Въпрос за спермограма

  • 3 551
  • 9
Здравейте.
Мъjът ми ходи на спермограма и  искам да попитам,дали знаете какво значат резултатите му.
Диагнозата му е Asthenozoospermia
Левкоцити 4-5
Аглунтянти НЕ
Обща концентрация на сперматозоиди /1мл 88x10.6
Нормокинетични сперматозоиди 43%>50%
Хипокинетични 6%
Акинетични 51%
Концентрация нормокин. 38x10.6
Тотален брой нормокинетични 205,2x10.6
Благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Къде е правена спермограмата? Направете нова, но разширена с Крюгер тест.
Искайте и микробиология на еякулат /заради левкоцитите/.

Относно диагнозата, съпругът ти има проблем с подвижността на сперматозоидите, но е почти на границата, т.е, не е толкова сериозно. Бройката е относително добра.
След колко дни въздържание е даден материала? Много неща ми липсват в тази спермограма. Thinking Ти сигурна ли си, че всичко преписа дословно? Rolling Eyes
Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
Ще напиша всичко наново,дано не изпусна нещо.
Спермограмата е правена в мед.център "Репродуктивно здраве"
Въздържание : 7дни
Консумация на алкохол : Не
Материалът е даден чрез : електроеякулация
Материалът е даден на място
Време на втечняваме в лаб. условия : 20 мин.
Цвят : Слонова кост
Обем : 5,4
pH : N
вискозитет : 0
Левкоцити : 4-5
Аглутинати : Не
Тип еп.кл
Обща концентрация на сперматозоиди /1мл 88х10.6
Нормокинетични сперматозоиди : 43% ( бързи линеарни постъпателни движения,лпд 20% ; с бавни лпд 23% )
Хипокинетични : 6%
Акинетични : 51%
Концентрация нормокин. А + Б : сперматозоиди /1мл : 38х10.6
Тотален брой на нормокинетични сп. : 205,2х10.6 в обема
Заключение : Астенозооспермия
Виж целия пост
# 3
От гореизброените показатели има ли нещо което би трябвало да ни притесни ?
Защото сме се изплашили малко.. Предполагаме ,че може би изследванията трябва да са по-пълни,но докато ги направим пълни,поне да знаем какво има.. Какво представляват левкоцитите ?
Да се плашим ли ?
Много благодарим за вниманието   bouquet
Виж целия пост
# 4
При такъв процент на подвижност, би помогнало пиенето на Трибестан или билката Бабини зъби, Л-карнитин.
ОБАЧЕ: защо е толкова голямо въздържанието?!? newsm78 3 дни са пре-достатъчни да се направят изводи. Повторете първо спермограмата при 3 дни въздържание и тогава покажи резултатите. Дотогава не предприемайте нищо!
Виж целия пост
# 5
Само подвижността е занижена, но не много. Не е страшно. Нека мъжът ти спре цигарите ако пуши, да намали алкохола до минимум, да носи широко бельо от естествени материи. Също така има комплекси от витамини, които помагат - А, Е, С, фолиева киселина, селенм цинк. Имаше някъде такава тема наскоро, потърси я.

Прави ми впечатление също, че въздържанието е дълго - цели 7 дни. Това вероятно е оказало влияние върху резултата. Следващият път нека е 3-5 дни. Хех, Мишинка ме е изпреварила.  Wink

Морфология не виждам май  newsm78

Левкоцитите са бели кръвни телца, признак са за възпаление, инфекция.
Виж целия пост
# 6
И двете казвате,че въздържанието е много. Ако беше по-малко в каква насока щеше да повлияе това,към по-добро или към по-лошо?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
По принцип спермограма се прави на 3-5 дни въздържание и в зависимост от резултата се решава какво да се прави. При моя случай помага въздържание около 12 часа само. Зависи от много неща. Но 7 дни са прекалено много и не дават точен резултат. Направете отново спермограма с 3 дни въздържание и тогава ще говорим какво да правите. Дотогава, приказките и коментарите са излишни.
Виж целия пост
# 8
Здравей SeiSoloTu  Grinning
Мога да ти кажа, че на мен са ми известни два метода за определяне на левкоцитите- в проценти и на поле
1.в проценти се смята че до 2 % е нормално,което означава че няма възпаление в спермата
2. на поле-смята се че 3-5 на поле е нормално и аналогично на 2 %
И наистина пробвайте с по-малко въздържание,защото съм чувала че повече от 5 дни въздържание води до "остараване"на сперматозидите
Не е толкова зле спермограмата,всичко е поправимо Laughing
Виж целия пост
# 9
За спермограма направена след 7 дни въздържание си е направо чудна.
Дългото въздържание води до понижаване на подвижността. Направете друга с 3 дни и тогава ще коментираме, както и Мишинката е казала. Задължително освен тези показатели поискайте и морфология по Крюгер.
Успех  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия