ох, днешната младеж ...

  • 2 150
  • 16
Вчера след градината с една приятелка заведохме децата в сладкарница, където има люлки и т.н. Бяха се заиграли и няма тръгване. Но вече по едно време ги навихме и тръгнахме. Минаваме си ние покрай един блок, гледаме полиция, полицейски коли, всичко в ленти. Зори се зачуди какво ли е станало, каза "има някакви стъкълца, може да е имало катастрофа". Там има едно кафе, което е силно казано "кафе", по-скоро махленска кръчма.
А днес прочетох по нет-а: 20тина младежи си направили мелето, скандали, побоища, стрелби ... Имало само един ранен.
Съвсем наблизо се намира градината. Добре, че по това време много малко деца има там. А не си мисля какво щеше да стане ако бяхме минали по-рано. Дияна мрази всякакви гърмежи, пищи на всички такива звуци, а ако има буря у нас е ад. Едва ли щяхме да пострадаме, но децата щяха да се уплашат много.
Така е. като се продава оръжие на сулю и пулю.
Виж целия пост
# 1
Абе незнам, мен вече най ме е страх от тия подрастващите, направоооо  #Cussing out , при тва от момичетата повече, отколкото от момчетата  #Silly  Ние с мъжа ми онзи ден се прибираме от имен ден и минаваме покрай една групичка момчета, както си говореха, така се сбиха.....много странно ми се стори, даже питах още ли правят така...просто напоследък съм далеч от действителността, обграждаща тийнейджърите, а тя е доста безскрупулна.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: pandora
Абе незнам, мен вече най ме е страх от тия подрастващите, направоооо  #Cussing out , при тва от момичетата повече, отколкото от момчетата  #Silly  Ние с мъжа ми онзи ден се прибираме от имен ден и минаваме покрай една групичка момчета, както си говореха, така се сбиха.....много странно ми се стори, даже питах още ли правят така...просто напоследък съм далеч от действителността, обграждаща тийнейджърите, а тя е доста безскрупулна.


Пандора, на една родителска среща психоложката на училището каза, че агресията сред момичетата е много по-често срещана сега и много по-силно изразена отколкото сред момчетата. Това ми звучи много страшно и не мога да разбера защо се получава така.
Виж целия пост
# 3
Дияна е все още малко, само в 1ва група е на детската градина. Но ... като, че ли момичетата са по-буйните, а момченцата са по-кротички, е има малко изключения.
Виж целия пост
# 4
Напълно съм съгласна  за агресията сред днешната младеж и много често се сблъсквам с възмутително поведение на такива гамени! Ипитвам страх за моите деца, ще съумея ли да ги възпитам да не са такива, ще успеят ли да се опазят от "примера" в училище.....Дано!

    Но искам да ви споделя какво ни се случи вчера, защото това не по-малко ме изуми!
Разхождахме се с мъжа ми и децата (малката с количка), наложи се да минем през подлез, на излизане вече от подлеза, мъжа ми се опита да качи количката, но се видя, че не става- разстоянието между гумите на количката не съответстваха . Аз тъкмо му казвах, че няма да стане (а беше и стръмничко), викам :" Дай, ще трябва и аз да хвана , да носим", когато забелязвам до нас двама младежи на около 16-18г., които си разговаряха усилено. За миг единия прекъсна разговора си и вика :" дайте да помогна!" #Shocked

  Представяте ли си! Някакви младежи с изсухлени дънки, забързани и разговарящи, да се сетят да предложат помощ и то на мъжа ми, за да не вдигам аз количката с него! Е, това направо ме разби! В смисъл, нямате представа колко изумена и разбира се възхитена бях, на фона на всичко друго което бих очаквала от днешната младеж!

Евала на младежа! Евала на родителите му!
Просто нямаше как да не ви споделя това!
Виж целия пост
# 5
Във връзка с предния пост.
Излизам от блока и ме чакат камара стълби, на кафето до блока двама тийн стоят и пият бира. Изглеждат абсолютно неблагонадеждни.
В момента в който ме видяха, скочиха взеха количката и я свалиха, учтиво и културно.
Просто онемях.

Имало възпитани деца все още. Simple Smile
Нека виждаме и доброто .
Виж целия пост
# 6
Е, има разбира се, все пак сестра ми е на 18 и не е патологичен тип Wink  Просто, като цяло са много агресивни, при това момичетата, някак по-демонстративни са....момчетата не са кой знае колко по-различни от това, което са били винаги....
Виж целия пост
# 7
Преди 2 седмици чувам аз някакви крясъци под прозореца на Офиса/той гледа право в двора на яслата,където водя дъщеря си/Часът е някъде към 3 следобяд-значи децата спят,неможе да са на двора...2 девойки+4 младежа пият бира от големи 2-литрови бутилки,крещят неистово и  #Shocked пикаят по дърветата като кучета!!!!Дорева ми се-мислех да отида-ама ме достраша-младежите-с 3-4 глави над мен-пияни...после мислех с момичетата да поговоря/нещо от сорта-поне вие бъдете по-разумни-озаптете си приятелите-един ден и вие ще сте майки.../В това време излиза госпожата да им направи забележка и да ги изгони...и се прибра набързо-явно и тя се уплаши... ooooh! Тюхках се цяла вечер,спомних си ние на тази възраст как се събирахме в една беседка м/у блоковете,метяхме си люспите от семки и фасовете и си прибирахме момчетата ако се изпонапият/което да си призная се е случвало,но никога не е имало вандализъм.../ #Puppy dog Стана ми страшно-какво време е дошло и как ще възпитавам аз моето собствено дете,как ще го опазя. Thinking
Виж целия пост
# 8
според мен всичко идва от тези филми и игри които играят, двете ученички които миналата година пребиха момичето защото била по хубава и момчетата я харесвали, това го има само в филмите, да не говорим че вместо свобода си е пълна анархия вярно при нас беше друго но тогава ученицита с униформа, никакъв грим, бижута, а за цигарите да не говорим сега какво отивам в училището на сина 7 клас момичета нагримирани облечени по-последна мода не можеш да разбереш ученик или учител е това, сина е 6 клас и вярно има свобода да си избира дрехите но съм му казала че такива дънки тип Мишо шамара няма да позволя да носи, като стане на 18г. и започне да се издържа сам ако иска и гол да ходи, просто се разхайтиха много тези деца.
Виж целия пост
# 9
А знете ли, че много от подрастващите гаменчета вкъщи са кротки и добрички ангелчета? Познавам такива. Родителите им въобще не подозират как се държат навън и са спокойни, че тяхното дете е добре възпитано. В тази връзка  Bulb вероятно сред нас във форума са майките на някои от тях и може би се възмущават от чуждите (свои) агресивни и груби пубери.  Wink
Виж целия пост
# 10
Така е! Не случайно при подобни нашумели случеи в медиите, родителите се "кълняха", че това не може да са сторили техните деца, че те не са способни на такова нещо! Просто не ги познават достатъчно, пред тях са едни, с "приятели" други!

Мен от това най- ме е страх, искам децата ми да са такива каквито са навсякъде, да не са двулични и пр. Ако някой знае къде е грешката детето да стане едно пред родителите си, друго в своята среда, моля да сподели, макар да не е по темата!Какво родителско поведение допуска детето да израстне такова? Може би прекалената свободия, както и прекалената взискателност подбуждат такава двойнственост?
   Ако не- да пускам тема ....Считам го за много важно, понеже днес се възмущаваме от чуждите порастнали деца, а утре да не посеем същото!
Виж целия пост
# 11
Уилма, задаваш въпроси, чиито отговори биха били достойни за Нобелова награда...
Аз самата пред родителите си съм се държала по един начин, пред връстниците си, в средата си - по по-различен. Не се смятам за двулична но пък и не съм убивала никой.

И как да разбера дали моя син реагира адекватно, с добро и с възпитание в ситуации когато не съм около него? Мога да съдя само косвено...обсъждайки с него събития, случки, филми и т.н. и да се надявам, че в центъра на събитието ще мисли по сходен на показаното пред мен начин. Ама гаранция нямам.
Виж целия пост
# 12
Да де, ясно, всеки е имал тайни от родителите си и естествено че в приятелски кръг се държиш другояче, но аз говоря за ония крайности, разбираш ли?  Когато си коренно различен вкъщи и с приятели, затова споменавам двойнственост, двуличие и такива....Това ме притеснява...Не искам един ден и аз да кажа за някое от децата си:"Ама не може да бъде, синът ми , примерно, не е такъв!" Shocked  Естествено, че никой не допуска, че детето му може да е убиец..Просто се питах, кое родителско поведение или грешка провокира едно дете да израсте способно на такава агресия или двойствено поведение...

Абе както и да е, не искам да отклонявам съвсем темата, sorry!
Виж целия пост
# 13
Цитат на: wilma
Какво родителско поведение допуска детето да израстне такова? Може би прекалената свободия, както и прекалената взискателност подбуждат такава двойнственост?


Случаите, които зная са точно такива - родителско поведение в една от крайностите. Ето някои примери за двете лица на дете:
Една приятелка, много фина и интелилгентна жена, възпитава дъщеря си твърде либерално, оставя я да взема решения самосстоятелно, освен нещата, свързани с образованието, държи се с нея като с равна, приятелски, няма лошо, но резултатът е плачевен - умно, красиво момиче в езикова гимназия вместо да  ходи на училище  проституирала (на 15г., сама ми се похвали). Качвала се в скъпи коли на непознати мъже, и тарифата си ми каза. Тъжно! Много разсъждавах дали да кажа на майка й.... Последното, което чух за нея е , че е студентка и родителите й са горди с нея.
Друго момиче - много амбициозни родители, то курсове, уроци, спортове, навсякъде я записваха, но тя нямаше желание за нищо. В присъствието на родителите си говори на книжовен български, ползва сложни думи, когато я чух с приятелите и онемях - това момиче говореше на жаргон, псуваше като таксиджия и обиждаше задочно хора, с които иначе се държеше изключително възпитано. Какво стана с нея - на 16 г. заплаши майка си, че ще избяга от къщи и  доведе гаджето си да живее с тях. И други неща.
Дано преодолеят грешките на растежа преди да се случи нещо по-лошо.
За съжаление няма рецепта, всички искаме да възпитаме от децата си достойни хора.
Виж целия пост
# 14
Мдааааам, Thinking  наистина няма рецепта...
Благодаря ти, Karen, за примерите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия