Помпа за кърма на AVENT и ваничка CAM

  • 2 104
  • 36
Здравейте,

Живот и здраве през април ще се появи моето първо детенце и вече започвам да проучвам какво ми е необходимо и какво предлага пазарът.

Искам да попитам какво е мнението ви за помпата на AVENT (тази от 82 лв.). Струва ли си парите, наистина ли е една от най-добрите, необходимо ли е да я имам предварително или мога да си я взема след раждането на бебчо, в зависимост от ситуацията?

Другото нещо, за което се чудя, е анатомичната ваничка на CAM с гумената подложка, цената и е около 50 лв. Доколко наистина самата подложка и анатомичната форма улесняват къпането на бебето от един човек и отново - струва ли си инвестицията?

Опитвам се да оптимизирам съотношението цена/качество/необходимост според възможностите си, като нито искам да залитам към скъпи и не толкова необходими екстри, нито да спестя от удобството на мен и бебето.

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Помпа не си купувай предварително. Ако се закърмите успешно няма да ти е нужна.
Ако пък се наложи винаги може таткото да я купи и да я донесе в болницата - ние така наравихме.

Авент за мен е много добра помпа, но друга не съм и ползвала. Много добри отзиви чета и за помпите Медела, поразрови и виж и тях да ги имаш като вариант.

Относно ваничката - аз купих нормална ваничка със стойка, отделно хавлиен шезлонг. Това за мен се оказа перфектен вариант, аз къпя малкия основно сама /таткото много пътува/.
От опит за ваничката мога да те посъветвам да си купиш на стойка, но с маркуч или тапа за източване без да я вдигаш пълна. Това не се сетих когато купувахме нашата и източването ме затруднява.
Виж целия пост
# 2
не бързай с помпата винаги може да я вземеш ако ти се наложи!По скоро ако имаш близка,която да речем вече не я ползва може да вземеш  от нея.В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ  помпа ти трябва само няколко дена ЕВЕНТУАЛНО ,така че не е задължително  да е нова.Иначе тези са най добрите  Peaceняма две мнения.
ЛЕКО РАЖДАНЕ!
Виж целия пост
# 3
Вече осми месец ползвам помпата на Avent и съм много доволна, но както са ти казали и другите мами не избързвай да си я купуваш още отсега, защото може да не ти се наложи да я използваш. Относно ваничката САМ аз лично не съм доволна. Мъжа ми цял месец беше в командировка и се наложи аз да къпя малкия и ми беше доста трудно. Въпреки, че има гумени подложки се пързаляше доста. Според мен по-добрия вариант е този, който е предложила Ники.
Виж целия пост
# 4
От ваничката съм много доволна, върши ми чудесна работа, особено когато къпя сама бебока  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Имам и двете неща и съм страшно доволна.Помпата си я вземи като ти дойде кърмата/в болницата/ все ще идват да те виждат.Аз преди това я бях показала на мъжа ми.Между другото аз се цедя и чрез тази помпа си изхранвам детето.Ваничката си има отвор за изливане на водата.Вземи си и стойка,ако няма къде да сложите ваничката като при нас.Аз слагам тензухена пелена върху гумата за да и е по-мекичко и топличко и не се пързаля.Успех с покупките и живо и здраво бебче! Laughing
Виж целия пост
# 6
Както и всички останали и аз, ще ти кажа че, съм много доволна от помпата но ,нямам друга база за сравнение.
Ваничката не съм я ползвала.
Виж целия пост
# 7
Преди да родя са бях засилила да си купя помпата на Авент. Момичето в магазина ме спря и каза да изчакам, да родя и да видим дали ще ми трябва. На мен на потрябва, купих си обикновена помпа- спринцовка за 5 лева, свърши ми идеална работа за отпушване на каналите. След това не съм я ползвала, не ми се е налагало. Ако обаче има причини да се цедиш редовно, чувала съм, че е една от най- добрите.
За ваничката, ползвах я, перфектна е според мен. Аз също сама къпах бебето и ми беше много удобна. Достатъчно широка е и достатъчно обезопасена. Съветвам те да вземеш и стойката.
Виж целия пост
# 8
За ПОМПАТА - имах я и според мен си заслужава, страхотна е. Имах проблеми с гърдите, малката не искаше да засуче и благодарение на тази помпа я кърмих, чрез изцеждане повече от три месеца. Поради други причини, кърмата ми спря. Ако нямах странични проблеми, сигурно щях да си имам по-дълго кърма. Това го казвам в сисъм, че е достатъчно добра, да стимулира производството на кърма. Но и според мен не избързвай - първо виж дали ще има
аш нужда от нея.
За ваничката нямам на блюдения. И аз си бях купила обикновена и допълнително (първия път хавлиена, а втория - пластмасова) анатомична стойка. За мен така е по-рентабилно и напълно удачно.
Виж целия пост
# 9
Ще ти кажа ние как направихме.Аз бях в боницата и усетих страшно напрежение в гърдите,тогава таткото ми купи помпата на Авент.Когато кърмих първото си дете я използвах и останах страшно доволна,затова и сега втория път въобще не се замислих преди да направя избора си за помпа.
За коритцето немога да кажа нищо,ние ползваме друго.
Виж целия пост
# 10
за помпата знам, че е най-добрата изчакай с купуването и, може и да не ти е нужна, дай боже да има какво да цедиш, за ваничката наистина са много готини анатомичните, но бебчовците много бързо ги израстват, за това аз лично си взех обикновена ваничка и отделно една поствка - шезлонг за баня, който е много удобен, а да ти кажа ние бебка първия месец я къпахме в леген аз държа а тати полива и така Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Момичета, благодаря много за съветите  Hug
Виж целия пост
# 12
Аз имам помпата на Авент и съм доволна, но не съм използвала на други фирми и нямам база за сравнение. С тази покупка може да поизчакаш. Дано нямаш проблем с млякото и бебето засуче добре!
Ваничката ни е анатомична, CAM. Удобна е, от самото начало сама къпя бебката ни. НО в момента, в който бебето стане по-подвижно, издатината на ваничката при дупето не може да ограничи движенията - Мая рита из цялата ваничка и едва й удържам главата над водата. Затова по-добър избор ми се струва ваничка от този тип на OK baby Има ограничения и при ръчичките, бебето е като на столче, няма мърдане и затова изглежда по-удобна.
Леко раждане и здраво бебе!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Нямам наблюдение конкретно върху тези стоки, но мога да кажа аз какво ползвам. Помпата за кърма ми беше марка Camera, нямам идея колко струва, но е евтина, вършеше ми работа, но аз почти нямах кърма. Ваничката ни не е анатомична, аз почти винаги сама къпя бебето и въобще не мога да я ползвам. Къпя го в един леген, като  слагам душ гел във водата, премятам бебето през гърдичките върху едната си ръка, с другата го измивам, после го изплаквам с чиста вода, която предварително си нагласям в отделен леген.
Виж целия пост
# 14
Помпата АВЕНТ е супер! аз лично съжалвах, че не си я бях купила предварително, в болницата ми трябваше спешно, защото имах много кърма, която трябваше да цедя (естествено всеки случай е индивидуален), раждах в частна клиника и оттам ми предоставиха именно помпа на АВент. междувременно в магазина препоръчали на нашич татко електрическа , японска... най-големия кошмар в живота ми! като се прибрахме в от болницата, през деня беше голяма лудница... цялата рода се изсипа и не можех да се изцедя.. вечерта като изкарах въпросната японска... УЖАС  едвам изкарвах няколко капки.. плаках като малко дете... в 1ч. през ноща мъжа ми обикаля апреките за помпа на Авент....родих се!
Колкото до ваничката Нашата е на Кам и съм много ама много доволна!, откакто ни е паднал пъпа, малкия си лежи в нея, има си улей за източване с тапа... аз я препоръчвам... заслужава си!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия