приготвяне на АМ

  • 2 432
  • 26
Мамчета мислите ли,че неправилното приготвяне на АМ може да доведе до болки в коремчето?
Виж целия пост
# 1
Какво разбираш под неправилно?
Ако млякото е повече от предписаната доза, получава се запек. Ако е по-малко - недохранване. Ако водата е над 50 градуса, убиват се част от полезните неща в млякото. За друго неправилно не се сещам. И под болки имаш предвид колики ли?  Thinking
Виж целия пост
# 2
Виждам,че бебето ти е на около месец, така че най-вероятно наистина става въпрос за колики.
П.П. Предполагам спазваш точно инструкциите при приготвянето на АМ.
Виж целия пост
# 3
Това бяха специалистите. Wink Hug
Послушай ги.
Виж целия пост
# 4
Сещам се и за друг начин за "неправилно" приготвяне на АМ - когато готово е съхранявано по-дълго отколкото трябва.
Но все пак си мисля, че за едномесечно бебе коликите са най-правдоподобното обяснение за болките в коремчето.
Виж целия пост
# 5
Сещам се и за друг начин за "неправилно" приготвяне на АМ - когато готово е съхранявано по-дълго отколкото трябва.
Но все пак си мисля, че за едномесечно бебе коликите са най-правдоподобното обяснение за болките в коремчето.


Също! Както и по - гореописаното. Hug
Виж целия пост
# 6
по - горе описаното исках да кажа Joy
Виж целия пост
# 7
по топлото мляко пак може да предизвика повече колики... така си мисля
Виж целия пост
# 8
Сещам се и за друг начин за "неправилно" приготвяне на АМ - когато готово е съхранявано по-дълго отколкото трябва.

Съхраняване няма нищо общо с приготвяне  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ами незнам вече и аз си мислих ,че са колики,но лекарката и прегледа корема и каза ,че е мек и че не може да реве от корем.Но аз от няколко дни съм на Фризовом и първо го разтварях в 50 градусова температура,но след няколко дена видях че се приготва на 75.Аз си мисля ,че тазаи температура ще унищожи всичко в млякото.А и май биберона не се запушва като го разбия в по хлака температура.Но уж е за запек,а тя не може да ака и реве по цял ден.Та си мисля дали се разтваря добре млякото на по хладка температура или трябва да го разтварям на 75.Възможно ли е тогава запека да е проблем на корема  и затова да реве?И температурата на млякото ,когато го яде е топло но не горещо>
Виж целия пост
# 10
По -възможно е болката да е от запек.
Виж целия пост
# 11
И аз давах Фризовом,но не съм го разтваряла в толкова гореща вода.По-скоро беше към 40-45 градуса,а понякога и направо да става за пиене.Възможно е да е рядкото изхождане.Прави масаж на коремчето по часовниковата стрелка.При нас много помагаше.
Виж целия пост
# 12
Та си мисля дали се разтваря добре млякото на по хладка температура или трябва да го разтварям на 75.Възможно ли е тогава запека да е проблем на корема  и затова да реве?И температурата на млякото ,когато го яде е топло но не горещо>
  ами да ти кажа и аз сам се замисляла за тази температура от 75градуса... но аз приготвям фризовома с вряща вода (веднага щом кипне) и ми се разбива супер... но го прецеждам и през цедка за чай или кафе (металните онези) за по сигурно и така се справям вече 6м.... моят бебо когато имаше запек също ревеше просто на коремчето и червата му е тежко... слагах по корем и го разтривах и така заспиваше, а  също така му правих масаж по корема... бях забелязала че когато млякото му е по топло също скимтеше явно му беше нещо дискомфортно... дори и сега го оставям по хладничко за всеки случай..
Виж целия пост
# 13
според мен е най-добре да се спазват указанията на кутията за приготвяне на съответното мляко
Виж целия пост
# 14
при нас  е точно обратното - при по-хладко мляко има повече кобики, а когано е по-топлички явно я успокоява повече, затопля й и заспива. Но имам въпрос колко време най-дълго може да стои направеното АМ на стайна температура преди да се даде? защото понякога и го правя за уречения час,но тя така спи ,че чак след 30 мин. се събужда за да яде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия