такъв проблем за 9-10 годишния си син. Детето беше травмирано заради подигравките в училище. Бяха й казали, че за съжаление е пропуснала всички възможности корекцията да стане без операция. Не знам повече подробности за тези възможности.
Може би трябва сериозно да проучиш - вече има много клиники.
Виж целия пост
# 5
Мойта дъщеря  се роди с обърнати напред ушички.Доктора каза ,че в корема ми ги е притискала някакси и затова са толкова прегънати напред.Веднага след раждането започнах да и ги лепя ,даже лента и слагах.Проблема беше в това ,че тя като легнеше и си завърти главичката и ушенцето винаги беше прегънато напред и така нещата ставаха още по зле.Опитвах се да избегна това прегъване по време на сън ,нощем само като я чуя че мръдне и веднага ставах да видя ушенцето дали добре е застанало.Почнах и нощем да и ги лепя.И резултат има .В момента ушичките и са съвсем нормални,не са съвсем прилепнали,но и не стърчат.
 Тя като малка предпочиташе да спи надясно и дясното ушенце и е малко по напред от другото.С него беше по трудно,защото все се отлепяше лепенката.
Виж целия пост
# 6
Моето бебе се роди с прилепнали ушички,но като се въртеше почнаха малко да стърчат.Даже по -време на сън се случваше ухото да го прегъне напред.Но сега от косата съвсем леко се забелязват.
Отностно вашият проблем знам от познато докторско семейство,че на тех.син този проблем се реши с по1конец на 2 уши без болка.Обърни се към кл.за пластична хирургия. Peace
Виж целия пост
# 7
 Малката ми дъщеря се роди с прилепени уши, но започнаха постепенно да щръкват, до 5-6 месец вече и бяха окончателно щръкнали, е не чак толкова много, но личи особено сега когато няма още много коса. Ушната мида и е доста мека и се обръща когато се върти насън. Мисля, че проблемът не е чак толкова голям, но като порасне ако се срамува тогава ще направим корекция.
Виж целия пост
# 8
Ще следя темата,защото и на нас ни стърчат ушичките.Когато се роди си бяха съвсем прилепнали,но тя толкова много се върти,като спи че няма как всеки път да й ги оправям.На нас ни казаха,че било заложено генетично,но в рода ни няма абсолютно никой с такъв проблем,опитах да я ги лепя нощем,но лепенките все се разлепват,а и тя ги усеща и цяла нощ плаче,щом ги махна и е спокойна,затова се отказах от този вариант,не искам да я мъча и сега през деня сме все със лента.Имам позната,чийто син имаше такъв проблем,правиха му операция и то докато беше още малък,но нямаше никаква разлика.Така,че ако не ги оправим сега с ленти,лепене или нещо такова не вярвам да се оправят с нещо друго.
Виж целия пост
# 9
Luba6ka ако говориш за куклата на снимките,поне от това,което аз виждам при вас проблема не е голям,според мен детенце си е добре.Аз по някой път имам чувството,че са като някакви крила Sad като идват познати и близки да я виждат и все имам чувството,че и гледат ушите и все ми е едно такова притеснено Crazy ,все едно й се смеят,много искам да се оправят Cry
Виж целия пост
# 10
На братовчедка ми и правиха пластична корекция,когато беше на 7 г.,защото казаха,че след 5-6г. вече друго не помага,особено при много стърчащи уши(нейните )Сега всичко е наред и е голяма красавица,а беше се травмирала.
Моят син също е с леко(засега)щръкнали уши,но не мога да го накарам да не ги сгъва и дърпа постоянно ooooh!
Надявам се,че това,че е момче ще спести драмите,въпреки че ...
Виж целия пост
# 11
http://www.ala-bg.org/Estetic_1.htm#s_1
след 1 г. проблема се решава! Peace
Виж целия пост
# 12
Във всяка подобна тема пиша,че единственото решение на проблема е козметична корекция-друг начин няма Peace
Порови се в търсачката има теми които ще са ти полезни.Има майки които пишат за деца на които са направили операция.Аз имам същия проблем със синът ми.Каквото и да правиш няма да се приберат ушите.При нас е и генетично(таткото с такива уши).За сега синът ни не се притеснява за ушите си,но ако поиска и започне да му създават проблем ще му направим операция. Peace
Виж целия пост
# 13
От щръкнали уши до щръкнали уши има огромна разлика...Тези истории с лепенките и лентите за уши са абсурдни за уши, които наистина стърчат, особено след излизане от бебешката възраст. Големият ми син има такава операция, дори две, защото първата беше неуспешна. И макар симетрията да не е идеална и убеждението ми, че можеше и по -добре - преди и сега видът му е просто несравним(негови думи)! Радвам се, че обърнах внимание навреме на тревогите на детето си и му спестих години комплекси с операция за 40 мин.
Виж целия пост
# 14
Трябвало е да обърнеш внимание,когато е била още малка,тогава е най- лесно да се коригират от самосебе си.Спомням си,4е когато дъщеря ми беше бебе,много се притеснявах да не и щтръкнат уши4ките,ако ги затисне неправилно.Когато спеше и слагах шап4ица,макар 4е ние нямахме такъв вроден проблем.Успех!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия