температура и кашлица - давате ли антибиотик?

  • 2 270
  • 6
Момичета, какво правите с този вирус сега?
Детенце поддържа висока температура вече трети ден, започна да подсмърча и да кашля.
GP-то каза Панадол, Проспан, Еролин и Тантум Верде. Изписа и Зинат, ако няма подобрение.
Обаче от няколко места вече чувам, че не помага антибиотика сега.
Колежка дава на детето си една седмица един антибиотик, после й го смениха. Нямаше подобрение. Поддържаше температура. Приятелка - същото. Преди малко в новините казаха "не давайте антибиотици, не помагат."
 Sad  ooooh!
Виж целия пост
# 1
Антибиотика няма да ти помогте за вируса.Той се дава при усложнения.Аз давах на моите деца,но те направиха гнойна ангина вследствие на вируса.Така,че ако детенце е само с вирус лекувай симптоматично-високи дози витамин С и Панадол.Така поне правя аз и мисля,че е правилно.Но все пак всеки сам си решава.
А този вирус е доста тежък.Вкъщи се разболяха за два дни децата и мъжа ми.Направо щях да откача.На петия ден ми идваше да хвана гората.
Виж целия пост
# 2
Много е тежък, влачихме го повече от месец аз (по-тежко) и детето (по-леко). Педиатърката на детето не изписа антибиотик, моята лична на мен ми изписа, но тя винаги изписва за зачервено  Rolling Eyes не го пих. Поддържах 5 дена висока Т. Пих Парацетамол. На детето 1 път дадох Нурофен, когато Т беше 38.3. Под 38 не давам нищо. За кашлицата бях взела капки Мукоплант, но ги пихме само 2 пъти и после забравихме  Laughing

Антибиотиците не помагат, защото те борят бактериите, с/у вирус нищо не могат да направят.
Виж целия пост
# 3
Не, не съм давала.
Давала съм вит.С и ампули Калций.
Проспан за кашлица, черните капки приготвени в аптеката за хремата и Панадол за температурата.

Зинат знам, че е доста силен АБ. Сина ми го пи след повторена херп ангина, защото инфекцията слезе до пикочните пътища.
Но за грип...АБ не бих дала...или бих се посъветвала и с друг лекар.
Виж целия пост
# 4
 ooooh! и ние сменихме 2 антибиотика, 3 вида сиропа за кашлица, 1 противоалергичен и какви ли още не боклуци и след като нямаше никакъв ефект от тях се ядосах и спрях всичко - на следващия ден всичко отмина  Simple Smile

В някои случаи антибиотикът само влошава ситуацията, в други е задължителен, но в общи линии си има правило и то е - при вирус - никакъв антибиотик, организмът се справя сам. Може да се даде, ако развие някаква инфекция, ушна, бронхи и т.н  /тоест при усложнение/.  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви. Така и реших и не го дадох тази вечер антибиотика.
Но имах нужда от малко кураж.
Виж целия пост
# 6
никъде не пише че това което е помогнало на друг ще ви помогне на вас... всичко зависи....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия